Kilka dni temu Dominic D’Angelica stał się bohaterem medialnego skandalu. Niedługo przed finałem Top Model 9 wyszło na jaw, że uczestnik ma kryminalną przeszłość. Okazało się, że w Stanach Zjednoczonych skazano go za przestępstwo seksualne, a dokładnie za seks oralny z dziewczyną poniżej 16 roku życia. Dominic dostał wyrok w zawieszeniu, jednak złamał warunki, wdając się w uliczną bijatykę i trafił na 4 miesiące do więzienia. TVN wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie i zdyskwalifikowało finalistę z programu. „(…) Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje”, wyjaśnił Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery. 

Top Model 9: pieniądze z głosów SMS oddanych na Dominica D’Angelicę zostaną przekazane na cele charytatywne! >>>

Patrycja Sobolewska skomentowała oświadczenie Dominica D’Angeliki z Top Model 9

Do całej sytuacji odniósł się również Dominic D’Angelica, który dotarł aż do finału Top Model 2020 i miał duże szanse na wygraną. Uczestnik przerwał milczenie i wydał oficjalne oświadczenie na Instagramie, tłumacząc się z wyroku. „Fakty. Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu z 2013 roku, ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie nowego procesu. Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu. Spędziłem cztery miesiące w areszcie prawie dwa lata później przez naruszenie wyroku w zawieszeniu kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w reszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystywanie seksualne. Nie jestem przestępcą ani oprawcą”, napisał Dominic. Dodał również, że to dla niego trudny czas i czuje się zraniony. Planuje także w niedalekiej przyszłości opublikować kolejne wyjaśnienia. 

Pod postem z oficjalnym oświadczeniem Dominika D’Angeliki posypało się mnóstwo komentarzy. Modela wspierają m.in. juror Dawid Woliński, a także Michał Piróg czy Joanna Jędrzejczyk. Słowa otuchy dodali finaliście Top Model uczestnicy tegorocznej edycji, a także poprzednich sezonów, Łukasz Bogusławski, Hubert Gromadzki, Dominik Bereżański, Osi Ugonoh, Żaklina Ta Dinh oraz Patrycja Sobolewska. Finalistka, która ostatecznie zajęła 2. miejsce w Top Model 2020, była oszczędna w słowach i napisała pod oświadczeniem swojego kolegi z programu „Be strong”, czyli „Bądź silny”.