Księżna Monako, Charlene Grimal, nieprzypadkowa określana jest mianem „najsmutniejszej księżnej świata”. Wychodząc za księcia Alberta w 2011 roku wiedziała, że jej ukochany ma za sobą niezbyt chlubną przeszłość. Liczne skandale, romanse i dwójka nieślubnych dzieci – córka Jasmine, owoc związku z Amerykanką Tamarą Rotolo, kelnerką pracującą podczas turnieju tenisowego w Monako, a także syn Alexandre, którego urodziła pochodzącą z Togo stewardessa. Przez wiele lat monakijski następca tronu wypierał się, że jest ojcem. Do czasu. Wieloletnia walka o uznanie ojcostwa zakończyła się po myśli Jaśminy i Alexandre'a. 

Nieślubny syn księcia Alberta skończył 18 lat. Jak dziś wygląda Alexandre Grimaldi-Coste?

Najstarsza córka księcia Monako, Jaśmina Grimaldi, dziś ma już 30 lat i spełnia się jako aktorka oraz piosenkarka. Z kolei nieślubny syn Alberta, niedawno dopiero wkroczył w dorosłość. W 2021 roku chłopak skończył 18 lat. Na przyjęciu urodzinowym zabrakło jego ojca, pojawiła się natomiast przyrodnia siostra, która na Instagramie zamieściła ich wspólne zdjęcie wraz z opisem: „Świętujemy! Wszystkiego najlepszego mój młodszy bracie!”. 

Alexandre Grimaldi-Coste urodził się 24 sierpnia 2003 roku w Paryżu. Nicole Tossoukpé (dziś Coste), matka chłopca i bliska przyjaciółka Alberta, natychmiast poinformowała monarchę o tym, że jest jego ojcem. Kobieta otrzymała z pałacu zapewnienie, że książę uzna syna pod warunkiem wykonania badań genetycznych. Monakijski przywódca nie dotrzymał jednak słowa, dlatego rok później togijska stewardessa poinformowała o całej sprawie media. Po niespełna dwóch latach batalii, w 2005 roku, Albert wydał oświadczenie, w którym przyznał, że Alexandre jest jego synem

Choć Albert przez długi czas wypierał się chłopaka, dziś Alexandre utrzymują dobre relacje z ojcem i przyrodnim rodzeństwem. 25 maja media przyłapały księcia Monako i jego syna na lunchu w jednej z restauracji w Nicei. Nieco gorszy kontakt Alexandre ma ze swoją macochą. Matka 18-latka uważa, że księżna z trudem ukrywa niezadowolenie z faktu, że Albert utrzymuje z synem bliskie relacje. „[Charlene] zmieniła pokój mojego syna, wykorzystując nieobecność ojca, aby przenieść go do skrzydła dla pracowników” – twierdzi Togijka. 

Jesteście ciekawe i ciekawi jak wygląda nieślubny syn księcia Alberta? Zajrzyjcie do naszej galerii już teraz! 

Dzieci księcia Alberta – kto będzie następcą tronu w Monako? 

Mimo że Albert uznał Jaśminę i Alexandre za swoje dzieci, nie przysługuje im miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu, ponieważ są z nieprawego łoża. Oboje uprawnieni są jednak do dziedziczenia majątku po swoim ojcu. Pierwszy w kolejności do przejęcia władzy jest książę Jakub, który w tym roku skończy 8 lat. Co ciekawe, syn Alberta i księżnej Charlene, jest młodszy od swojej siostry bliźniaczki, księżniczki Gabrieli, o dwie minuty. Według tamtejszego prawa, pierwszeństwo w objęciu tronu mają mężczyźni przed kobietami.