Turkusowy lakier do paznokci

Turkus to barwa spokojnego morza lub oceanu - taki obraz nasuwa się większości z nas, kiedy tylko usłyszymy ten wyraz. Siłą rzeczy, lakiery do paznokci o takiej barwie używane są przez większość kobiet zwłaszcza w sezonie letnim, w okresie urlopów i beztroskich wyjazdów na łono natury. Z drugiej strony, bardzo ciekawe mogłoby się okazać eksperymentowanie z turkusowymi paznokciami np. w czasie bożonarodzeniowym.

Ogólnie można jednak przyjąć, że turkus cieszy się szczególną popularnością wiosną i latem, czyli podczas najcieplejszych miesięcy w roku. Większość wiodących firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie lakiery turkusowe, często nawet w kilku odcieniach. Taka różnorodność gwarantuje nam niekończącą się ilość inspiracji na stworzenie modnego manicure w odcieniach morza czy oceanu. 

Paznokcie turkusowe - wzory

Turkusowe paznokcie prezentują się świetnie solo, jak również w duecie z innymi odcieniami, wzorkami czy zdobieniami. Morska barwa nada każdej paznokciowej stylizacji niezwykłej lekkości i zwiewności, co okaże się jej nieocenioną zaletą zwłaszcza w okresie wypoczynkowym.

Jak w takim razie ozdabiać turkusowe paznokcie, aby wyglądały stylowo i wpisywały się w aktualne trendy? Pomogą nam w tym przede wszystkim efektowne zdobienia, które wyglądają naprawdę zjawiskowo, a do tego (wbrew pozorom) są łatwe w wykonaniu. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po naklejki. To idealna opcja dla osób, które nie chcą, nie lubią albo po prostu nie potrafią namalować samodzielnie pięknych wzorków w rozmiarze XS. 

Kolejna opcja to samodzielnie narysowane wzorki na paznokciach. Posługując się specjalnymi kolorowymi lakierami do paznokci i bardzo cienkimi pędzelkami, stworzymy na swoich turkusowych paznokciach tropikalne palmy, zwierzątka albo różne rodzaje soczystych owoców. Jeśli potrzebujecie inspiracji bądź podpowiedzi w tym temacie, obejrzyjcie urodowe tutoriale, których nie brakuje na Instagramie czy platformie YouTube. 

Efektowne tematyczne wzory nie wyczerpują jednak z całą pewnością arsenału paznokciowych stylizacji. Ich kolejna odsłona to piękny manicure w stylu ombre, od kilku lat podbijający serca Polek w każdym wieku. Uzyskuje się dzięki niemu rezultat cieniowania kolorów i rozmywania ich konturów, co pozwala także na łączenie barw z pozoru bardzo od siebie odległych (na przykład neonowych z czernią). Oczywiście, nie każda z nas lubi aż tak szaleć. Ale spokojnie: turkus będzie wyglądał świetnie także w zestawieniu z różem, fioletem albo (najmodniejszą w tym sezonie) zielenią. 

fot. Adobe Stock

Zobacz także:

Warto również zauważyć, że turkusowy lakier wcale nie musi być błyszczący. Jego matowe wykończenie sprawdzi się idealnie przy okazji letnich przyjęć w plenerze albo rodzinnych uroczystości. Ponieważ ów rezultat jest niezwykle łatwy do osiągnięcia (wystarczy kupić matowy top), nie trzeba się do niego w żaden szczególny sposób przygotowywać. 

Turkusowe paznokcie hybrydowe

Można chyba zaryzykować twierdzenie, że hybrydowe lakiery do paznokci zrewolucjonizowały rynek beauty. Ich innowacyjność polega przede wszystkim na znacznie dłuższym utrzymywaniu się koloru (przez okres 2-3 tygodni), nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych i (mniej lub bardziej) ekstremalnych aktywności. Wpływają na to szczególne właściwości chemiczne i pigmentacyjne, zastosowane przy uwzględnieniu naturalnych potrzeb pielęgnacyjnych paznokcia.

Z punktu widzenia użytkowniczki niezwykle istotna okaże się informacja, że malowaniu paznokciowych płytek lakierem hybrydowym musi towarzyszyć profesjonalna lampa UV, która służy utwardzaniu rezultatu kolorystycznego. Bez tego elementu turkusowe paznokcie bardzo szybko utracą swoje estetyczne walory.

Jeśli nie chcemy w danym momencie inwestować w lampę - np. z powodów finansowych - warto zwrócić uwagę na pojawiające się coraz częściej klasyczne lakiery z efektem hybrydy. Ich producenci obiecują, że trwałość takich specyfików jest niemal porównywalna z oryginalnymi hybrydami utwardzanymi w lampie. Wiele zależy co prawda od stanu płytki paznokciowej, ale spróbować na pewno nie zaszkodzi.

fot. Adobe Stock

Do jakiej sukienki pasują turkusowe paznokcie?

Jak powiedzieliśmy już na wstępie, paznokcie w odcieniu turkusu wyglądają wyjątkowo korzystnie latem, w otoczeniu promieni słonecznych i nadmorskich fal. Towarzyszyć im mogą lekkie, zwiewne sukienki o jasnych kolorach. Nam szczególnie podoba się zestawienie turkusu z bielą.