Są tacy mężczyźni, z którymi lepiej nie randkować, jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych znajomości, a tym samym oszczędzić sobie nerwów i czasu. Wieczny chłopiec, narcyz… – niektórych znamy z autopsji, o innych opowiedziały nam przyjaciółki. Wbrew pozorom łatwo ich rozpoznać, wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć, zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Poznajcie kilka typów mężczyzn, z którymi zdaniem wielu kobiet nie warto się umawiać, a jeśli okaże się, że właśnie randkujecie z jednym z nich, to same zdecydujcie, czy warto kontynuować tę znajomość.

Typy mężczyzn, z którymi lepiej się nie umawiać

Wieczny chłopiec

Wieczny chłopiec aka Piotruś pan (jak samo określenie wskazuje) nie chce dorosnąć. Bardzo często spełnia się zawodowo, robi karierę, ale nie chce się ustatkować. Myśli tylko o dobrej zabawie. Na początku znajomości może Ci się wydawać, że wieczny chłopiec to idealny kandydat na partnera. W końcu jest taki zabawny i uroczy. Z czasem możesz się jednak przekonać, że jego podejście do życia jest aż nazbyt beztroskie. Piotruś Pan często składa obietnice bez pokrycia i niechętnie myśli czy mówi o przyszłości – woli wspominać „stare, dobre czasy”. Możesz się z nim świetnie bawić. Jeśli natomiast marzysz o poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji czy spokojnej przyszłości z odpowiedzialnym mężczyzną u swego boku, to (naszym zdaniem) lepiej nie marnować czasu.

Ten, który nigdy nie ma czasu

Jesteśmy wiecznie zabiegani, na co dzień – w pracy i nie tylko towarzyszy nam stres, natomiast ilość obowiązków niekiedy przytłacza. Właśnie dlatego rozumiemy, gdy ktoś (nawet w ostatniej chwili) informuje o spóźnieniu, a nawet odwołuje spotkanie. Ale gdy facet notorycznie przekłada randki albo całkowicie o nich zapomina, to chyba coś jest nie tak… Ewidentnie mu na Tobie nie zależy. Dlaczego w takim razie Ty powinnaś się starać?

„Bolało jak spadałaś z nieba?”

Tekst „bolało jak spadałaś z nieba?” to już absolutna klasyka. Naszym zdaniem powinien trafić do podręcznika anty-podrywu. Niestety wciąż można spotkać facetów, którzy używają mniej lub bardziej wyszukanych tekstów na podryw w tym stylu. Co więcej, są sobą zachwyceni. Są przekonani, że wystarczy zagadać, postawić drinka, a dziewczyna będzie ich. To nie wszystko. Jeżeli wyśmiejesz ich „gadkę” bądź skrytykujesz sposób na podryw, który stosują, mogą okazać się bardzo niemili. Natomiast przysłowiową chwilę później znajdą kolejną kobietę, którą będą chcieli uraczyć jednym ze swoich teksów. Nie warto się nimi przejmować. A tym bardziej tracić swojego czasu.

Narcyz

Narcyz robi świetne pierwsze wrażenie. Jest pewny siebie, a zarazem uroczy, poza tym zdecydowanie bliżej mu do ekstrawertyka niż do osoby cichej i zamkniętej w sobie. Do tego narcyz naprawdę świetnie uwodzi. Właśnie dlatego randki z nim wydają się niemal idealne. Jednak z biegiem czasu stajemy się dla takiego mężczyzny niewidzialne. I to w najlepszym przypadku. Niestety bywa i tak, że sprzeciw wobec osoby narcystycznej wywołuje lawinę gniewu, natomiast w najbardziej skrajnych przypadkach wiąże się z aktami przemocy.

Jak rozpoznać narcyza? Jeżeli mężczyzna, z którym randkujesz albo wkraczasz na wyższy poziom relacji, lubi mieć wszystko pod kontrolą, nie toleruje sprzeciwu, jest nadmiernie zazdrosny, a do tego zakochany w sobie, to prawdopodobnie macie do czynienia z osobą narcystyczną.

Narcyz: czym się charakteryzuje postawa narcystyczna? >>>

Zobacz także:

„To tylko żart”

Spotkałaś się z całkiem fajnym facetem, rozmawiacie – opowiadacie o sobie, a on zaczyna sobie z ciebie „żartować” i wbijać szpileczki. Pytasz wprost, o co mu chodzi, natomiast w odpowiedzi słyszysz niewinne „to tylko żart”. Daje ci do zrozumienia, że jesteś za bardzo wrażliwa, a ty zaczynasz się nad tym zastanawiać. W końcu przyznajesz, że może rzeczywiście trochę przesadzać. Stop! Nie, kochana. Jeżeli żarty albo zachowanie mężczyzny, z którym się spotykasz, sprawia, że czujesz się niekomfortowo, to najwyższa pora zakończyć tę relację. Wszystko wskazuje bowiem na to, że facet próbuje podciąć Ci skrzydła, aby „wyleczyć się” z własnych kompleksów.

Z takimi „żartami” często spotykają się pewne siebie dziewczyny. Ta cecha dodaje im bowiem atrakcyjności. Ale także może prowokować mężczyzn, którzy z jakiegoś powodu czują się gorsi od nich. Nie daj sobie wmówić, że nie czegoś nie możesz, nie powinnaś albo jesteś za słaba, by coś osiągnąć. A na tego rodzaju „żartownisiów” po prostu nie trać czasu.