Piątek 13 stycznia 2023 roku. Wreszcie jest pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Miley Cyrus „Endless Summer Vacation”. Data wydania utworu „Flowers” raczej nie jest przypadkowa. W wideo do singla wyglądająca zjawisko Miley, hipnotyzująca swoim tańcem, zdaje się rozliczać z przeszłością. Przeczuwamy, że muzycznie to będzie jej rok!

Miley Cyrus wydała singiel „Flowers” ​​13 stycznia 2023 roku – w urodziny Liama Hemswortha

Niekwestionowana gwiazda muzyki pop, Miley Cyrus, od kilku tygodni podgrzewa atmosferę wokół pierwszego singla z jej nowej płyty. Pierwsze zdania z utworu „Flowers”, jak i fragmenty wideo, które pojawiły się na jej instagramowym koncie, wskazywały, że będzie to wszystko baaardzo w jej stylu, bez ogródek, zmysłowo i... o Liamie Hemsworthcie!

Zaczęło się od tego, że Miley zaplanowała premierę „Flowers” 13 stycznia 2023 roku, czyli w dniu 33. urodzin byłego męża Liama Hemswortha, z którym rozwiodła się 3 lata temu. Na tym nie koniec. Ogłaszając, o której w różnych częściach świata ukaże się singiel, Miley jako pierwszą wymieniła Australię, skąd pochodzi jej eks. Oprócz daty znaczący jest też tekst „Flowers”.

Mogę kupić sobie kwiaty / Mogę trzymać się za rękę / Mogę sama tańczyć / Potrafię kochać siebie lepiej niż ty. Czy to sposób piosenkarki na domknięcie relacji z eks i rozliczenie się z przeszłością?

Nie ma wątpliwości, że „Flowers” ​​to piosenka o rozstaniu, i to rozstaniu z Liamem Hemsworthem właśnie, kiedy już znamy cały jej tekst. Miley zdaje się w nim odnosić do pożaru, który strawił jej i Liama dom oraz farmę w Malibu (Zbudowaliśmy dom i patrzyliśmy jak płonie), co też jest świetną metaforą niszczenia przez oboje związku. W tekście pojawiają się też odniesienia do prasowych doniesień o tym, że to Miley walczyła o ich związek do końca, kiedy nieoczekiwanie Liam złożył wniosek o rozwód, zadając jej cios (Nie chciałam cię zostawiać). Wychodzi na to, że Miley nie chciała kłócić się, nie chciała kłamać, chciała pracować nad relacją, ale nie miała szans, bo po drugiej stronie nie było na to wszystko otwartości. Nie popadła jednak w rozpacz, bo zdała sobie sprawę, że świetnie radzi sobie sama, że jest sama dla siebie najlepszą kochanką. 

Jest jeszcze coś, co odkryli fani i fanki Miley. Na Twitterze zaczęli zauważać, że refren singla „Flowers” wydaje się być odpowiedzią na piosenkę Bruno Marsa z 2013 roku „When I Was Your Man” o rozstaniu. Zarówno w warstwie muzycznej (choć utwór Marsa to ballada), ale przede wszystkim w tekstowej.

Miley Cyrus śpiewa: Mogę kupić sobie kwiaty / Napisać swoje imię na piasku / Rozmawiać sama ze sobą godzinami / Mówię rzeczy, których nie rozumiesz / Mogę tańczyć sama / I mogę trzymać się za rękę / Tak, potrafię kochać siebie lepiej niż ty

Z kolei Bruno Mars śpiewa: Powinienem był kupić ci kwiaty / I trzymać cię za rękę / Powinienem poświęcić ci wszystkie moje godziny / Kiedy miałem szansę / Zabierać cię na każdą imprezę, bo wszystko, co chciałaś robić, to tańczyć.

Zobacz także:

W sieci zaś znajdziemy informacje, że Liam Hemsworth zadedykował kiedyś Miley utwór „When I Was Your Man”.

Miley Cyrus wydała singiel „Flowers”: zobaczcie wideo do utworu i hipnotyzujący taniec artystki

Dodajmy do tego wszystkiego jeszcze teledysk. Niby prosty pomysł: Miley Cyrus idzie w zjawiskowej długiej złotej sukni (vintage projekt Yves Saint Laurent z kolekcji na sezon jesień-zima 1991/92) po zalanej słońcem ulicy w LA. Potem widzimy jak w jednym z luksusowych domów ćwiczy, tańczy, bierze prysznic. Fanki i fani mają teorię, że w tym domu Liam zdradzał Miley (!), ale może to już za daleko idące domysły. Na pewno jednak Miley w wideo manifestuje swoją siłę i świadomość.

Miley Cyrus i Liam Hemsworth – historia związku

Miley Cyrus i Liam Hemsworth byli razem przez prawie dziesięć lat, schodzili się i rozchodzili, w końcu w 2018 roku pobrali się podczas prywatnej, rodzinnej ceremonii. Jednak już po 8 miesiącach ich wspólna historia skończyła się rozwodem. Czy jest szansa, żeby jeszcze kiedykolwiek byli razem? Czy może najnowszy singiel artystki to ostateczne pożegnanie z Liamem?

Miley Cyrus powraca z nową muzyką w 2023 roku – kiedy premiera płyty „Endless Summer Vacation”

Album Miley Cyrus pt. „Endless Summer Vacation” ukaże się 10 marca 2023 roku – tuż po Dniu Kobiet.