Margot Robbie ma na swoim koncie udział w wielu interesujących produkcjach, a od kilku lat udowadnia, że jest aktorką przez duże „A”. Hipnotyzuje na ekranie i ma talent do ratowania mocno średnich projektów. Debiutowała na wielkim ekranie w 2013 roku – w filmie „Czas na miłość”, a największą popularność przyniosła jej rola w „Wilku z Wall Street”, który trafił do kin kilka miesięcy później. Zachwyciła również w „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Natomiast od 21 lipca będzie można oglądać ją w filmie „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig. Przy okazji jednej z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku przypominamy najlepsze role Margot Robbie. Oto nasze TOP 5 filmów z australijską aktorką. Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, warto nadrobić zaległości. I to jeszcze zanim opowieść o kultowej lalce ujrzy światło dzienne. 

Filmy z Margot Robbie: „Wilk z Wall Street”

„Wilk z Wall Street” został znakomicie oceniony przez krytyków oraz krytyczki. A następnie tak samo dobrze przyjęty przez widzów i widzki. Choć to historia Jordana Belforta, którego zagrał Leonardo DiCaprio, nie sposób nie zwrócić uwagi również na Naomi Lapaglię, czyli bohaterkę wykreowaną przez Margot Robbie. Produkcja w reżyserii Martina Scorsese zdobyła jedną statuetkę podczas gali wręczenia Złotych Globów i aż pięć nominacji do Oscarów. Według wielu osób, to najlepszy albo przynajmniej jeden z najlepszych filmów od amerykańskiego twórcy.

Filmy z Margot Robbie: „Focus”

Niewiele ponad rok po „Wilku z Wall Street” do kin trafił „Focus”, za którym stoi duet: Glenn Ficarra i John Requa. To opowieść o złodziejach, między którymi pojawia się uczucie, co z kolei prowadzi do pewnych komplikacji. Mało wymagająca historia, ale – powiedzmy sobie szczerze – i takich produkcji czasem potrzebujemy. Margot Robbie i Will Smith świetnie dogadują się ze sobą na ekranie. Warto dla nich obejrzeć ten film. 

Filmy z Margot Robbie: „Legion samobójców”

Kilkukrotnie nagradzany film akcji z elementami czarnej komedii. Lekko chaotyczny, ale niezłą obsadą i ciekawą charakteryzacją. Czyli guilty pleasure w najczystszej postaci. Wcielając się w postać Harley Quinn, Margot Robbie dała się poznać z zupełnie nowej, a do tego zaskakującej strony. I to właśnie dla niej (a właściwie tylko dla niej) warto obejrzeć tę produkcję.

Filmy z Margot Robbie: „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”

To (jak do tej pory) nasz ulubiony film z Margot Robbie. A jednocześnie, jakkolwiek banalnie to nie zabrzmi, dowód potwierdzający, że życie pisze najlepsze scenariusze. Craig Gillespie pochylił się nad historią Tonyi Harding – łyżwiarki figurowej, która walczy o medal olimpijski. Choć sportowczyni ma szansę na sukces, sprawy komplikują się, ponieważ zostaje oskarżona o napaść na inną dziewczynę z reprezentacji. Reżyser zaprosił do współpracy Stevena Rogersa, natomiast w roli głównej obsadził wspomnianą aktorkę. I to była bardzo dobra decyzja. Margot Robbie dostała za tę kreację nominacje do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, a także do Złotego Globu dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu. 

Filmy z Margot Robbie: „Maria, królowa Szkotów”

Last but not least... „Maria, królowa Szkotów”, czyli film, w którym Margot Robbie zagrała Elżbietę I. Oprócz niej na ekranie pojawia się inna – ceniona i lubiana przez nas aktorka, a mianowicie Saoirse Ronan. Gwiazdy tworzą niezwykle elektryzujący duet. Scenariusz momentami kuleje. Natomiast kostiumy i scenografia nadrabiają. 

Co dopisalibyście do naszej listy?

Zobacz także: