Poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego to poważna sprawa. Powinien być nie tylko piękny, ale również pasować do charakteru, a także do stylu osoby, która ma powiedzieć „tak”. Naszym zdaniem warto też zwrócić uwagę na trendy i trochę się nimi zainspirować. Jakie pierścionki zaręczynowe będą modne w 2022 roku? Odpowiadamy i wskazujemy najpiękniejsze modele (nie tylko) od polskich marek.

Dowiedz się, na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy.

Modny pierścionek zaręczynowy – klasyka nadal w trendach 

Prosty (w dobrym tego słowa znaczeniu) i ponadczasowy design zawsze się sprawdzi. Pierścionek zaręczynowy z małym brylantem albo innym kamieniem szlachetnym z całą pewnością przypadnie do gustu fankom klasyki. Warto również dodać, że nigdy nie wyjdzie z mody, poza tym pasuje do wszystkiego. Zobacz tutaj:

Modny pierścionek zaręczynowy – kamienie szlachetne

Pozostajemy przy klasyce. Czyli pierścionkach zaręczynowych z kamieniami szlachetnymi – rubinami, szmaragdami czy topazami. Wciąż są w trendach. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w najbliższym czasie. Uwielbiamy takie modele, ponieważ prezentują się spektakularnie na dłoniach. Co więcej, mają niesamowitą moc. 

Modny pierścionek zaręczynowy – im większy, tym lepszy

Kiedyś skupiano się przede wszystkim na wielkości brylantu (lub innego kamienia). Natomiast w 2022 roku będziemy brać pod uwagę rozmiar całego pierścionka. Trendami rządzi obecnie zasada im większy, tym lepszy. Obok takiego pierścionka nie można przejść obojętnie – od razu przyciąga wzrok. Najpiękniejsze propozycje w rozmiarze XL od polskich marek i nie tylko znajdziesz poniżej – zainspiruj się. 

Modny pierścionek zaręczynowy – oryginalny design

Istotny jest nie tylko rozmiar, ale również design. Właśnie dlatego rekomendujemy, by podczas zakupów zwrócić uwagę na pierścionki, które wyróżniają się formą, kształtem kamienia czy dodatkowymi zdobieniami. Na miano hitu na 2022 rok zasługują także pierścionki na podwójnej obrączce.

Modny pierścionek zaręczynowy – owalny kamień

Po szlifie szmaragdowym i tak zwanej łezce przyszedł czas na owal. Pierścionki zaręczynowe z kamieniami w kształcie owalu są teraz bardzo, bardzo modne. Do grona ich fanek i fanów należą topowe gwiazdy, na czele z Hailey Bieber oraz Kourtney Kardashian. Warto się nimi zainspirować. 

Zobacz także:

Modny pierścionek zaręczynowy – sygnet

Coraz większą popularnością cieszą się sygnety. Niekoniecznie te, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Piękne modele dostępne są również w ofercie popularnych marek biżuteryjnych, w tym tych made in Poland. Są nowoczesne i oryginalne. Wyglądają świetnie na dłoni. Co więcej, sprawdzają się w roli pierścionka zaręczynowego. 

Modny pierścionek zaręczynowy – diamenty chodzą parami

Kolejny silny trend na 2022 rok to pierścionki zdobione nie jednym, ale dwoma kamieniami. Mogą wyglądać podobnie albo różnić się kształtem czy rozmiarem. Tego rodzaju pierścionki zaręczynowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Nie mamy wątpliwości, że ten trend w biżuterii będzie stawał się jeszcze popularniejszy także w Polsce. 

Pierścionek zaręczynowy – ile powinien kosztować? 

Istnieje wiele przesądów związanych z ceną pierścionka zaręczynowego. Według wielu osób, powinien kosztować tyle, ile wynosi jedna albo nawet trzy pensje osoby, która planuje się oświadczyć. Jednak naszym zdaniem cena nie jest najważniejsza. Liczą się natomiast materiały, z których został wykonany pierścionek, a konkretnie ich jakość. W końcu pierścionek zaręczynowy powinien zostać z nami na długie lata.