Jakie paznokcie będą modne wiosną 2023? Ten sezon będzie należał do minimalistycznych stylizacji, a my będziemy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Przedstawiamy 4 trendy w manicure, o których będzie głośno w nadchodzących miesiącach. Wśród nich bijące rekordy popularności w mediach społecznościowych lipgloss nails. Oto minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023 – glazed donut nails

Zaczynamy od trendu, który przyczynił się do wzrostu zainteresowania minimalistycznymi stylizacjami. Został on wykreowany przez Hailey Bieber i współpracującą z nią manicurzystką z okazji Met Gali 2022. Choć o glazed donut nails usłyszałyśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku, wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Efekt pączka z lukrem na paznokciach można uzyskać dzięki lekko transparentnemu lakierowi w odcieniu jasnego różu lub mlecznej bieli w połączniu z topem z wykończeniem na wysoki połysk. 

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023 – lipgloss nails 

Lipgloss nails to kolejny trend, obok którego nie sposób przejść obojętnie wiosną 2023. Jesteśmy przekonane, że przypadnie on do gustu nie tylko minimalistkom i minimalistom, ale również fankom i fanom estetyki z początku lat 2000. Ta stylizacja jest bowiem inspirowana transparentnym błyszczykiem z mieniącymi się drobinkami albo bez – w zależności od indywidualnych preferencji. Lipgloss nails są ultra stylowe, a zarazem eleganckie. Pasują do wielu elementów garderoby. Poza tym sprawdzą się na co dzień, jak i na specjalne okazje. 

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023 – unicorn nails

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023? W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć unicorn nails. Wiele osób uważa, że stylizacja inspirowana światem jednorożców i innych stworzeń magicznych jest bardzo podobna do wspomnianych przed chwilą lipgloss nails. Coś w tym jest. Natomiast to, co wyróżnia unicorn nails, to drobinki. A właściwie ich ilość. W tym wypadku jest ich (zdecydowanie) więcej. Chcąc wykonać manicure w tym stylu, warto sięgnąć po lakier do paznokci w odcieniach delikatnego różu, fioletu i niebieskiego, a następnie po pyłek. Na rodzimym rynku beauty dostępne są również produkty do malowania paznokci, których formuła od razu została uzupełniona o drobinki. 

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023 – clean girl nails

No i numer cztery, czyli clean girl nails. Ten trend w manicure wpisuje się w całą estetykę o tej samej nazwie, która z kolei jest uważana za interesującą, a jednocześnie bardziej nowoczesną alternatywę dla minimalizmu. Trudno go scharakteryzować. W clean girl nails nie znajdziemy bowiem konkretnych kolorów, wzorów i innych zdobień, których należy użyć, tylko zbiór zasad. Według jednej z nich, warto zadbać nie tylko o stylizację paznokci, ale również (a nawet przede wszystkim) o ich pielęgnację. Powinny być w dobrej kondycji. Inaczej ten trend w manicure może się nie sprawdzić.