Ubrana w koszulkę z Myszką Miki i cekiny Miley Cyrus śpiewa z brokatowymi łzami w oczach (jak z „Euforii”), poruszona, o czasach nie tak dawnych, bo przecież ma trzydzieści lat. Wspomina szaloną młodość z obecnej perspektywy. Czy będzie to hit na miarę „Flowers”?

Miley Cyrus wspomina czasy młodości w nowym singlu „Used to Be Young” 

Podczas gdy Selena Gomez w wydanym dziś utworze „Single Soon” śpiewa o obecnym momencie w życiu i byciu singielką, Miley Cyrus w utworze „Used to Be Young” z perspektywy bogatszej w doświadczenia, empatycznej 30-latki nawiązuje do tego momentu, kiedy miała powszechnie łatkę „złej dziewczyny”. Ale oczywiście nie tylko o to tu chodzi i nie jest to piosenka rozliczeniowa.

Ten singiel opowiada o uhonorowaniu tego, kim byliśmy, kochaniu tego, kim jesteśmy i świętowaniu tego, kim się staniemy – stwierdziła Cyrus w oświadczeniu prasowym.

Gwiazda napisała na swoim instagramowym koncie, pod postem z tekstem utworu, że powstał on prawie dwa lata temu, kiedy czuła się nierozumiana. Od tego czasu wciąż starała się ją ulepszyć, jednak stwierdziła, że ten proces mógłby trwać w nieskończoność, dlatego postanowiła ją w końcu wydać, dokładnie 25 sierpnia 2023 roku.

Nadszedł czas, aby wydać piosenkę, którą mógłbym doskonalić w nieskończoność. Chociaż moja praca jest już skończona, ta piosenka będzie pisać się sama każdego dnia. Fakt, że pozostaje niedokończony, jest częścią jego piękna. Takie jest moje życie w tej chwili….. niedokończone, ale kompletne.

Miley w tekście „Used to Be Young” nawiązuje do wczesnych lat swojej kariery, kiedy dużo imprezowała. I choć dziś jest na innym etapie, gdzieś indziej dostrzega sens życia, to jednak nie żałuje doświadczeń z przeszłości. 

Wiem, że kiedyś byłam szalona / Zawiodłam, ale Boże, było fajnie / Wiem, że kiedyś byłam dzika / To dlatego, że byłam młoda

Te zmarnowane noce nie są zmarnowane / Pamiętam każdą / Wiem, że kiedyś byłam szalona / To dlatego, że byłam młoda

Warto też dodać, że singiel ukazał się  w 10. rocznicę dwóch kluczowych momentów w karierze Miley: występu na gali MTV Video Music Awards 2013, kiedy wzbudziła kontrowersje, twerkując na scenie, oraz wydania przeboju „Wrecking Ball”.

Zobacz wideo do utworu Miley Cyrus „Used to Be Young” 

Choć teledysk do „Used to Be Young” jest dość oszczędny w formie, to jednak nie można oderwać od Miley wzroku. Na jej twarzy maluje się paleta emocji, która szczerze porusza. Być może to zasługa tego, że podczas zdjęć Miley mogła widzieć swoją mamę, która wzbudziła w niej wiele emocji: od płaczu po śmiech. 

Reakcje fanek i fanów na nowy utwór „Used to Be Young” Miley Cyrus 

W postach i komunikatach wokół wydania tego singla Miley Cyrus podkreślała, że w tej muzycznej drodze, do tego, kim jest dziś, i kim będzie, towarzyszą jej wierne fanki i fani. Nie zapomniała, by im dziękować za każdym razem. Im też zadedykowała utwór. Nic dziwnego, że wywołała tym lawinę komentarzy, które świadczą, że ma prawdziwy fandom. Ale zdecydowanie nie tylko ich poruszyła gwiazda.

Zobacz także:

Tak bardzo płaczę , że nie mogę nawet znaleźć słów, by opisać moje uczucia to przywilej dorastać i uczyć się z Tobą. dziękuje za wszystko kocham cię całym sercem - napisała pod jednym z postów fanka. 

Nie mogło być lepszej piosenki, która opisałaby Twój rozwój jako artystki - stwierdził ktoś inny.

Niesamowite!

Płaczę...

Już wiem, że to będzie mój hymn na następną dekadę.