Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa „oystering” w grafice pojawiają się zdjęcia… parkietu lub kadry, na których poławiane są owoce morza o tej samej nazwie. Oystering, o którym piszemy w tym artykule nie ma jednak nic wspólnego ani z drewnem, ani z owocami morza. Ten trend randkowy jest pozytywnym tchnieniem dla wszystkich tych, którzy próbują odnaleźć się po zerwaniu. Rozstanie potrafi wywołać silne, nieprzyjemne, często bolesne emocje, ale mamy dla was dobrą wiadomość. Oystering udowodni wam, że warto zapomnieć o negatywnych wspomnieniach i otworzyć się na nowe.

Co to jest oystering?

Oystering to termin, który pochodzi od angielskiego słowa „ostryga”. Polega na intensywnym randkowaniu nawet tuż po rozstaniu i otwarciu się na nową miłość. Według ekspertów, po rozstaniu z partnerem/partnerką nie warto zamykać się na nowe relacje. Znacznie lepiej jest od razu wrócić do randkowania bez oporów. Życie postrzegamy wówczas jak ostryga – ekscytująca, smakowita i kusząca. Chodzi o to, by otworzyć się na obfitość świata, wrażenia i kolory, jakie ma do zaoferowania. „Uzdrowienie” po nierzadko wyczerpującym zerwaniu to coś koniecznego i coś, na co zasługujesz. Specjalistki i specjaliści od aplikacji randkowych wskazują, że jest to najgorętszy trend, jaki pojawił się na TikToku.

Jak działa i co daje oystering?

Niestety często bywa tak, że randki są nużące i przestaje się w ogóle mieć na nie ochotę. A przecież nie o to chodzi. Oczywiście nie jest to reguła, jednak coraz częściej obserwujemy i doświadczamy tej nie zbyt pokrzepiającej tendencji. Randki powinny być dobrą zabawą i okazją, jeśli nawet nie na miłość, to na inspirującą znajomość. Oystering zachęca do wyjścia „na zewnątrz” dosłownie i w przenośni. Otworzenie się na ludzi niesie za sobą tak wiele korzyści, nic dziwnego więc, że ten trend ma staje się coraz popularniejszy. A zatem: dlaczego warto sięgnąć po oystering i czy może pomóc wyleczyć złamane serce?

Co daje oystering?

Otwieranie się na miłość za pomocą oysteringu może przynieść wiele korzyści zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i ogólnego dobrostanu:

  • może być źródłem radości i wsparcia emocjonalnego po rozstaniu (czyli tak, w pewnym sensie może uleczyć złamane serce),
  • umawianie się z różnymi osobami może pomóc w zrozumieniu samego siebie oraz własnych potrzeb i pragnień,
  • randkowanie dodaje pewności siebie i sprawia, że na kolejnych spotkaniach jesteśmy bardziej swobodni,
  • poszukiwanie miłości pomaga w utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (po nieudanym związku często oddajemy się pracy, tracąc na tym towarzysko).

Ekspertki i eksperci twierdzą, że ten trend randkowy dla singli i singielek ma szansę się przyjąć. Pamiętajcie jednak, że każda osoba ma swoje indywidualne preferencje i potrzeby. Warto być otwartym na nowe doświadczenia, ale i dostosowywać się do oczekiwań potencjalnego partnera. Jeśli czujesz, że sięgając po ten trend wyjedziesz ze swojej strefy komfortu, odpuść i poszukaj rozwiązania, które będzie dla ciebie znacznie wygodniejsze.

Co zamiast oysteringu?

  • Przerwa od randek: daj sobie czas na przetrawienie emocji. Nie zamykaj się przed emocjami. Pozwól sobie na przeżycie smutku. 
  • Wsparcie od bliskich: rozmawiaj z przyjaciółmi, rodziną, terapeutą. 
  • Skoncentrowanie się na sobie: poświęć czas na dbanie o siebie. Zajmij się swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym. Znajdź aktywności, które sprawiają ci przyjemność.
  • Nowe cele i plany: skoncentruj się na swoich indywidualnych celach i planach. Zastanów się, co chcesz osiągnąć w najbliższej przyszłości i skieruj swoją energię w ich kierunku.

Więcej o trendach dla singli i singielek przeczytacie tutaj: