Modne pierścionki na wiosnę-lato 2021 – 3 dominujące trendy

Choć wśród modnej biżuterii na wiosnę-lato 2021 na pierwszy plan wychodzą naszyjniki, kolczyki i bransolety (tym bardziej, że w tym sezonie przyjmują rozmiary XXL), nie znaczy to, że pierścionki nie są już modne. Wręcz przeciwnie! Fashionistki wciąż je uwielbiają i noszą nie tylko po kilka na jednej dłoni, ale wręcz po kilka na jednym palcu! Wyraźnie da się też zauważyć, że trzy modele darzą szczególną sympatią i to właśnie je najczęściej wybierają. Jakie? Przedstawiamy dominujące trendy w pierścionkach, które królują tegorocznej wiosny.

1. Sygnety

Zacznijmy od sygnetów, po te grube i wyraziste pierścienie popularnością cieszą się już kolejny sezon z rzędu. Nic dziwnego, skoro na na wybiegach lansują je Gucci i Dior, a na palcach noszą Hailey Bieber, Cara Delevingne, Elle Fanning czy... Harry Styles! Do wyboru są zarówno monochromatyczne – srebrne lub złote modele – w minimalistycznym, wręcz ascetycznym wydaniu lub sygnety zdobione grawerem o znaczeniu symbolicznym. Ale i pierścienie inkrustowane kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. I tu przechodzimy do kolejnego trendu. Dodamy tylko, że w poszukiwaniu sygnetów warto zajrzeć do polskich marek, takich jak: Anna Samkow, Rosa czy Anka Krystyniak. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. 

2. Pierścionki z kamieniami

Po latach zapomnienia do łask wracają pierścionki, które w szkatułkach mają nasze mamy i babcie. Wraz z popularnością stylu vintage i tradycyjnego rękodzieła modne stały się pierścionki wysadzane mniej lub bardziej szlachetnymi kamieniami (albo szkiełkami, które wyglądają jak one). Najlepiej w pastelowych odcieniach, choć w cenie są także ponadczasowe rubiny, szmaragdy i szafiry. Nie tylko oszlifowane, ale i w wersji raw. Rewelacyjne znajdziecie w kolekcjach marek, takich jak: Maar Jewellery, Edyta Byrska, czy Berries.

3. Pierścionki z perłami 

Do jednych z najmodniejszych należą także pierścionki zdobione perłami. W dodatku nosimy je nie tylko na co dzień, w 2021 roku popularnością cieszą się także jako pierścionki zaręczynowe! Szczęśliwą posiadaczką takiego została choćby Emma Stone! Perły nie muszą być idealnie okrągłe, mogą przyjmować także nieregularne kształty. Występować solo lub towarzyszyć innym elementom dekoracyjnym. W swojej ofercie mają je marki, takie jak Rosa czy 10 Decoart. Ale nie tylko.