Światowa premiera ”Don't Worry Darling” już dzisiaj! Film po raz pierwszy ukaże się na ekranach z okazji Festiwalu Filmowego w Wenecji. We Włoszech jest już Harry Styles, Olivia Wilde oraz większość obsady i twórców produkcji. Niestety, na trwającej obecnie konferencji prasowej zabrakło odtwórczyni głównej roli, Florence Pugh. Mówi się, że powodem jest napięty grafik. Aktorka aktualnie bierze udział w zdjęciach do „Diuny 2” w Budapeszcie. Z tego powodu Florence wylądowała w Wenecji dopiero godzinę po rozpoczęciu oficjalnej konferencji. Artystka nie bierze udziału w promocyjnej części z dziennikarzami, jednak ma pojawić się na czerwonym dywanie i obejrzeć film razem z resztą ekipy „Don't Worry Darling”. Opuści jednak Wenecję już następnego ranka, by powrócić na plan „Diuny 2”. Czy jej nieobecność na konferencji prasowej spowodowana jest konfliktem z Olivią Wilde? Na to pytanie odpowiedziała sama reżyserka. 

Olivia Wilde odpowiedziała na pytanie dotyczące nie najlepszych relacji z Florence Pugh

Podczas konferencji prasowej nie zabrakło pytań, które nie do końca dotyczyły samej produkcji. Cóż się dziwić. W końcu w ostatnich tygodniach mówi się głównie o niekończących się plotkach na temat filmu. Głośno było o romansie Olivii Wilde z Harrym Stylesem, nierównych zarobkach głównych aktorów czy dziwnych okolicznościach zniknięcia Shia LaBeouf z obsady. Tematem, który wciąż nurtuje fanów i fanki jest relacja Florence Pugh z reżyserką. Florence nie pojawiła się na konferencji, nie bierze też udziału w promocji filmu. Mówi się, że aktorka nie jest zadowolona ze współpracy z Wilde i dlatego stopniowo odcina się od filmu. Jeden z dziennikarzy postanowił poruszyć ten temat, pytając o nieobecność Pugh na spotkaniu z prasą. Czy jest ona spowodowana nienajlepszym kontaktem z reżyserką?

Florence to siła tego filmu i jesteśmy bardzo wdzięczni, że jest w stanie tego wieczoru być tu z nami. Florence pracuje aktualnie nad filmem „Diuna” i wiem jako reżyser, jak problematyczna jest utrata aktora nawet na jeden dzień. Jestem więc bardzo wdzięczna Denisowi Villeneuve za pomoc i cieszymy się, że będziemy mogli świętować wybitną pracę Florence dziś wieczorem. Nie ma słów, by opisać, jak bardzo jestem zaszczycona, że to ona gra główną rolę w tej produkcji, jest niesamowita. Jeśli chodzi o niekończące się plotki i cały ten hałas na temat mojego konfliktu z Florence... Internet sam się żywi, nie czuję potrzeby wnoszenia nic w dyskusję.

Jednocześnie zapytana o kontrowersje związane z obecnością i późniejszym zniknięciem Shia LaBeouf w filmie, aktorka i reżyserka nie udzieliła odpowiedzi. Damage control? Jak myślicie?