Aplikacje do liczenia kalorii: dlaczego warto liczyć kalorie na smartfonie?

Liczenie kalorii na smartfonie to świetny sposób na pozostanie w topowej formie. Daje to możliwość śledzenia tego, co jesz, wyznaczania celów i monitorowania postępów w ich realizacji. Dzięki aplikacjom do liczenia kalorii, możesz również uzyskać szacunkową liczbę kalorii w różnych produktach spożywczych, co może pomóc Ci w dokonywaniu zdrowszych wyborów. Dodatkowo, śledzenie dziennego spożycia kalorii pomoże Ci zrozumieć, jak jedzenie wpływa na Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie. Liczenie kalorii jest szczególnie ważne dla tych, którzy próbują schudnąć lub utrzymać obecną wagę. Śledząc kalorie możesz prowadzić dobowy bilans przyjmowanych kalorii.

Skoro już wiesz, dlaczego warto liczyć kalorie i inne wartości odżywcze, czas abyś poznał najlepsze programy, które pomogą ci rejestrować ilość spożytych kalorii oraz mikro i makroskładników.

Aplikacje fitness - 10 najlepszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu i nie tylko, które pomogą ci osiągnąć wyznaczone cele treningowe

Aplikacja do liczenia kalorii: Fitatu Licznik Kalorii i Dieta

Aplikacja do liczenia kalorii Fitatu Licznik Kalorii i Dieta jest dostępna zarówno na system sygnowany zielonym robocikiem i ten z logiem nadgryzionego jabłuszka. Co istotne – jest dostępna za darmo. W aplikacji mamy panel obsługi w języku polskim, co dla niektórych będzie ogromnym plusem. Według opinii wielu zdecydowanie jest to najbardziej intuicyjna aplikacja spośród dostępnych w sklepie Google Play oraz Apple App Store.

Ciekawym rozwiązaniem zaimplementowanym w Fitatu jest możliwość zeskanowania kodu kreskowego z opakowania, dzięki czemu automatycznie (jeśli produkt jest oczywiście w bazie) zostanie doliczona odpowiednia liczba kalorii do sumy wszystkich spożytych w ciągu dnia. W związku z tym, jeśli codziennie spożywasz jakiś produkt, który nie jest w bazie Fitatu – możesz dodać go tam samodzielnie. Wystarcz, że po wybraniu odpowiedniej opcji przepiszesz wszystkie dane dotyczące składników odżywczych i kalorii zawarte na opakowaniu jedzenia. Gdy w przyszłości będziesz sięgała po kawałek ulubionego jedzenia – wówczas wystarczy zeskanować etykietę produktu. Dzięki tej opcji baza produktów w aplikacji powiększa się każdego dnia. Aplikacja Fitatu Licznik Kalorii i Dieta z całą pewnością sprawdzi się przy codziennym korzystaniu.

Kalkulator kalorii: MyFitnessPal

Aplikacja licząca kalorie – MyFintessPAL to kolejna w zestawieniu apka, która jest dostępna za darmo zarówno w sklepie Google Play jak i Apple App Store. Jest to również najbardziej popularny tego typu program, ale czy najlepszy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oferuje podobną funkcjonalność jak Fitatu, również tutaj możemy skanować odpowiednie rzeczy i będziemy automatycznie wiedzieć ile kalorii się w nich znajduje. W MyFitnessPal baza produktów to ponad 6 milionów. Liczba ta robi wrażenie. Ciekawym dodatkiem jest również kalkulator potraw, który umożliwia tworzenie i sumowanie poszczególnych składników, a późniejsze łatwiejsze zapamiętywanie kaloryczności całych posiłków.

Co pić zamiast kawy? Oto 8 zdrowych zamienników, które polecamy >>>

Zobacz także:

Aplikacja do liczenia kalorii: Kcalmar – dieta i przepisy

Ta aplikacja jest dostępna za darmo na system sygnowany zielonym robocikiem. Jednak w porównaniu do poprzednich dwóch stawia na nieco inną funkcjonalność. Tutaj dodatkowo mamy dostęp do bardzo dużej liczby przepisów i diet. Liczenie kalorii jako podstawowa funkcjonalność w przypadku tej aplikacji pozostaje bez zmian. Kcalmar przypadnie szczególnie tym osobom, które nie mają pomysłu jak zdrowo się odżywiać. Dobrym rozwiązaniem jest również możliwość wyświetlenia całej listy zakupów na tydzień diety, więc wystarczy zakupić produkty i siąść do przygotowania poszczególnych potraw. Aplikacja ta wyróżnia się jeszcze jednym aspektem – designem. Jest ona po prostu inaczej zbudowana, co nie wszystkim może się spodobać. Choć z drugiej strony po krótkim czasie korzystanie z niej jest naprawdę przyjemne i intuicyjne.

Jak obliczyć wiek metaboliczny? Jak obniżyć wiek metaboliczny? Podpowiadamy! >>>

Aplikacja do liczenia kalorii: FatSecret Licznik Kalorii

Aplikacja do liczenia kalorii będzie niezbędna każdemu kto planuje dietę i chce to zrobić na poważnie. To ostatnia z całego zestawienia aplikacja, która jest przede wszystkim kalkulatorem kalorii. FatSecret dostępna jest za darmo w sklepie Google Play. Ma również najwyższe oceny zarówno w sklepie Google Play, jak i Apple App Store spośród całej czołówki aplikacji o podobnej tematyce. Jest niezwykle prosta w obsłudze, bez dodatkowych udziwnień. Dobrym rozwiązaniem jest integracja z najpopularniejszymi licznikami kalorii w czasie treningu takimi jak Google Fit, Samsung Health czy Fitbit. Użytkownicy chwalą sobie prostotę całej aplikacji i spore możliwości.

Najlepsze aplikacje do liczenia kalorii

Aplikacji do liczenia kalorii jest zarówno w sklepie Google Play jak i Apple App Store całkiem sporo między innymi MyFitnessPal , Towarzysz Zdrowia – licznik kalorii, Aplikacja do Postu – monitor głodówki, Licznik Kalorii, Food Diary, Dziennik żywności czy Calorie Counter. Z całą pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Większość z nich jest darmowa, a także komunikuje się z nami w języku polskim co również ułatwia obsługę. Część z nich dodatkowo wspiera ciekawe funkcjonalności, takie jak nowe cotygodniowe jadłospisy na cały tydzień czy integrację z innymi platformami. Warto przetestować kilka rozwiązań i sprawdzić, które najbardziej Ci odpowiadają.