Powiedzieć, że na Netflixie jest duży wybór filmów i seriali, to jakby nic nie powiedzieć. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bywa jednak tak, że właśnie z tego powodu trudno się na coś zdecydować. Dlatego proponujemy romantyczne perełki, które poprawią wam nastrój!

Bridgertonowie

XIX-wieczna wersja Plotkary. I bynajmniej nie tylko dla fanów kostiumowych produkcji. Główna bohaterka – debiutująca na salonach Daphne Bridgerton pragnie wyjść za mąż z miłości, mimo że w tamtych czasach graniczyło to z cudem. Pojawia się książę i to nie jeden! Ale to nie pierwszy i ostatni romantyczny wątek – jest ich co najmniej kilka! Za każdą postacią stoi historia trudnych wyborów miłosnych. Świat intryg przeplata się z czystością uczuć. Arcyciekawym aspektem serialu jest również sytuacja kobiet w XIX wieku. Pragną niezależności, choć nie mają do niej prawa. Ich siłą jest spryt. Do obejrzenia!

Emily w Paryżu

Jedni ją kochają, drudzy wręcz przeciwnie. Wszyscy jednak przyznają, że widoki Paryża w serialu są nieziemskie! Ale to nie jedyny powód, dla którego warto obejrzeć tę produkcję. Oprócz tego, że przenosimy się do stolicy Francji, podążamy również za młodą Amerykanką Emily, która zderza się z kulturą Starego Kontynentu. I jak to w mieście zakochanych bywa, przygody miłosne nie są jej obce. Co jednak się stanie, gdy całkiem poważnie zauroczy ją chłopak przyjaciółki? Zobaczcie sami!

Telefonistki

Ten pierwszy hiszpański oryginalny serial Netflixa przenosi nas do Madrytu lat 20. XX wieku, gdy w firmie telekomunikacyjnej rozpoczynają pracę cztery kobiety. To nowoczesna firma na ówczesnym rynku zawodowym. Widzimy walkę kobiet o namiastkę niezależności w patriarchalnym społeczeństwie. Owocem takiej sytuacji jest wyjątkowa przyjaźń, która stanowi oparcie dla serc poszukujących miłości. „Telefonistki” to dobry, obyczajowy wybór. Oczywiście z wątkiem romantycznym. Główna bohaterka będzie musiała dokonać wyboru między dwoma ważnymi dla niej mężczyznami!

Downton Abbey

Kolejny kostiumowy rarytas wart obejrzenia. Arystokracja kontra cała reszta XX-wiecznej Anglii. Trzy siostry i trzy różne temperamenty, a przede wszystkim trzy różne wizje miłości. Bez skandalu się nie obejdzie. I żeby to jednego. Godziny świetnej rozrywki są w tym wypadku gwarantowane. Uwaga – spoiler! Serial na pewno złamie wam serce!

Trzy metry nad niebem (Summertime)

Klasyka w nowym wydaniu. Niegrzeczny chłopak na motorze i introwertyczna dziewczyna są niczym ogień i woda. Ale przecież różnice się przyciągają, prawda? Do tego piękny, melodyjny język włoski. Akcja, która toczy się na wybrzeżu Adriatyku pozwala jeszcze na chwilę zatrzymać lato. Propozycja dla tych, którzy nie byli w tym roku na wakacjach.

Shtisel

Nietypowy wybór, po którym zechcecie uczyć się hebrajskiego! Otóż podglądamy rodzinę ortodoksyjnych Żydów żyjących w Izraelu. Nie brzmi interesująco? Nic bardziej mylnego! Ich życie, wybory, radości i smutki są tak wciągające, że można być naprawdę zaskoczonym. Główny bohater – przystojny Akiva zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie wdowie. Co z tego wyniknie? Możecie być pewni – same kłopoty! Do tego dawka śmiechu gwarantowana.

Zobacz także:

Specjalista od niczego

Złoty Glob, 5 innych nagród i 30 nominacji. Taka reklama powinna wystarczyć. Przed nami stoi 30-letni nowojorczyk o indyjskich korzeniach, który usiłuje znaleźć pomysł na siebie. Swoich sił próbuje jako komik. Komiczne wydaje się jednak jego życie. Bohater ma problem, gdy trzeba podjąć decyzję, co zjeść na obiad. A na talerzu współczesne spojrzenie na związki i miłość. Będzie wam smakowało!

Little Things

Miłość w Mumbaju to kulturowa odskocznia od codzienności, choć właśnie o codzienności mówi ten serial. Para dwudziestolatków próbuje rozgryźć, o co chodzi we współczesnych związkach i pokonać problemy zawodowe. Do tego dochodzi silny głos mediów społecznościowych. „Little Things”, jak sam tytuł wskazuje, spróbuje nauczyć nas, jak doceniać drobne rzeczy w życiu. Na pewno będzie romantycznie i prawdziwie.

Słodkie magnolie

Trzy przyjaciółki w średnim wieku nie mają szczęścia w miłości. Trudy codzienności, przyziemne problemy, gorzkie rozstania – niech to was nie zniechęci. Wbrew pozorom to bardzo przyjemny serial. Sympatyczni bohaterowie może nieco się pogubili, ale przecież takie jest życie. I „Słodkie magnolie” są właśnie o życiu. Przekaz jest bardzo prosty: wszystko będzie dobrze.

It's Okay to Not Be Okay

Południowokoreański serial opowiada historię outsiderki i dobrodusznego opiekuna w szpitalu psychiatrycznym. Znów dwa różne światy i silne uczucie. Dobrze zagrane, nasączone głębią przekazu, okraszone atmosferą baśni. Najwyższa pora docenić sztukę filmową Azji.