Taki młody chłopak i taka stara baba - grzmi internauta pod jednym z ostatnich zdjęć francuskiej pierwszej pary. I choć Macronowie są ze sobą ponad 20 lat, dla wielu ich relacja pozostaje wręcz „zakazaną”. Bo jak to tak? Kobieta starsza od mężczyzny? Przecież to nie może się udać. A jednak. Udaje się i to nie tylko Macronom. Dla tych par fakt, że to ona jest starsza nie ma żadnego znaczenia.

Znane pary, w których kobieta jest starsza od mężczyzny

Kiedy do głosu dochodzi prawdziwa miłość, wiek przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. W świecie show-biznesu (a i poza nim) wiele par za nic ma nienawistne komentarze, podważające fakt, że jeśli kobieta jest starsza od mężczyzny, to z pewnością „młody chłopak poleciał na pieniądze”. O kim mowa? Sprawdźcie poniżej!

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk: 7 lat różnicy

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk są razem od prawie dekady, a mimo to dziennikarze wciąż męczą ich pytaniami o to, czy różnica wieku im nie przeszkadza. Jak widać - zupełnie nie. Magdalena Boczarska jest starsza od Mateusza Banasiuka o zaledwie 7 lat. Para wychowuje 6-letniego syna Henryka i niezmiennie sprawia wrażenie szaleńczo w sobie zakochanej.

Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz: 14 lat różnicy

Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz są rodzicami 11-letniej Aliny, a zgrane małżeństwo tworzą od ponad dziesięciu. Kiedy jednak zaczęli się spotykać w 2011 roku, wręcz nie dawano im szans. Wielu twierdziło bowiem, że młodszy o 14 lat od swojej partnerki Kościukiewicz szybko „znajdzie sobie młodszą”. Jak widać, nic takiego się nie wydarzyło.

Małgorzata Kożuchowska i Bartłomiej Wróblewski: 9 lat różnicy

Małgorzata Kożuchowska i jej młodszy o 9 lat mąż Bartłomiej Wróblewski uchodzą za jedno z najbardziej udanych małżeństw w show-biznesie. Para ma 9-letniego syna Jana Franciszka i choć nieczęsto pojawia się razem publicznie, aktorka w wywiadach zapewnia, że mąż jest najważniejszą osobą w jej życiu.

Moja miłość, moje wsparcie, mój przyjaciel! Kocham Cię Bartek - napisała aktorka pod ślubnym zdjęciem, którym podzieliła się na Instagramie przy okazji rocznicy ślubu.

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski: 15 lat różnicy

Monika Olejnik i o 15 lat od niej młodszy Tomasz Ziółkowski poznali się 27 lat temu w radiowej Trójce. Niemalże od razu zostali parą, wywołując medialne poruszenie. Dziś uchodzą za doskonale dopasowaną, świetnie dogadującą się parę.

Zobacz także:

Sporadycznie, niezbyt często zamieszczamy nasze zdjęcia razem w mediach społecznościowych, ale jesteśmy RAZEM dłużej niż media społecznościowe istnieją - napisała pod jednym z instagramowych postów dziennikarka.

Cameron Diaz i Benji Madden: 7 lat róznicy

Cameron Diaz i Benji Madden są razem od 2014 roku. Ich związek początkowo był postrzegany jako ten, który jest „tylko na chwilę”. Muzyk młodszy od aktorki o 7 lat był uznawany za bawidamka, który nie chce się ustatkować. A jednak. Cameron i Benji pobrali się 5 stycznia 2015 podczas kameralnej uroczystości, którą zorganizowali u siebie w domu. 30 grudnia 2019 roku na świat przyszła ich córka Raddix.

Moja najlepsza przyjaciółka. Jestem najszczęśliwszym facetem na ziemi - spędzę resztę życia właśnie z nią. Kocham tę kobietę - napisał Benji Madden pod postem na Instagramie, w którym składał Cameron życzenia urodzinowe.

Priyanka Chopra i Nick Jonas: 10 lat różnicy

Początkowo pięknej aktorce oraz młodszemu od niej o 10 lat członkowi boysbandu Jonas Brothers wróżono, że ze względu na różnicę wieku szybko się rozstaną. Priyanka Chopra i Nick Jonas zupełnie się tym nie przejęli. W tym roku świętować będą 5. rocznicę ślubu. 

