Premiera trzeciego sezonu serialu „Sex Education” już za nami. Temat wciąż jednak pozostaje gorący i z wielu powodów można do niego wracać. Intryguje The Vulva Gallery, która pokazuje różnorodność i piękno cipek. Lista książek polecanych przez Maeve Wiley (Emma Mackey) powiększyła się o kolejną pozycję – „Ona ma siłę” Emily Nagoski. Poza tematami dotyczącymi edukacji seksualnej czy feminizmu, pojawiły się jednak inne wątki. Internautki zwróciły uwagę np. na jedną ze stylizacji Ruby Matthews.

Ruby Matthews z „Sex Education” – jak zmieniła się rola jednej z bohaterek serialu?

Ruby Matthews to bohaterka serialu „Sex Education”, która zdobyła ogromną sympatię wśród widzów. Rola, która przypadła Mimi Keene, wywoła jednak tak pozytywne emocje dopiero w trzecim sezonie. Wcześniej znaliśmy Ruby z zupełnie innej strony i raczej nie myśleliśmy, że wykreowała się na chłodną i wyniosłą osobę, by się chronić. Była raczej łamaczką serc, a nie dziewczyną z sąsiedztwa, z którą chcielibyśmy się zaprzyjaźnić. Dopiero jej związek z głównym bohaterem obnażył jej prawdziwe oblicze.

Ruby ukrywała  relację z chłopakiem, który nie należał do najpopularniejszych w szkole. Próbowała go zmienić i dopasować do swoich przyjaciół – Olivii (Simone Ashley) i Anwara (Chaneil Kular). Okazało się, że pod płaszczykiem przywiązania do powierzchownych spraw, kryje się bardzo wrażliwa i sympatyczna dziewczyna, której życie rodzinne odbiega od tego, które stara się kreować w szkole. Tym razem role się odwróciły i to Ruby stała się osobą, której złamano serce, a nie na odwrót. W takiej sytuacji nie była nigdy wcześniej, bo Otis Milburn (Asa Butterfield) był jej pierwszą prawdziwą miłością. Ta sytuacja roztopiła serca nawet osób, które nie tylko miały do niej neutralny stosunek, ale wręcz za nią nie przepadały.

Styl Ruby Matthews z „Sex Education” – jakie ubranie przykuło uwagę widzów?

Bohaterka serialu „Sex Education” zasłynęła nie tylko swoim stylem bycia, ale również ubierania się. Jej bezkompromisowe podejście do mody sprawiało, że stylizacje nie tylko jej, ale również dwójki jej najbliższych przyjaciół, były w konkretne dni tygodnia podporządkowane określonym regułom. Dzień, w którym obowiązkowo trzeba ubrać się na fioletowo, to tylko jedna z żelaznych zasad Ruby. Warto pamiętać, że „Purple Day” to nie tylko pretekst do noszenia strojów w konkretnym kolorze. Dzień pod takim hasłem obchodzimy 26 marca. W Polsce jest on określany jako „Lawendowy Dzień” i jest wyrazem wsparcia dla osób cierpiących na epilepsję. Zatem raz w roku wszyscy możemy iść w ślady Ruby.

Fashionistka za każdym razem, kiedy pojawiała się na ekranie, przyciągała wzrok ciekawą sukienką, okularami przeciwsłonecznymi lub inną częścią garderoby. Największy hit zaprezentowała już w pierwszym odcinku trzeciego sezonu. Mowa o żółtym biustonoszu, który miała na sobie podczas spotkania z Otisem w opuszczonych toaletach koło szkoły. Model z koronkowymi wstawkami w intensywnym słonecznym odcieniu nie tylko przyciągnął wzrok internautek, ale sprawił, że zapragnęły mieć taki sam lub chociaż podobny. Z tego powodu poszukiwania idealnego modelu zaczęły łączyć kobiety na Twitterze, które pisały, że desperacko go szukają lub ciągle o nim myślą. Jak się okazuje, żółte staniki wcale nie należą do rzadkości. Można je znaleźć w wielu sklepach, więc nawet jeżeli biustonosz Ruby z „Sex Education” nie jest już dostępny, to wciąż można znaleźć podobne modele w tym ciepłym kolorze.

Biustonosz w stylu Ruby z „Sex Education” – jakim kolorem zastąpić żółty model?

Kolorowy model, w którym mogliśmy zobaczyć bohaterkę serialu „Sex Education”, to tylko jedna z wielu możliwości. Podobne fasony można znaleźć w innych wersjach. Czerń, biel, czerwień i nude – kolory, po które najczęściej sięgamy wybierając bieliznę, także mogą zachwycać. Koronkowe wstawki, dodatkowe paski i inne ozdoby potrafią sprawić, że biustonosz będzie nie tylko praktycznym dodatkiem, ale też miłą dla oka częścią garderoby.