Po 1983 i W głębi lasu nadchodzi nowy polski serial NetfixaOtwórz oczy. I to w dodatku doczekamy się produkcji sci-fi, w jaką nie mieliśmy jeszcze wcześniej do czynienia jeśli chodzi o seriale. Serial ten, podobnie jak W głębi lasu, który cieszył się sporą popularnością zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych widzów, powstaje na podstawie książki Druga szansa autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk. Premierowy sezon liczyć będzie 6 odcinków. A o czym będzie serial Otwórz oczy?


Co aktorom z serialu „W głębi lasu” kojarzy się z latami 90.? Pytamy Grzegorza Damięckiego i Huberta Miłkowskiego [WIDEO] >>>
 

Otwórz oczy – o czym będzie nowy polski serial Netflixa?

Serial Otwórz oczy opowiada historię Julki – w tej roli debiutująca na ekranie Marię Wawreniuk – trafia do centrum leczenia amnezji w następstwie tragicznego wypadku, w którym traci rodzinę. W ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje. Po tym krótkim opisie fabuły można zakładać, że serial Otwórz oczy może spodobać się fanom hity Netflixa Stranger Things, a także To nie jest OK.


„Stranger Things 4” – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o nowym sezonie serialu Netflixa >>>
 

Otwórz oczy – obsada i twórcy

Oprócz wspomnianej już Marii Wawreniuk na ekranie pojawi się również Ignacy Liss grający także w innej, tym razem filmowej rodzimej produkcji Netflixa – Erotica 2022. Za reżyserię odpowiedzialni są Anna Jadkowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas), natomiast scenariusz przygotowali Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. Produkcją serialu zajmuje się MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek i Cyprian Marchewka.

Otwórz oczy – kiedy premiera?

Serial Otwórz oczy jest dopiero w fazie postprodukcji. Netflix zapowiada jednak, że premiery na pewno możemy spodziewać się w 2021 roku.


Polacy w zagranicznych filmach i serialach. Natalia Klimas w „Plotkarze”, Weronika Rosati jako żona Nicolasa Cage'a i kto jeszcze? >>>

Zobacz także: