Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa „oystering” w grafice pojawiają się zdjęcia… parkietu. Oystering, o którym mówimy, nie ma jednak nic wspólnego z drewnem ani podłogą. Ten trend randkowy jest pozytywnym tchnieniem dla wszystkich tych, którzy próbują odnaleźć się po zerwaniu. Rozstanie potrafi wywołać silne, nieprzyjemne, często bolesne emocje, ale mamy dla was dobrą wiadomość. Oto dlaczego warto zapomnieć o negatywnych wspomnieniach i otworzyć się na nowe.

Co to jest oystering?

Oystering to termin, który pochodzi od angielskiego słowa „ostryga”, a który warto (naprawdę!) zapamiętać. Specjalistki i specjaliści od aplikacji randkowych wskazują, że jest to najgorętszy trend, jaki pojawił się wśród nas. Na czym polega? Według ekspertów, po rozstaniu z partnerem/partnerką nie warto zamykać się na nowe relacje, a wręcz przeciwnie, umawiać się często i z kim tylko chcemy. Życie widziane jest wówczas jak ostryga – ekscytująca, smakowita i kusząca. Chodzi o to, by otworzyć się na obfitość świata, wrażenia i kolory, jakie ma do zaoferowania. „Uzdrowienie” po nierzadko wyczerpującym zerwaniu to coś koniecznego i coś, na co zasługujesz.

Randki powinny być zabawą

Niestety często bywa tak, że randki są nużące i przestaje się w ogóle mieć na nie ochotę. A przecież nie o to chodzi. Oczywiście nie jest to reguła, jednak coraz częściej obserwujemy i doświadczamy tej nie zbyt pokrzepiającej tendencji. Randki powinny być dobrą zabawą i okazją, jeśli nawet nie na miłość, to na inspirującą znajomość. Oystering zachęca do wyjścia „na zewnątrz” dosłownie i w przenośni. Otworzenie się na ludzi niesie za sobą tak wiele korzyści, nic dziwnego więc, że ten trend ma staje się coraz popularniejszy. Koronawirus wystarczająco długo zatrzymywał nas w domu. Eksperci dodają, że singielki i single wychodzą ostatnimi czasy naprzeciw nowym znajomością ze znacznie większym entuzjazmem.

Trendy randkowe z TikToka i nie tylko

Ekspertki i eksperci przewidzieli, jakie trendy randkowe mają szansę na powodzenie w najbliższym czasie. Wśród nich znajduje się untyping, czyli podobne do oysteringu wychodzenie ze strefy komfortu, wanderlove, czyli wakacyjny romans ze szczególnym akcentem lub flirtowanie tylko z osobami o podobnych pooglądać politycznych.

Co jeszcze? Sprawdźcie: