HBO Max w Polsce

Stało się! Długo wyczekiwana wiadomość wreszcie została potwierdzona. HBO Max wchodzi do Polski. Z platformy streamingowej należącej do koncernu mediowego WarnerMedia polscy użytkownicy będą mogli korzystać już od 8 marca (serwis ten zastąpi usługę HBO GO).

HBO Max słynie na świecie z bogatej oferty, zdaniem wielu - mocniejszej od pozostałych serwisów streamingowych. Co istotne, premiery kinowe Warner Bros. mają trafiać na platformę już 45 dni od wejścia na wielki ekran. Oznacza to, że wraz z pojawieniem się HBO Max otrzymamy dostęp do wielu nowych, gorących tytułów. W najbliższym czasie na pewno będzie można zobaczyć w streamingu takie pozycje jak: „King Richard: Zwycięska rodzina”, „Diuna”, „Legion Samobójców: The Suicide Squad”, „Matrix: Zmartwychwstania” i „Batman”.

Dostęp do platformy HBO Max będzie kosztował 29,99 zł miesięcznie lub 19,99 zł miesięcznie w przypadku osób, które zdecydują się na subskrypcję do końca marca  (osoby, które subskrybują HBO GO, zostaną automatycznie użytkownikami HBO Max).

„Odwilż”: pierwszy polski serial HBO Max Original

Pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce to dzieło Xawerego Żuławskiego, którego na pewno znacie z „Granicy polsko-ruskiej” (2009) i „Mowy ptaków” (2019). 41-letni syn aktorki Małgorzaty Braunek i reżysera Andrzeja Żuławskiego (a także brat przyrodni aktorki Oriny Krajewskiej) zadebiutuje na platformie serialem kryminalnym „Odwilż”. Produkcja, która powstała według scenariusza Marty Szymanek, liczy 6 odcinków. Zdjęcia zostały zrealizowane w większości w Szczecinie.  

„Odwilż” na HBO Max: fabuła

Akcja „Odwilży” rozgrywa się w Szczecinie, na przełomie zimy i wiosny. Na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi trzydziestoparoletnia policjantka Katarzyna Zawieja. Jak się okazuje, nie chodzi tu jedynie o morderstwo, przed śmiercią kobieta urodziła bowiem dziecko. Rozpoczynają się poszukiwania noworodka. Dochodzenie jest dla Katarzyny przyczynkiem do skonfrontowania się z własną sytuacją. Samotna matka w kryzysie po śmierci męża, walcząc o niemowlę, będzie musiała zawalczyć też o siebie.

Reżyser serialu zapewnia, że to „mocna, działająca na wyobraźnię historia kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień”.

Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze – zaznacza Żuławski.

Jak z kolei przekonuje Bogumił Lipski, producent serialu, „Odwilż” to opowieść, która ma „poruszać ludzkie emocje”; jej najmocniejszą stroną jest „bezkompromisowa szczerość i odwaga w mówieniu o rzeczach ogólnie przyjętych za trudne, a czasem wstydliwe”.

W produkcji pod bardzo atrakcyjną warstwą kryminalną skrywa się znacznie więcej – głęboko humanistyczna i boleśnie dotkliwa historia o rzeczach najtrudniejszych: żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia.

„Odwilż” na HBO Max: obsada

W serialu „Odwilż” w roli głównej występuje Katarzyna Wajda – 35-letnia aktorka znana m.in. z roli Justyny Łuszcz w filmie „Jesteś Bogiem” i Anki w „serialu „Kruk”. W obsadzie w pozostałych rolach pojawią się takie tuzy polskiego kina jak Bogusław Linda i Andrzej Grabowski. A obok nich wystąpią m.in.:

  • Bartek Kotschedoff („Atak paniki”, „Bo we mnie jest seks”),
  • Cezary Łukaszewicz („Belfer”, „Czas honoru”)
  • Sebastian Fabijański („Jak pokochałam gangstera”, „Kamerdyner”)
  • Monika Krzywkowska („Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Dawid i elfy”),
  • Piotr Żurawski („Córka trenera”, „Kamper”)
  • Małgorzata Gorol („Twarz”, „Magnezja”).

„Odwilż” na HBO Max: zobacz zwiastun

 „Odwilż” będzie miała premierę 1 kwietnia na HBO Max. W oczekiwaniu na możliwość obejrzenia nowego dzieła Xawerego Żuławskiego zobacz teaser!