Nawet najpiękniejsza kreacja nie obroni się bez odpowiedniego makijażu i fryzury - przynajmniej, jeśli chodzi o stylizacje na czerwony dywan. Wczorajsza noc upłynęła nam pod znakiem 91. ceremonii wręczenia nagród Akademii Filmowej. Wyniki w najważniejszych kategoriach i nie tylko dostarczyły nam tyle samo emocji co spektakularne kreacje gwiazd, które śledziliśmy z wielkim zainteresowaniem. Aktorki i aktorzy pojawili się na czerwonym dywanie, wybierając suknie i garnitury od największych domów mody. Charlize Theron zachwyciła w prostej kreacji Diora z kolekcji haute couture, tak samo Rachel Weisz w lateksowej sukni wykończonej tiulem projektu Givenchy. Wszystkie stylizacje znajdziecie TUTAJ >>>. Tymczasem postanowiliśmy przyjrzeć się najpiękniejszym makijażom i fryzurom na Oscarach 2019, i zainspirować w kwestii wieczorowych looków. 

Oscary 2019: najpiękniejsze makijaże gwiazd

Jeśli chodzi o stylizacje gwiazdy upodobały sobie w tym roku róż, który całkowicie zdominował czerwony dywan. Aktorki pojawiły się na oscarowej gali w sukienkach w odcieniach od wyrazistej fuksji do bardziej subtelnego, pudrowego różu. W makijażach również doszukaliśmy się najgorętszego koloru tego sezonu, w szczególności jako cienie do oczu. Postawiły na niego: Lisa Bonet, Glenn Close i Lucy Boynton. Nie zabrakło także błysku na powiekach, który optycznie powiększa oczy. Na złoto na powiekach zdecydowała się Tessa Thompson, natomiast na srebro - Emilia Clarke, gwiazda Gry o Tron. Charlize Therone wybrała do błyszczących oczu szminkę w kolorze krwistoczerwonym.  Jednym z najpopularniejszych makijaży wieczorowych są smokey eyes, czyli mocno podkreślone oczy. Na make-up w mocniejszym wydaniu postawiły w tym roku: Emma Stone, Rachel Weisz, Jennifer Lopez i Ashley Graham.

Oscary 2019: wyniki i nominacje. Sprawdźcie, kto zdobył statuetkę! >>>

Oscary 2019: fryzury gwiazd

Na zeszłorocznej gali królowały rozpuszczone włosy i retro fale, jak to wyglądało podczas Oscarów 2019? Gwiazdy zrezygnowały z opadających swobodnie włosów na rzecz stylowych i klasycznych upięć. Na koka odsłaniającego ramiona zdecydowała się Emma Stone, Ashley Graham, Jennifer Hudson i Kiki Layne. Lady Gaga również spięła włosy na samym czubku głowy, tym samym odwzorowując słynną fryzurę Audrey Hepburn z oscarowej gali. Popularną stylizacją były również gładkie, błyszczące włosy. Na prostego boba i klasyczne włosy postawiły m.in. Emilia Clarke i Charlize Theron. W galerii znajdziecie najpiękniejsze makijaże i fryzury gwiazd z Oscarów 2019.