W sierpniu na Netflix wyląduje nowy polski oryginalny serial platformy. To już kolejne przedsięwzięcie tego typu po 1983, W głębi lasu, Rojst '97 czy hicie Sexify, a jego tytuł brzmi Otwórz oczy. Serial był  zapowiadany w listopadzie 2020 roku i już wtedy wiedzieliśmy, że to produkcja z gatunku sci-fi, w której główne role zagrają przede wszystkim młodzi aktorzy. Dzisiaj o Otwórz oczy wiemy jeszcze więcej. Co dokładnie?

„Otwórz oczy” – nowy serial Netflixa. O czym jest?

Co wiadomo o fabule serialu Otwórz oczy? „Julka trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje” – czytamy w oficjalnym opisie Netflixa. 

Warto wiedzieć, że scenariusz serialu Otwórz oczy, za który odpowiedzialni są Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska, powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk Druga szansa. Z kolei za reżyserię odpowiadają Anna Jadowska (Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak). 

Nowy serial Netflixa „Otwórz oczy” – obsada. Kto zagrał główne role?

Główną rolę, czyli Julkę gra debiutująca Maria Wawreniuk. Z kolei w roli tajemniczego Adama zobaczymy aktora młodego pokolenia Ignacego Lissa. W serialu Otwórz oczy wystąpili również Marta Nieradkiewicz, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz, Klaudia Koścista, Michał Sikorski oraz Sara Celler-Jezierska.

„Otwórz oczy” – kiedy będzie dostępny na Netflix?

Netflix zdradził, że premiera nowego polskiego serialu oryginalnego Otwórz oczy odbędzie się już 25 sierpnia 2021 roku. Zaprezentowano także pierwszy oficjalny teaser, który możecie obejrzeć poniżej.