Modny blond na lato 2022? Przychodzę z kolejną po vanilla almond butter i honey blonde propozycją, która sprawdzi się w tym sezonie, jak również w dalszej przyszłości. Ostatnio do łask powrócił bowiem blond w stylu gwiazd Old Hollywood, ale w nowej – bardziej nowoczesnej wersji. Do grona jego fanek należą m.in. Nicola Peltz Beckham i Billie Eilish. Przez chwilę lansowała go także Selena Gomez. Jeśli chcesz odświeżyć swój kolor włosów, jest to opcja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Sprawdź, czym się wyróżnia, a także komu pasuje. 

Modny blond na lato 2022 – odcień Old Hollywood Blonde podbił serca gwiazd i influencerek 

Tak zwana platyna, która znowu jest w trendach m.in. dzięki Kim Kardashian, ma mocną konkurencję. Coraz większą popularnością w mediach społecznościowych i – oczywiście – w salonach fryzjerskich cieszy się Old Hollywood Blonde, czyli odświeżona, a do tego unowocześniona wersja odcieniu uwielbianego przez gwiazdy amerykańskiego kina sprzed lat. Już w ubiegłym roku zdecydowała się na niego Billie Eilish, która chętnie eksperymentuje ze swoim wizerunkiem, w tym z fryzurami. Nie ma wątpliwości, że posiadaczka jednego z najbardziej hipnotyzujących i – po prostu – najpiękniejszych głosów na świecie wpłynęła na (urodowe) wybory swoich rówieśniczek i rówieśników, a tym samym przyczyniła się do tego, że dziś o blondzie w stylu Old Hollywood mówią wszyscy. 

W tym sezonie za inspirację mogą posłużyć ci również zdjęcia Nicoli Peltz Beckham, czyli aktorka i influencerka, a prywatnie żona Brooklyna Beckhama – najstarszego syna Victorii i Davida Beckhamów. Gwiazda takich produkcji jak „Transformers: Wiek zagłady” czy „Ostatni Władca Wiatru” pozostaje wierna temu odcieniowi od dawna. Tym samym udowadnia, że jest on nie tylko ultra stylowy, ale również uniwersalny. 

Ekspertką od tego rodzaju koloryzacji jest Harriet Elizabeth Muldoon, która porozmawiała o Old Hollywood Blonde z brytyjskim wydaniem serwisu „Glamour”. Nie ukrywa, że jej klientki oraz klienci chętnie wybierają odcienie w tym stylu. A mnie w ogóle to nie dziwi, bo jest piękny, ponadczasowy i nieoczywisty. 

Old Hollywood Blonde, czyli modny blond na lato 2022 – piękny i ponadczasowy 

Fenomen tego odcienia polega m.in. na tym, że prezentuje się bardzo naturalnie, ale jednocześnie ma w sobie coś, co przyciąga uwagę. Złociste i maślane tony w klimatach retro (co ciekawe, czasami odcień Old Hollywood Blonde jest określany jako vintage blonde) naprawdę zachwycają. To właśnie one sprawiają, że wyróżnia się na tle innych. Nie ma wątpliwości, że Old Hollywood Blonde spodoba się fankom i fanom jasnych, a do tego ciepłych odcieni blondu. 

Modny blond na lato 2022 – ciepłe odcienie znów są w trendach 

Skoro już mowa o ciepłych odcieniach blondu... Dla niektórych osób może być to zaskoczenie, ale to właśnie do nich należy sezon wiosna-lato 2022. Oczywiście w trendach urodowych na nadchodzące miesiące są także inne – chłodniejsze propozycje. Jednak zainteresowanie nimi nie jest tak duże jak w przypadku Old Hollywood Blonde czy podobnych do niego kolorów. Możesz więc schować fioletowy szampon bądź odżywkę o tego rodzaju właściwościach. Na razie raczej nie będzie ci potrzebna.