Seriale HBO – Od nowa (The Undoing), 1 sezon

Nasza pierwsza propozycja to Od nowa – klasyczny dramat w gwiazdorskiej obsadzie. Serial opowiada historię kobiety wiodącej uporządkowane, właściwie idealne życie. Jej idealny świat w jednej chwili zmienia się w koszmar. 

Grace Fraser (Nicole Kidman) to odnosząca sukcesy terapeutka. Ma przystojnego i niezwykle oddanego męża Jonathana (Hugh Grant) i syna Henry'ego (Noah Jupe) – dobrze ułożonego młodzieńca, który uczy się w jednej z najlepszych szkół w Nowym Jorku. Jej życie wygląda jak piękny obraz przedstawiający idealny świat, na którym wszystko do siebie idealnie pasuje. To jednak tylko pozory.

W jednej chwili poukładany świat Grace wywraca się do góry nogami. Jej mąż nie jest tą osobą, za którą uważała go przez całe życie. W najbliższym otoczeniu kobiety zaczyna panoszyć się śmierć, a Jonathan znika bez śladu. Na dodatek cała sprawa zyskuje publiczny charakter. Przerażona Grace może teraz liczyć wyłącznie na siebie. Jako terapeutka często doradzała innym, jak mają postępować, ale teraz będzie musiała przeciwstawić się całemu systemowi wartości, w który dotąd wierzyła. Myśląc o sobie i o swoim synu, będzie musiała wykreować swoją rzeczywistość od nowa.    
 


Ciekawe seriale, które wciągają już w pierwszym odcinku. Sprawdź nasze propozycje! >>>
 

Seriale HBO – Miasto niedźwiedzia (Björnstad), 1 sezon

Następną propozycją na naszej liście jest ciekawy dramat szwedzkiej produkcji. Miasto niedźwiedzia wydaje się być klasyczną opowieścią o tajemnicy, podziałach i aktach przemocy, których można było uniknąć, jednak to tylko pozory. Fabuła kręci się tu przede wszystkim wokół wątku odwagi, nadziei i zjednoczenia społecznego, które wzbija się ponad podziały.
 

Zobacz także:

fot. materiały prasowe HBO


Tytułowe Björnstad było niegdyś dynamicznie rozwijającym się miasteczkiem, które dosłownie tętniło życiem. Teraz bliżej mu do porośniętego drzewami pustkowia. Zainteresowanie mieszkańców skupia się przede wszystkim na lokalnej młodzieżowej drużynie hokeja. Zespół składający się z utalentowanych zawodników ma realną szansę wygrać półfinał turnieju o randze krajowej. Społeczność Björnstad zrzuca na barki chłopców ciężar swoich oczekiwań, co niespodziewanie doprowadza do dramatycznych wydarzeń. Młoda dziewczyna pada ofiarą bezsensownego aktu przemocy. Każdy z mieszkańców patrzy na tę sprawę po swojemu, a w miasteczku zaczynają szerzyć się podziały
 

Seriale HBO – Dobre rady Johna Willsona (How to with John Wilson), 1 sezon

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu jest nieco inna od pozostałych. Dobre rady Johna Willsona to wciągająca, opowiadana przez pierwszoosobowego narratora komedia dokumentalna, przedstawiająca życie widziane z perspektywy współczesnego mieszkańca Nowego Jorku. 
 

fot. materiały prasowe HBO


Tytułowy bohater wciela się tu w rolę kamerzysty i narratora. John Willson to zatroskany mężczyzna przemierzający ulice Nowego Jorku by odkryć samego siebie. Stara się udzielać porad, a przy tym próbuje uporać się ze swoimi własnymi problemami. John potajemnie nagrywa napotykane na swojej drodze osoby, ukazując w ten sposób prawdziwe życie, jakie toczy się w jednym z największych miast świata, w którym nie brakuje absurdów i sprzeczności. Na swojej drodze napotyka najróżniejsze osobistości, jedne bardziej, inne mniej poważne. Towarzyszą temu świetne ujęcia i niezwykle humorystyczne komentarze. Wszystko to sprawia, że po każdym odcinku serialu widz z niecierpliwością czeka na kolejny.
 


„The Crown” i co jeszcze? Czyli dobre seriale historyczne, które warto zobaczyć! >>>
 

Seriale HBO – Patria, 1 sezon

Następną produkcją HBO, którą warto wpisać na swoją listę seriali do obejrzenia, jest Patria. Hiszpański dramat opisuje historię toczącą się na tle działań terrorystycznych, widzianą z perspektywy dwóch zwaśnionych rodzin. 
 

fot. materiały prasowe HBO


Gdy separatystyczna organizacja ETA ogłasza zawieszenie broni, Bittori (Elena Irureta) odwiedza grób swojego męża, aby podzielić się z nim planami na przyszłość. W rozmowie z nieżyjącym Txato kobieta wyznaje, że zamierza wrócić do rodzinnej wioski, by spróbować tam zacząć żyć od nowa. Nie będzie to jednak łatwe. W tej samej miejscowości mieszka Miren (Ane Gabarain) – niegdysiejsza przyjaciółka Bittori. Jej syn odbywa karę pozbawienia wolności za działalność terrorystyczną. Prawdopodobnie to właśnie on zabił Txato. Czy kobiety będą w stanie żyć obok siebie? Nie będzie to łatwe, tym bardziej, że fanatyzm polityczny wyraźnie dzieli lokalną społeczność.  
 

Seriale HBO – Tacy właśnie jesteśmy (We Are How We Are), 1 sezon

Tacy właśnie jesteśmy to kolejny dramat na naszej liście, tym razem produkcji amerykańsko-włoskiej. Serial opowiada historię dwójki nastolatków, którzy dorastali w amerykańskiej bazie wojskowej mieszczącej się na terenie Włoch. Reżyserem serialu jest Luca Guadagnino, twórca głośnych Tamtych dni, tamtych nocy
 

fot. materiały prasowe HBO


Tak naprawdę historia przedstawiona w serialu mogła wydarzyć się gdziekolwiek, ale twórcy postanowili umieścić ją w obszarze bazy stacjonujących we Włoszech amerykańskich sił zbrojnych. W takiej scenerii przyszło dorastać amerykańskim nastolatkom, którzy szukając własnej tożsamości odkrywają znaczenie słów przyjaźń i miłość. To właśnie młodość jest głównym wątkiem fabuły serialu, która jest tu zestawiana ze światem dorosłości symbolizowanym przez wojsko. Dzieci żołnierzy żyją w świecie rządzonym przez dyscyplinę i ściśle określone zasady.

W dotychczas wyemitowanych odcinkach możemy poznać Frasera – zbuntowanego nastolatka, który zaprzyjaźnia się z Caitlin, bardzo wrażliwą dziewczyną o nieco tajemniczej osobowości
 


Serial „Normalni ludzie” na podstawie powieści Sally Rooney w końcu w Polsce! Gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć? >>>
 

Seriale HBO – Perry Mason, 1 sezon

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu jest świetnie zapowiadający się amerykański kryminał. Tytułowy bohater serialu jest prawnikiem, który przyjmuje największą sprawę w całej swojej dotychczasowej karierze. 
 

fot. materiały prasowe HBO


Akcja serialu rozgrywa się w Los Angeles, w roku 1931. Kiedy niemal całe Stany Zjednoczone pogrążają się w kryzysie, kalifornijski moloch rozkwita. Tam, gdzie są pieniądze, musi pojawić się też przestępczość. W Los Angeles dochodzi do głośnego porwania, jednak nie przebiegło ono według założonego scenariusza. Najgłośniejszą sprawę dekady przyjmuje Perry Manson (Matthew Rhys). Prawnik zrobi wszystko, by wyjaśnić tę zawiłą zagadkę. Przy okazji ujawnia mroczne sekrety miasta, a sprawa staje się dla niego drogą prowadzącą do odkupienia własnych win.

Przedstawiona w serialu historia bazuje na fabule bestsellerowych powieści Erle'a Stanleya Gardnera. 
 

 

Seriale HBO – To wiem na pewno (I Know This Much Is True), 1 sezon

Ostatnia propozycja na naszej liście najlepszych i najbardziej obiecujących nowości HBO to serial To wiem na pewno. Amerykański dramat opowiada o dwóch równoległych historiach, przedstawionych z perspektywy braci bliźniaków. 
 

fot. materiały prasowe HBO

 

Opisywany tytuł jest historią o poświęceniu, zdradzie i wybaczeniu. W serialu przedstawione są losy braci Dominica i Thomasa Birdsey'ów (w obie role wcielił się Mark Ruffalo). Poznajemy ich w czasach dla nich współczesnych, kiedy obaj są już mężczyznami w średnim wieku. Stopniowo fabuła serialu cofa się do przeszłości. Kolejne odcinki pokazują młodość i dzieciństwo braci. Ta retrospekcja zdradza ich tragiczną historię.

Momentem, w którym życie pisze dalszą fabułę dla rodzeństwa, jest szkolna wycieczka. Thomas zatrzaskuje się w toalecie autokaru. To wydarzenie staje się pretekstem dla pozostałych uczestników wyjazdu do drwin i niewybrednych żartów. Uwięziony za zamkniętymi drzwiami chłopiec zaczyna wpadać w panikę, co dodatkowo potęguje szyderstwa rzucane przez pozostałe dzieci. Świadkiem tego jest Dominic – brat Thomasa. Chłopak w końcu wydostaje się z toalety, ale tylko pozornie. W rzeczywistości staje się ona jego mentalnym więzieniem.  
 


Lubisz „Seks w wielkim mieście”? Te (podobne) seriale też warto obejrzeć >>>