Naklejki na paznokcie owoce

Naklejki na paznokcie już od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród młodych kobiet, ceniących sobie ich fantazyjność połączoną z niezwykle łatwym użytkowaniem. Do wyboru mamy naklejki z najrozmaitszymi motywami: począwszy od delikatnych wzorów kwiatowych, poprzez słodycze i napoje, a na postaciach z filmów animowanych kończąc. Owoce zajmują w tym zestawieniu poczesne miejsce, głównie ze względu na swoją uniwersalność czy pewną neutralność znaczeniową. Te właśnie cechy sprawiają, że owocowe paznokcie sprawdzą się nawet w miejscu pracy - o ile oczywiście nie obowiązuje w nim rygorystyczny dress code. 

Kolejną istotną sprawą, o jakiej należałoby wspomnieć przy okazji naklejek na paznokcie, jest oczywiście ich cena. Jeden arkusz rysunków do naklejania, zawierający kilkanaście gotowych wzorów, kosztuje często niecałe 2 (!) złote. Dzięki temu każda z nas może sobie pozwolić na tyle różnych wzorów, ile tylko jej się zamarzy.

Aplikacja naklejek na paznokcie jest wprawdzie kilkuetapowa, ale niezwykle prosta. Zaczynamy od wycięcia z arkusza interesujących nas wzorów i usunięcia z nich folii zabezpieczającej. Każdą naklejkę zanurzamy na kilkanaście sekund w naczyniu z chłodną wodą. Następnie delikatnie zdejmujemy naklejkę z arkusza i nakładamy na paznokieć we właściwym miejscu. Dokładnie dociskamy ją i osuszamy przy pomocy wacika. Całość pokrywamy jeszcze topem i utwardzamy lampą LED albo UV.

Sporą zaletą wodnych naklejek na paznokcie jest to, że można je nakładać właściwie na każdy rodzaj lakieru. Jeżeli zatem mamy np. ochotę na turkusowe paznokcie z soczystą bananową naklejką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki kaprys zrealizować.

fot. Adobe Stock

Ozdoby na paznokcie owoce

Naklejki nie są jednak jedyną metodą, dzięki której nasze paznokcie zamienią się w małe dzieła sztuki. Równie dobrze możemy namalować ozdoby samodzielnie. Taki trend staje się w ostatnich latach coraz bardziej zauważalny, dotycząc zresztą nie tylko inspiracji owocowych. Bardzo popularne bywają także motywy ze zwierzętami (zarówno domowymi, jak i dzikimi), a także np. z elementami naturalnych krajobrazów. Pomysły na efektowne ozdoby można tak naprawdę mnożyć w nieskończoność. 

W corocznych zestawieniach popularności motywów owoce zajmują zawsze jedną z czołowych lokat. Dzieje się tak zapewne z uwagi na prostotę i szybkość ich wykonania. Trudno także zaprzeczyć, że niewiele darów przyrody mogłoby konkurować z owocami pod względem ich kolorystycznej różnorodności - a to z kolei sprzyja pokusie uwieczniania ich na paznokciowej płytce za pomocą wielobarwnych lakierów.

Zobacz także:

Warto przy okazji zwrócić uwagę na pewien aspekt praktyczny, który powinien nas jeszcze mocniej przekonać do przetestowania "owocowych" paznokci. Chodzi mianowicie o to, że nie jesteśmy zobligowane do malowania każdego paznokcia w ten sam sposób. Nawet wręcz przeciwnie: bardzo pożądana okazuje się pewna różnorodność w tym zakresie. Oznacza to, iż część paznokci na obu dłoniach możemy ozdobić owocowymi rysunkami, pozostałe zaś pociągnąć jednobarwnym lakierem. Takie postępowanie nie tylko skróci cały zabieg upiększający, ale również doda naszej stylizacji elegancji.   

Stosowanie naklejek poleca się przede wszystkim tym osobom, które nie przejawiają talentu plastycznego - gotowe rysunki oszczędzą im po prostu czasu i nerwów. Jeśli jednak prace plastyczne zawsze sprawiały nam przyjemność, samodzielne wykonanie owocowych ozdób okaże się dla nas nie lada gratką. Tym bardziej, że takie malunki na paznokciach to w gruncie rzeczy nic trudnego; wystarczy parę chwil. aby osiągnąć doskonały efekt.

fot. Adobe Stock

Owoce na paznokciach - krok po kroku

Która z nas potrafi się oprzeć urokowi świeżych malin w pełni lata? Miłość do tych owoców stanowi dla wielu kobiet inspirację przy wyborze wakacyjnych stylizacji. Z pozoru mogłoby się wydawać, że malinowe paznokcie będzie potrafiła wykonać wyłącznie profesjonalna manikiurzystka, w rzeczywistości jednak takie ozdoby znajdują się w zasięgu możliwości niemal każdej z nas.

W pierwszym etapie malujemy paznokcie wybranym lakierem. Nie musi on być koloru malinowego (tym bardziej, że taką barwę nie wszędzie znajdziemy) - wystarczy, żeby kojarzył się z owocami, którym postanowiłyśmy zadedykować całą stylizację.

Kilka paznokci malujemy innym kolorem lakieru, najlepiej białym. To właśnie one posłużą nam jako tło dla rysunkowych malin. O tym, na ile owoców się skusimy, powinny zadecydować względy praktyczne: jeśli akurat trochę nam się śpieszy, wystarczy jedna albo dwie malinki.

Do malowania samych owoców potrzebujemy farbek akrylowych (białej, jasno- i ciemnozielonej oraz co najmniej dwóch odcieni różu), a także dwóch pędzelków: cieńszego i grubszego. 

Najpierw nanosimy na paznokieć wstępny kształt owocu. Najlepiej zrobić to ciemnym różem, który stanie się zarazem konturem maliny.

Następnie domalowujemy listki, posługując się dwoma rodzajami zieleni podkreślanymi bielą. Temu elementowi dobrze jest poświęcić nieco więcej uwagi, bo to właśnie bujność listków nadaje charakteru całemu rysunkowi.

fot. Getty Images

Kolejny krok to korekta kształtu maliny i naniesienie na nią ziarenek o barwie jaśniejszego różu. Każde ziarenko starannie poprawiamy ciemnym konturem, w celu otrzymania realistycznego rezultatu.

Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej nietuzinkowej stylizacji, możemy pociągnąć pozostałe paznokcie nadprogramową warstwą brokatowego lakieru. Nie wszystkim osobom takie dodatki odpowiadają, ale np. przed szaloną imprezą z pewnością nie zaszkodzi poeksperymentować.

Ostatni krok to nałożenie warstwy top coat, czyli lakieru funkcyjnego, wpływającego na dłuższą żywotność paznokciowej stylizacji. Od tego momentu możemy się już cieszyć zjawiskowym efektem końcowym.