Królowa Elżbieta II z wnukami i prawnukami

21 kwietnia 2023 roku królowa Elżbieta II obchodziłaby swoje 97. urodziny. Najdłużej panująca monarchini w historii zmarła 8 września ubiegłego roku w swojej posiadłości w Balmoral i na długo pogrążyła swój kraj w żałobie. Dziś jednak Wielka Brytania przygotowuje się już do przywitania nowych władców, czyli koronacji króla Karola III i królowej Kamili. Uroczystość koronacji zaplanowana jest na maj i będzie to historyczne wydarzenie, bowiem ostatnie zaprzysiężenie nowego monarchy na brytyjskim tronie odbyło się w 1952 roku. Wtedy właśnie na tronie zasiadła Elżbieta II.

Rodzina królewska po raz kolejny postanowiła uczcić jej pamięć i właśnie z okazji urodzin opublikowała wyjątkowe zdjęcie. Widać na nim królową Elżbietę II w otoczeniu części swoich wnuków i prawnuków. Towarzyszą jej m.in. księżniczka Charlotte, książę George i książę Louis oraz Lady Louise i James, wicehrabia Severn, najmłodszy wnuk monarchini. Przypomnijmy, że królowa doczekała się łącznie czwórki dzieci i ośmiorga wnucząt oraz dwanaściorga prawnucząt. 

Ostatnie zdjęcie Elżbiety II przed śmiercią daje do myślenia

Internauci od razu zwrócili uwagę na dość wymowny szczegół. U boku monarchini zabrakło bowiem Archiego i Lilibeth, czyli dwojga dzieci skonfliktowanych z rodziną królewską Harry'ego i Meghan.

Jak czytamy w opisie, zdjęcie zostało wykonane późnym latem w rezydencji Balmoral, a więc niedługo przed śmiercią królowej. To oznacza, że jest prawdopodobnie ostatnim, lub jednym z ostatnich, które udało się zrobić Elżbiecie II przed śmiercią na początku września 2022 roku. Autorką zdjęcia jest sama księżna Kate, która wielokrotnie w ten sposób uwieczniała rodzinne chwile.