„Pałac” („The Palace”): fabuła serialu HBO

Trwają prace nad nowym projektem HBO, którego Kate Winslet będzie nie tylko gwiazdą, ale też producentką wykonawczą. „The Palace” zapowiada się niezwykle emocjonująco. Choć na razie dostępne są jedynie szczątkowe informacje odnośnie fabuły, wiadomo, że serial został pomyślany jako produkcja limitowana. Według oficjalnego (dość oszczędnego) opisu, ma on pokazać „rok z życia w murach pałacu autorytarnego reżimu, który zaczyna się rozpadać”. Czas na nowy reżim – dodano w mediach społecznościowych. 

„Pałac”: Kate Winslet na czele obsady

Jak już wspomnieliśmy, obsadzie „Pałacu” przewodzi laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Lektor”, Kate Winslet. Fani i fanki są niezwykle podekscytowani, ponieważ ostatnia produkcja HBO z udziałem aktorki okazała się wielkim przebojem. Mowa oczywiście o limitowanym serialu „Mare z Easttown”, za rolę w którym Brytyjka otrzymała Emmy.

47-latce na ekranie partnerował będzie Hugh Grant („Notting Hill”, „To właśnie miłość”). 61-latek również ma na koncie udział w udanym projekcie HBO – miniserialu „Od nowa”, gdzie wystąpił u boku Nicole Kidman.

Oprócz Winslet i Granta w obsadzie „Pałacu” znaleźli się m.in.:

  • Matthias Schoenaerts ( „Rust and Bone”, „Z dala od zgiełku”, „Mustang”),
  • Andrea Riseborough („Birdman”, „W.E. Królewski romans”),
  • Guillaume Gallienne („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Szaleni w miłości”, „Maria Antonina”) ,
  • Martha Plimpton („Odkupienie”, „Stracone lata”, „Żona idealna”).

„Pałac: pierwszoligowi twórcy i twórczynie

Równie dobrze „Pałac” prezentuje się za kulisami. Za produkcję odpowiadają bowiem osoby stojące za m.in. „Sukcesją” i „The Crown”. Showrunnerem jest Will Tracy, czyli producent wykonawczy hitowej serii HBO o rodzinie Royów. Jednym z reżyserów i zarazem producentem wykonawczym jest dwukrotnie nominowany do Oscara Stephen Frears, który zebrał mnóstwo zachwytów za „Królową”, „Przeboje i podboje” oraz „Boską Florence”. Reżyserią zajmie się też Jessica Hobbs, która poza „The Crown” pracowała m.in. na planie serialu „Broadchurch”.

W skład zespołu scenarzystów „The Palace” wchodzą:

  • Seth Reiss („The Menu”),
  • Juli Weiner („Last Week Tonight with John Oliver”),
  • Jen Spyra („The Late Show with Stephen Colbert”),
  • Gary Shteyngart (autor powieści, m.in. „Podręcznik rosyjskiej debiutantki” czy „Absurdystan”).
  • Sarah DeLappe („Bodies Bodies Bodies”).

Biorąc pod uwagę zespół kreatywny, można powiedzieć, że tytuł ma zagwarantowany sukces. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z tak utalentowaną grupą filmowców. Fakt, że Kate Winslet i Stephen Frears, dwie wielkie osobowości naszej branży, połączyli siły, aby dać życie szalenie oryginalnemu, proroczemu i olśniewającemu pomysłowi Willa Tracy'ego w HBO, to dla nas spełnienie marzeń – napisała swoim oświadczeniu wiceprezeska HBO ds. programowych, Francesca Orsi

Zobacz także:

 „Pałac”: kiedy premiera?

Udostępniając pierwsze zdjęcie z „Pałacu”, HBO Max poinformowało, że właśnie rozpoczyna się produkcja serialu. Kiedy możemy liczyć na premierę? Na ten moment brak szczegółowych informacji. Streaminowy gigant zdradza jedynie, że będzie to „niebawem”. Oczywiście będziemy was update'ować, gdy tylko poznamy konkrety.