Zdrada ukochanej osoby może okazać się niezwykle trudnym i bolesnym doświadczeniem. Choć każdy związek jest inny, są pewne – dość uniwersalne sygnały, które mogą wskazywać na niewierność partnera bądź partnerki. Są one związane z jego albo jej zachowaniem na co dzień. Niektóre zmiany w postępowaniu są tak subtelne, że nie wszyscy je zauważają. Ale spieszymy z pomocą. Oto 7 nieoczywistych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by rozpoznać (ewentualną) zdradę.   

Jak rozpoznać zdradę? Oskarża cię o zdradę 

Partner lub partnerka porusza temat zdrady, a może wręcz kieruje tego typu oskarżenia w twoją stronę? Może to wynikać z tego, że jego / jej niewierność nie wyszła na jaw, przez co zaczyna podejrzewać, że tobie również udaje się ukryć niektóre sprawy. To także klasyczny przykład gaslightingu, czyli okrutnej formy manipulacji, która polega na przejęciu kontroli czy umniejszeniu swojej ofierze.  

Jak rozpoznać zdradę? Pilnuje swojego telefonu

Kolejny sygnał to strzeżenie swojego telefonu, laptopa czy innych urządzeń elektronicznych niczym oka w głowie. Jeżeli partner / partnerka robi wszystko, by nie trafiły one w twoje ręce (niezależnie od tego, czy chcesz zadzwonić do kogoś, zrobić zdjęcie albo z innego powodu), bardzo możliwe, że ma coś do ukrycia. I, niestety, w zdecydowanej mniejszości przypadków chodzi o miłą niespodziankę. 

Jak rozpoznać zdradę? Ma nowe hobby, które pochłaniają jego / jej czas

Jeśli twój partner lub twoja partnerka ma nowe hobby (które jest dość nieoczywiste, biorąc pod uwagę to, czym interesował się / interesowała się w przeszłości), a co za tym idzie: ma dla ciebie mniej czasu, a jednocześnie nie chce dopuszczać cię do tej sfery swojego życia, coś może być na rzeczy. W grę wchodzą: kłamstwo albo powiązania z TĄ osobą. 

Jak rozpoznać zdradę? Nie ma dla ciebie czasu

W ogóle brak czasu może okazać się powodem do obaw. Szczególnie, jeśli wcześniej mieliście go dla siebie więcej (a w grę nie wchodzą takie okoliczności jak np. zmiana pracy). To samo dotyczy wyraźnie zmniejszonego zainteresowania oraz poczucia, że partner bądź partnerka nie traktuje cię priorytetowo. 

Jak rozpoznać zdradę? Obsypuje cię prezentami i komplementami

Ale z drugiej strony: obsypuje cię prezentami i komplementami w najmniej oczekiwanych momentach, choć wcześniej tego nie robić lub nie robiła? Być może chce w ten sposób odwrócić twoją uwagę od innych spraw albo w pewien sposób się usprawiedliwić. 

Jak rozpoznać zdradę? Szczegółowo relacjonuje swój dzień, ale jego / jej pytania cię denerwują

Partner albo partnerka chętnie relacjonuje ci swój dzień i uzupełnia swoją opowieść o nawet najdrobniejsze, pozornie nieistotne szczegóły? Ale gdy ty zadajesz pytanie o to, jak było w pracy albo na spotkaniu ze znajomymi, denerwuje się, stresuje albo traci pewność siebie? To dlatego, że może nie mieć przygotowanej wersji wydarzeń. Niestety to dość podejrzanie i, podobnie jak wcześniejsze przykłady, może sugerować niewierność. 

Zobacz także:

Jak rozpoznać zdradę? Bardziej dba o swój wygląd

Last but not least... Nagłe zainteresowanie własnym wyglądem i fizycznością. Zapisanie się na siłownię, odświeżenie swojej garderoby czy – najogólniej rzecz ujmując – spędzanie więcej czasu przed lustrem może być zastanawiające. A w niektórych przypadkach przyczyna tego rodzaju zmiany w zachowaniu może złamać serce. 

Oczywiście to tylko przykłady. Te sygnały mogą wskazywać na zdradę, ale nie gwarantują jej. Jeżeli podejrzewasz, że twój partner czy partnerka ma problem z wiernością, obserwuj jego / jej zachowanie, a jeszcze lepiej: zaproponuj szczerą rozmowę. Wiemy, że to trudne. Pamiętaj, że nie musisz być z tym sama czy sam. Możesz powiedzieć o swoich obawach bliskim (np. przyjaciółce) i / lub specjaliście / specjalistce.