Każdego dnia przynosisz mi niekończącą się radość i szczęście. Kocham Cię Nick. Dziękuję Ci za to, że nasze wspólne życie jest tak niesamowite - napisała Priyanka Chopra o mężu ojcu ich wspólnej córki Malti. 

Sienna Miller i Oli Green: 16 lat różnicy

Sienna Miller i Oli Green spotykają się od początku 2022 roku. Razem na czerwonym dywanie zadebiutowali na imprezie oscarowej Vanity Fair w marcu 2022 roku. Model urodzony w 1997 roku i aktorka, która przyszła na świat w 1981 roku za nic mają komentarze hejterów, którzy zarzucają im niedopasowanie. 

W sierpniu 2023 roku media obiegła wiadomość, że wkrótce powitają na świecie swojego pierwsze dziecko. 

David M. Benett/Dave Benett/Getty Images

Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness: 13 lat różnicy

Hugh Jackman i Deborra-Lee Furness są małżeństwem z prawie 30-letnim stażem. I choć tworzą jeden z najtrwalszych związków w show-biznesie, to wciąż aktora posądza się o to, że wkrótce zostawi starszą od niego o 13 lat żonę dla młodszej kobiety. Nic takiego się nie wydarzyło i zapewne nie wydarzy, bo jak zapewnił Hugh w jednym z instagramowych postów Deb jest najwspanialszą istotą na ziemi, która każdego dnia rozświetla życie jego i ich wspólnych dzieci.

Taylor Hill/Getty Images

Julianne Moore i Bart Freundlich: 10 lat różnicy

Julianne Moore i Bart Freundlich obchodzą w tym roku 20. rocznicę ślubu. Młodszy od aktorki o 10 lat mąż jest jej opoką i jak zapewnia, jedynym mężczyzną, który naprawdę wciąż potrafi ją rozbawić. 

Sprawiasz, że świat jest lepszym miejscem, a mój świat jest nieporównywalnie lepszy - napisała o mężu Julianne Moore w jednym z instagramowych postów.

Arturo Holmes/MG22/Getty Images for The Met Museum/Vogue

Brigitte i Emmanuel Macron: 24 lata różnicy

15-letni Emmanuel Macron poznał swoją przyszłą żonę w katolickim liceum jezuitów. O 24 lata starsza Brigitte była jego nauczycielką. Ślub wzięli wiele lat później, 20 października 2007 roku. I choć ich małżeństwo wydaje się naprawdę udane, złośliwi uważają, że „prezydent Francji jest za młody dla swojej żony”. Na przekór wszystkim, prezydent Francji zapewnia, że jego żona to nie tylko współtwórczyni jego politycznego sukcesu, ale również najwspanialsza kobieta na ziemi.

Chesnot/Getty Images

Joan Collins i Percy Gibson: 32 lata róznicy

Nikt nie dawał im szansy, a oni zupełnie nic sobie z tego nie robili. Joan Collins i jej młodszy o 32 lata mąż, Percy Gibson w wywiadach zapewniają, że czekali na siebie całe życie.

Kiedy jesteśmy razem, Joan wydaje się młodsza ode mnie. Ma niezwykłą energię, młodzieńcze podejście do życia - mówi o ukochanej Percy Gibson. Wiedziałam, że ten związek jest wszystkim, czego pragnęłam. Mam tylko jedno życie, chciałam być z Percym. Jest wyjątkowym człowiekiem, świetnie się rozumiemy. Z Percym czuję się bardziej sobą niż kiedykolwiek z kimkolwiek - opisuje męża serialowa Alexis.

Dave J Hogan/Getty Images

Heidi Klum i Tom Kaulitz: 16 lat różnicy

Heidi Klum i Tom Kaulitz, muzyk popularnego przed laty zespołu Tokio Hotel są małżeństwem od 4 lat. Dzieląca ich 16-letnia różnica wieku była im wielokrotnie wytykana. Modelka, jak zapewnia w wywiadach, boleśnie przeżyła nienawistne komentarze, jednak miłość ma dla niej nadrzędne znaczenie i żaden hejter jej nie zniszczy.

Jest najwspanialszym człowiekiem. Wiele osób nie do końca wysyłało nam dobrą energię, gdy zaczęliśmy randkować, bo jestem starsza od niego o 16 lat. Z drugiej strony, czułam, że gdy zamykamy drzwi, wszystko jest na swoim miejscu. Wiemy, co nas łączy i to najważniejsze - powiedziała Heidi w jednym z wywiadów.

Niech wypowiedź modelki będzie puentą tego artykułu.

Love stories na glamour.pl: