Podcast Sekspertki: seksualność osób z niepełnosprawnościami

Najnowszy odcinek podcastu Sekspertki poświęcony został seksualności osób z niepełnosprawnościami. To temat bardzo często pomijany, otoczony tabu. Wraz z moją gościnią zastanawiamy się, dlaczego tak jest, skąd bierze się to tabu i co można zrobić, by się go pozbyć.

Rozmawiamy też o bardziej praktycznych aspektach, czyli na przykład o tym, jak może wyglądać randka z osobą z niepełnosprawnością. Ale też mówimy o tym, jak osoby z niepełnosprawnością mogą szukać seksu i/lub miłości. Poruszamy również kwestię zabawek erotycznych, asystentek i asystentów seksualnych, jak również rozmawiamy o zelantyzmie.

Podcastu s01e03 o seksualności osób z niepełnosprawnościami możecie posłuchać poniżej lub na Spotify

Renata Orłowska

O seksie osób z niepełnosprawnościami miałam przyjemność rozmawiać z Renatą Orłowską, aktywistką i działaczką na rzecz osób z niepełnosprawnościami w zakresie praw kobiet, seksualności, niepełnosprawności, na co dzień jako pracownica socjalna wspiera osoby z chorobą Alzheimera. Prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty z zakresu bycia osobą sojuszniczą wobec osób z niepełnosprawnościami. 

Renata jest też autorką bloga zaniczka.pl, na którym porusza niewygodne tematy i edukuje o sytuacji osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Jest też członkinią Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w zespołach ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Praw Kobiet, jak i ekspertką w Zespole Sexon Fundacji Avalon. Jest także sojuszniczką osób z LGBTQ+, pracownic seksualnych i osób pomagających w aborcji. Propaguje ciałoakceptację, destygmatyzację, dekryminalizację, normalizację i wolność w myśleniu. 

fot. Natallia Silva