Premiera „Nie patrz w górę” zbliża się wielkimi krokami, a my poznajemy kolejne szczegóły na temat tej niezwykle wyczekiwanej produkcji serwisu Netflix. Wiadomo już, że na ścieżce dźwiękowej filmu pojawi się piosenka zaśpiewana przez część TEJ obsady. Duet Ariana Grande i Kid Cudi przyprawia o ciarki. Czego jeszcze możemy się spodziewać po jednym z najbardziej upragnionych filmów tego roku? Odpowiedź: wszystkiego! Gigant streamingowy - Netflix zdecydowanie nas rozpieszcza, chociaż postawił sobie zadanie bardzo wysoko…

„Nie patrzy w górę” – o czym jest film?

Wydarzenia dotyczą zagrożenia dla Ziemi, w kierunku której leci niszcząca kometa. Dwóch astronautów (w tych rolach Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence) usiłuje ostrzec ludzkość informując o tym największe media. W 30-sekundowym teaserze widzimy DiCaprio podczas napadu lęku, który wcielił się w naukowca Randalla Mindy. Potem akcja przenosi się do Białego Domu, gdzie w rolach nonszalanckich polityków pojawiają się Jonah Hill i Meryl Streep. Lokacje tego komediowo-katastroficznego filmu udało się zachować w tajemnicy, by jak twierdzą twórcy, zachować bezpieczeństwo i izolację podczas pandemii. Podobno ekipę zauważono podczas kręcenia zdjęć w Bostonie, który w filmie będzie udawał Nowy Jork.

Znacznie więcej na temat fabuły „Nie patrz w górę” dowiadujemy się z udostępnionego właśnie przez dystrybutora oficjalnego opisu filmu.

Głównymi bohaterami filmu są studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio). To właśnie oni odkrywają, że po Układzie Słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało – zupełnie nikt się tym nie przejmuje.

Próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Z pomocą dr. Oglethorpe’a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media. Zaczynają od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończą w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem.

Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

„Nie patrz w górę” – obsada

Leonardo DiCaprio, Timothée Chalamet, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Kid Cudi, Matthew Perry i Tomer Sisley. Lepiej nie sprawdzajcie sobie teraz tętna! McKay w jednym z wywiadów wyznał, że spędził około pięciu miesięcy z Leonardo DiCaprio wcielając nowe pomysły do scenariusza, zanim aktor go podpisał. Reżyser dodał również:

Bardzo się cieszę, że mogę zrobić ten film z Jennifer Lawrence. Jak to mówili ludzie w XVII wieku, ona jest prawdziwym „dynamitem”. A fakt, że Netflix postrzega ten film jako światową komedię, stawia dla mnie i mojego zespołu poprzeczkę wysoko, ale w ekscytujący i motywujący sposób.

Oprócz zwiastuna, które możecie obejrzeć poniżej, Netflix opublikował kilka zdjęć z planu. Kto na nich jest? Timotheé Chalamet w długich lokach, jako uroczy skater, a na innym Kid Cudi i Ariana Grande z kieliszkiem szampana w ręce tulący się do siebie na sofie. Czy to zaspokaja chociaż częściowo ciekawość?

Zobacz także:

„Nie patrz w górę” – premiera i zwiastun

Film pojawi się w wybranych kinach 10 grudnia, a na platformie Netflix 24 grudnia. Zapowiada się największy hit tego roku, o którym już mówi się jako poważnym kandydacie do Oscara! Ale będzie się działo! Zobaczcie [ełnyzwiastun i oficjalny plakat!