Nie ma cię w social mediach ukochanej osoby? Powody

Social media stały się immanentną częścią naszego życia. To stwierdzenie oczywistości, więc fakt, że osoba, z którą jesteś w związku, nie zamieszcza twoich fotek na swoich kontach, może dziwić/ martwić/ wkurzać/ frustrować. W rzeczywistości jednak wcale nie musi być powodem do niepokoju. Istnieje bowiem wiele powodów, dla których ktoś bardzo ci bliski nie zamieszcza twoich zdjęć w swoich mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy kilka potencjalnych.

Prywatność 

Choć w dobie Insta, Fejsa i TikToka trudno w to uwierzyć, niektóre osoby naprawdę dbają o swoją prywatność. Nie tylko dlatego, że są świadome ryzyka związanego z publikacją osobistych informacji online. Po prostu cenią sobie wolność, niezależność i komfort, które wiążą się z zachowaniem prywatnych spraw wyłącznie dla siebie. Co za tym idzie, nie chcą także ujawniać zbyt wielu informacji o swoim związku w social mediach. Nie publikują zdjęć ani filmów dokumentujących ważne momenty, aktywność na społecznościówkach ograniczają np. do spraw zawodowych. W tym przypadku nie musi więc chodzić o ciebie czy problemy w związku. Raczej górę biorą pragmatyzm i zdrowy rozsądek.

Doświadczenia z przeszłości

Osoba, z którą jesteś w romantycznej relacji, może mieć negatywne doświadczenia związane z dzieleniem się swoim życiem osobistym w social mediach w przeszłości (ba, kto z nas nie ma takich historii?). Być może - inaczej niż większość człekokształtnych chodzących po tej planecie - twój ukochany/twa ukochana uczy się na błędach i nie chce powielać szkodliwych schematów? Zamiast więc szukać drugiego dna w braku wspólnych fotek i rolek na Instagramie czy TikToku, lepiej doceń to, że bliska ci osoba umie wyciągać wnioski.

Indywidualne preferencje

Na koniec banał, ale jakże istotny. Każda osoba ma swoje indywidualne preferencje dotyczące korzystania z social mediów. Niektórzy ludzie po prostu nie czują potrzeby udostępniania swojego życia szerokiej publiczności. Nic im to nie daje. Nie czerpią ekscytacji z lajków i serduszek od znajomych. Nie muszą nikomu nic udowadniać. Żyją zamiast udawać życie na platformach społecznościowych. Wspomnij na te słowa, zanim zrobisz aferę o brak twoich fotek na jego/jej kontach.

W social mediach ukochanej osoby nie ma twoich fotek: co możesz zrobić?

Jeśli wciąż masz wątpliwości co do przyczyn, dla których ukochana osoba nie chwali się tobą w mediach społecznościowych, jest jedna rzecz, którą możesz zrobić. To - jakież zaskoczenie! - rozmowa. 

Porozmawiaj otwarcie z ukochanym/ukochaną na ten temat i zapytaj wprost o powody. Podziel się swoimi odczuciami związanymi z tym faktem (nie w tonie oskarżycielskim, lecz na zasadzie dzielenia się emocjami). Pamiętaj, że komunikacja i wzajemne zrozumienie są kluczowe w budowaniu zdrowej relacji. A szczera rozmowa może pomóc zidentyfikować problem, wyjaśnić ewentualnie nieporozumienia i znaleźć kompromis, który może być satysfakcjonujący dla was obojga.

 

Zobacz także: