Brama Lwa: 8.8.2022

Brama Lwa, czyli jedno z najpotężniejszych zjawisk w astrologii, zdaniem ekspertów pomaga osiągnąć duchowy wzrost, oderwać się od trudności i ograniczeń, zapewnić sobie obfitość. 

Kosmiczny portal uchyla swoje wrota od 28 lipca, osiągając największą moc 8 sierpnia (8.8). W tym roku zamyka się razem z pełnią księżyca, która przypada na 12 sierpnia. Oznacza to, że do 12 sierpnia możesz wykorzystać wzmożoną kosmiczną energię, by zrealizować swój nieskończony potencjał i przyciągnąć do siebie pełnię szczęścia. Jak to zrobić?

Brama Lwa – co to jest?

Siłą Bramy Lwa jest kosmiczna synergia między gwiazdami, Zodiakiem i liczbami. Sam termin odnosi się do momentu, kiedy Słońce łączy się na niebie z Syriuszem, najjaśniejszą gwiazdą na nocnym niebie, znaną również jako Alpha Canis Majoris lub Psia Gwiazda. Słońce przesyła światło do naszych ciał materialnych, światło Syriusza skierowane jest do naszych dusz. Kiedy spotykają się te dwa „słońca” – dające życie na Ziemi oraz duchowe –  jasność przenika do naszej codzienności, przekazując impuls do  przemiany. To dlatego uważa się, że Brama Lwa przynosi przebudzenie, oświecenie duszy. Ale na tym jej moc się nie kończy, bowiem wszystko to dzieje się w szczycie sezonu Lwa!

Energia zodiakalnego Lwa uczy nas miłości własnej, zwraca uwagę na nasze prawo do przyjemności. W świecie, w którym jest dużo strachu, małości, frustracji i niespełnienia, Lew mówi nam, abyśmy byli odważni, wolni i dążyli do spełnienia. Przypomina, że jesteśmy godni szacunku, daje pozwolenie na najodważniejsze pragnienia – bez wstydu, pokory i wahania. Ponadto zodiakalny Lew kojarzy się z dzieciństwem, kreatywnością i zabawą. Brama Lwa zaś oferuje możliwość ponownego odwiedzenia świata naszego wewnętrznego dziecka – po to, by uzyskać wgląd w to, kim byliśmy dawno temu, kim jesteśmy teraz i kim możemy się stać.

Na to wszystko nakłada się numerologia, w której cyfra 8 symbolizuje obfitość i osiągnięcia. Podwójna dawka ósemki, 8. dnia 8. miesiąca, wskazuje na połączenie między niebem a ziemią. Daje duchowi możliwość uczynienia tego, co niematerialne, namacalnym, pomaga zamieniać marzenia w rzeczywistość.  

Taki wyjątkowy koktajl kosmicznych znaczeń zdarza się tylko raz do roku. Jak w pełni wykorzystać jego olbrzymi potencjał, by ewoluować, aktywować talenty i przyciągnąć dobrobyt?

Jak wykorzystać moc Bramy Lwa?

Egipcjanie czcili Syriusza jako personifikację bogini rolnictwa Sopdet i wiązali heliakalny wschód gwiazdy (moment, w którym staje się widoczna po raz pierwszy na wschodzie) z corocznym wylewem Nilu oraz nadejściem nowego roku. Podobnie jak starożytni, możemy dziś myśleć o Bramie Lwa jak o początku nowego czasu w naszym życiu (nie bez kozery ten dzień jest przez wielu nazywany Galaktycznym Nowym Rokiem). To doskonały moment na autorefleksję i manifestacje: pożegnanie się z trudnościami i wypowiedzenie swoich pragnień, celów, marzeń na przyszłość. To również idealna chwila na wyrwanie się ze schematów, które uniemożliwiają nam stawanie się w „najlepszą wersją siebie”, na naprawę związków ze sobą i innymi. 

Zobacz także:

W sieci znajdziesz wiele mniej lub bardziej udziwnionych rytuałów i praktyk, które „należy wykonać” podczas otwarcia Bramy Lwa, by osiągnąć sukces. Jeśli lubisz takie zabawy, na YouTubie i TikToku nie brakuje poradników dotyczących „magicznych obrzędów” z użyciem roślin, kryształów, aktywowaniem trzeciego oka i aktywowaniem czakr. Ale są też mniej skomplikowane sposoby – my skupimy się na tym najprostszym.

Aby jak najlepiej wykorzystać Bramę Lwa, zacznij od praktyki medytacji. Oczyszczenie umysłu pozwoli na usłyszenie „wiadomości” i zdefiniowanie potrzeb. Pamiętaj, że aby uzyskać to, czego chcesz, musisz najpierw to wypowiedzieć.

Na początek więc zwizualizuj swoje pragnienie. Wyobraź sobie dokładnie to, o czym marzysz. Załóż, że to się już wydarzyło, niech ta wizja stanie się tak realistyczna, jak to tylko możliwe. Zaangażuj jak najwięcej zmysłów. Zapytaj siebie: jakie widzisz kolory, co słyszysz, jakie zapachy unoszą się wokół? Jakie emocje odczuwasz? Wyobraź sobie tę rzeczywistość z najdrobniejszymi szczegółami.

Następnie zapisz swoją manifestację. Gdy coś jest przelane na papier, nabiera jeszcze bardziej konkretnych kształtów. Możesz też stworzyć moodboard, by wzmocnić swoją manifestację (zbierz w jeden album zdjęcia, które przybliżają cię do sytuacji, o których marzysz, patrz na nie tak często jak to możliwe, poczuj to wszystko, co wizualizują).

Na koniec najważniejsze i najtrudniejsze: uwierz, że manifestacja się sprawdzi. Musisz mieć pełne przekonanie, że to, o co prosisz, się spełni. Bez tego trudno o realizację pragnień.

A teraz do dzieła. Niech Brama Lwa będzie z tobą!