Na początku czerwca światło dzienne ujrzał drugi polski oryginalny serial Netflixa W głębi lasu. Produkcja na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule cieszy się ogromną popularnością także wśród zagranicznych użytkowników platformy. To zdecydowanie cieplejsze przyjęcie niż miało to miejsce w przypadku poprzedniego serialu 1983. A jak wypadnie pierwszy polski film Netflixa? O tym przekonamy się już jesienią. Wtedy bowiem zaplanowano premierę Erotica 2022.

Erotica 2022 – pierwszy polski film Netflixa. O czym będzie?

Jak zapowiada Netflix, Erotica 2022 to antologia filmowa stworzona przez pięć wyjątkowych polskich reżyserek: Olgę Chajdas i Katarzynę Adamik, które były współodpowiedzialne właśnie za 1983, a także Jagodę Szelc (Wieża. Jansy dzień) oraz Annę Kazejak (Obietnica). Za zadanie dostały one przeniesienie na ekran historii napisanych przez pięć polskich pisarek: Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowską oraz laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.

„Przeklęta” – już w lipcu nowy serial Netflixa z gwiazdą „13 powodów”. Spodoba się fanom „Gry o tron”! >>>

Erotica 2022 – Netflix zapowiada pierwszy polski film. Kto w obsadzie?

W obsadzie pierwszego polskiego filmu Netflixa zobaczymy m.in. Małgorzatę Belę, Agnieszkę Żulewską, Juliana Świeżewskiego, Agatę Buzek, Andrzeja Konopkę, Sebastiana Stankiewicza, Monikę Pikułę, Ignacego Lissa, Sarę Celler Jezierską i Sebastiana Pawlaka. Producentką jest Marta Lewandowska ze studia filmowego Friends with Benefits. A o czym będzie „Erotica 2020”? „W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności” - czytamy w opisie filmu. „Erotica 2022” przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej opresyjną wobec kobiet i surrealistyczną. Wydarzenia ukazane w filmie mogłyby jednak zdarzyć się dziś – i to jest najbardziej niepokojące – mówią twórczynie.

Polscy aktorzy w zagranicznych serialach Netflixa i nie tylko. Kto zagrał największą rolę? >>>