Relacja Miley Cyrus i Liama Hemswortha to gotowy materiał na film lub książkę. Przez prawie dziesięć lat (z przerwami) tworzyli niestabilny, pełen emocji związek, zwieńczony w 2018 roku spontanicznym ślubem. I choć patrząc na zdjęcia z tego dnia wydawali się w sobie szaleńczo zakochani, to po zaledwie ośmiu miesiącach ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. On nie mówi publicznie o tym, co między nimi zaszło, ona zdecydowała się na kilka dosadnych podsumowań. Co spowodowało koniec relacji gwiazdy pop i australijskiego aktora i czy jest szansa, że znów będą razem? 

Miley Cyrus i Liam Hemsworth - jak się poznali?

Miley Cyrus i Liam Hemsworth poznali się w 2009 roku na planie filmu „Ostatnia piosenka” (ang. „The Last Song”), będącego ekranizacją bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Podobno strzała amora trafiła ich już na samym początku zdjęć, jednak na potwierdzenie faktu, że są parą nie tylko na ekranie, musieliśmy zaczekać do momentu zakończenia prac nad produkcją. 

Miley i Liam zostali „przyłapani” przez paparazzi podczas pożegnania na lotnisku. To była jak scena ze starego filmu, w której facet wsiada do pociągu i żegna się z ukochaną – powiedział magazynowi „People” aktor Alex Emanuel, który obserwował tę sytuację.

 Miley Cyrus i Liam Hemsworth wspólnie - już jako para - promują film „Ostatnia Piosenka”, 2010 / fot. Getty Images

Para wspólnie promowała film, który trafił do kin w marcu 2010 roku. Pozując do zdjęć, czule się obejmowali i obdarzali pełnymi miłości spojrzeniami. Do czasu.

Miley Cyrus i Liam Hemsworth: pierwsze zaręczyny, rozstania i powroty

W sierpniu 2010 roku przedstawiciel Liama Hemswortha potwierdził, że aktor nie jest już chłopakiem Miley Cyrus. I nie było to żadnym zaskoczeniem, ponieważ plotki o rozpadzie ich relacji pojawiały się już od kilku tygodni. Szok przyszedł niecały miesiąc później – para została przyłapana razem na lunchu i kawie w Los Angeles. Sprawiali wrażenie stęsknionych za sobą zakochanych. [Miley i Liam] wciąż się uśmiechali i wydawało się, że naprawdę cieszą się wspólnym popołudniem. Zachowywali się, jakby tęsknili za sobą, rozmawiali i wydawało się, że nadrabiają zaległości. Zdecydowanie znowu wyglądali jak para – twierdził w rozmowie z „People” naoczny świadek ich randki. 

Zobacz także:

Plotki o ich rozstaniu na nowo rozgorzały w listopadzie 2010 roku, ale żadna ze stron ich nie potwierdziła. 

 Miley Cyrus i Liam Hemsworth podczas Vanity Fair Oscar Party 2012 / fot. Getty Images

31 maja 2012 roku aktor i piosenkarka zaręczyli się. Na palcu Miley pojawił się okazały pierścionek z diamentem. Mówiło się, że ślub odbędzie się latem 2013 roku, a związkowi błogosławi ojciec przyszłej panny młodej, Billy Ray Cyrus. „Billy Ray kocha Liama. Jest szczęśliwy, że jego córka znalazła odpowiedniego faceta” – miał twierdzić znajomy rodziny, zapytany przez jeden z amerykańskich portali plotkarskich o relacje między ojcem a chłopakiem Miley. 

Okres zaręczyn trwał nieco ponad rok i nie został zwieńczony ślubem. Doszło do akończeniem relacji aktora i wokalistki. We wrześniu 2013 roku Miley Cyrus i Liam Hemsworth ponownie, tym razem oficjalnie, ogłosili rozstanie, które poprzedziło... „odobserwowanie się” w social mediach.

Piosenkarka szybko znalazła pocieszenie w ramionach innych osób. Tuż po rozstaniu z aktorem miała romansować z Benjim Maddenem, wokalistą zespołu Good Charlotte. Następnie, od października 2014 do kwietnia 2015 roku była związana z aktorem Patrickiem Schwarzeneggerem, synem Arnolda Schwarzeneggera, a latem 2015 roku spotykała się z modelką Stellą Maxwell. Ta relacja nie trwała jednak zbyt długo. Osoby z otoczenia artystki twierdziły, że nie potrafi zaangażować się w nową relację, bo wciąż tęskni za byłym chłopkiem i powtarza, że Liam jest miłością jej życia... 

Drugie zaręczyny i ślub Miley Cyrus i Liama Hemswortha

W styczniu 2016 roku w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że Liam i Miley do siebie wrócili. Zaledwie kilka dni po sylwestrze byli narzeczeni zostali zauważeni na australijskim Falls Music Festival. Mieli przytulać się i całować, a ich czułości były tak intymne, że nawet nie wiedząc, o czym rozmawiają, można było stwierdzić, że są dla siebie kimś więcej niż przyjaciółmi.

Kilka tygodni później na palcu wokalistki ponownie pojawił się pierścionek. I choć media plotkarskie uważały, że Liam po raz kolejny się oświadczył, zakochani przez kolejne miesiące tego nie potwierdzali. Dopiero w kwietniu reporterom udało się zrobić parze kilka zdjęć. Oficjalny komunikat, że znów są razem, był więc już tylko formalnością. 

Miley Cyrus i Liam Hemsworth we wrześniu 2016 roku / fot. Getty Images

23 grudnia 2018 roku para wzięła ślub w swoim domu w Nashville. Już tego dnia media obiegła wiadomość, że stanęli nareszcie na ślubnym kobiercu, jednak oficjalne potwierdzenie od nowożeńców otrzymaliśmy dopiero klika dni później, 26 grudnia.

Artystka opublikowała w social mediach zdjęcia, na których obejmuje męża. Podpisała je: 12.23.18 / 10 lat później… / To prawdopodobnie nasz jeden – milionowy pocałunek. Aktor pod ślubnymi fotografiami napisał tylko: Moja miłość.

Co ciekawe, Miley zmieniła nawet nazwisko na Hemsworth, ale w sprawach związanych z karierą wciąż występowała jako Cyrus. Nie trwało to jednak długo...

 „Różnice nie do pogodzenia”. Rozwód Miley Cyrus i Liama Hemswortha

Plotki na temat rozstania Miley Cyrus i Liama Hemswortha pojawiły się w mediach już pół roku później. 10 sierpnia 2019 roku wokalistka opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym nie ma już obrączki. Tego samego dnia jej rzecznik prasowy ogłosił, że para jest w separacji. Z oświadczenia dowiedzieliśmy się, że „rozstanie jest najlepszą opcją z możliwych”, a Liam i Miley zamierzają skupić się na karierze i własnych priorytetach:

Liam i Miley zdecydowali się na separację. Ewoluując oraz zmieniając się jako partnerzy i jednostki, postanowili, że tak będzie najlepiej, gdy oboje koncentrują się na sobie i karierze. Nadal pozostają oddanymi rodzicami dla wszystkich swoich zwierząt. Prosimy o uszanowanie ich prywatności w trakcie tego procesu.

Fani pary mają dwie teorie na temat ich rozstania. Według pierwszej za rozpad związku odpowiedzialny jest Liam Hemsworth, który miał zażywać narkotyki i nadmiernie imprezować. Druga krąży wokół niewierności Miley Cyrus. Artystka nie potrafiła podobno wytrwać w monogamicznym, heteroseksualnym (i patriarchalnym jak twierdziła) związku i czuła się ograniczona przez męża. Potwierdzać ma to fakt, że to właśnie Liam Hemsworth 21 sierpnia 2019 roku złożył pozew o rozwód, za powód podając „różnice nie do pogodzenia”.

Rozwód Miley Cyrus i Liama Hemswortha został sfinalizowany 28 stycznia 2020 roku.

Pokaz Saint Laurent Mens Spring/Summer 20 - ostatnie oficjalne wyjście Miley Cyrus i Liama Hemswortha, czerwiec 2019 roku / fot. Getty Images

Do trzech razy sztuka. Czy jest szansa, że Miley Cyrus i Liam Hemsworth jeszcze do siebie wrócą?

Po rozstaniu z mężem Miley Cyrus spotykała się m.in. z blogerką Kaitlynn Carter czy australijskim muzykiem Codym Simpsonem, a ostatnio z perkusistą zespołu Liily, Maxxem MorandoLiam Hemsworth od prawie dwóch lat związany jest natomiast z modelką Gabriellą Brooks.

Dlaczego Miley i Liam rozstali się i prawdopodobnie już nigdy do siebie nie wrócą? W jednym z wywiadów artystka przyznała, że między nią a byłym mężem często dochodziło do konfliktów. Co więcej, podczas brazylijskiego festiwalu muzycznego Lollapalooza, w przerwie między wykonywaniem piosenek, zaprosiła na scenę zakochanych planujących oświadczyny, po czym pogratulowała im w nietypowy sposób:

Skarbie, mam nadzieję, że twoje małżeństwo będzie lepsze niż moje. Moje było pie*doloną katastrofą – oznajmiła.