Wszystko wskazuje na to, że Sonia Szyc poważnie myśli o aktorstwie. Już niebawem światło dzienne ujrzy film, w którym zagrała razem ze swoim ojcem – Borysem Szycem. „Miało cię nie być”, bo właśnie tak brzmi tytuł produkcji, to nowość od reżysera hitowej komedii „Teściowie”. Oto wszystko, co warto o niej wiedzieć. 

„Miało cię nie być” – fabuła

Fabuła „Miało cię nie być” koncentruje się na 17-letniej Mańce (Sonia Szyc), która niespodziewanie odnawia kontakt ze swoim ojcem (Borys Szyc). Choć na początku niewiele na to wskazuje, główni bohaterowie zyskują szansę, by odbudować tę relację. Mężczyzna odkrywa, że nastolatka przeżywa trudne chwile i postanawia jej pomóc. Niestety inaczej patrzy na świat. Stara się ją zrozumieć, ale nie do końca wie, co zrobić. Chcąc rozwiązać problemy córki, prosi o wsparcie swoje byłe partnerki. 

„Miało cię nie być” – obsada i twórcy. Borys Szyc i Sonia Szyc razem na ekranie

Jak wspomniałyśmy, w rolach głównych w „Miało cię nie być” obsadzono Borysa Szyca i Sonię Szyc, którzy tworzą zgrany duet na ekranie, a także poza nim. Co ciekawe, popularny aktor został nominowany do Nagrody dla Najlepszego Aktora Festiwalu w filmach nominowanych w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2023. Z kolei jego 18-letnia córka ma szansę na statuetkę w kategorii Mastercard Rising Star 2023.

Zagraliśmy razem z Sonią w filmie. Tytuł owego filmu to „Miało Cię nie być”… I teraz ten film dostał się do konkursu głównego polskich filmów na @mastercardoffcamerafestival . A my z Sonią jesteśmy z tego powodu przeszczęśliwi i dumni. Och, jak fajnie jest pracować ze swoim dzieckiem! – brzmi fragment postu, który Borys Szyc opublikował na swoim profilu na Instagramie. 

W filmie grają również Magdalena Cielecka, Iza Kuna, Jan Peszek, Anita Jańcia, Anna Mrozowska oraz debiutujący Tomek Czechowski i Maciej Bisiorek. Warto dodać, że reżyserem „Miało cię nie być” jest Jakub Michalczuk („Teściowie”). Za scenariusz odpowiada Katarzyna Sarnowska („Wszystkie Nasze Strachy”, „(Nie)znajomi”, „Narzeczony na niby”, „Chemia”). Natomiast autorem zdjęć jest Maciej Ryter

„Miało cię nie być” – zwiastun

Całość zapowiada się naprawdę interesująco. Tym bardziej nie możemy doczekać się zwiastuna „Miało cię nie być”. Na razie nie wiadomo, kiedy oficjalna zapowiedź pojawi się w sieci. Jeśli się to zmieni, na pewno was o tym poinformujemy. Stay tuned. 

„Miało cię nie być” – data premiery 

Pozostaje kwestia daty premiery. Na tym etapie znamy przybliżony termin. Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, film „Miało cię nie być” z Borysem Szycem i Sonią Szyc w rolach głównych trafi do kin w całej Polsce już we wrześniu 2023 roku