Polsat SuperHit Festiwal 2021: Gwiazdy na czerwonym dywanie

Nareszcie! Po ponad roku zamknięcia w domu na skutek pandemii, powoli wracamy do normalnego życia. I to z przytupem, bo właśnie rozpoczął się sezon festiwalowy. Jeszcze nie tak intensywny jak dawniej, bo część imprez została odwołana, ale z całą pewnością nie mniej emocjonujący. Dowód? Polsat SuperHit Festiwal, który tradycyjnie odbył się w Sopocie. Trwające dwa dni wydarzenie (25-26 czerwca) jak zwykle przyciągnęło największe gwiazdy. Nie tylko polskie, ale i zza granicy. Główny punkt programu? Koncert zwycięzcy tegorocznej Eurowizjii – włoskiego zespołu Maneskin, który przyleciał do Warszawy prosto z Paryża. I polskich fanów powitał okolicznościowym selfie (zdjęcia czeka na was w naszej galerii u góry strony). 

Maneskin na sopockiej scenie Polsat Super Hit Festiwalu

A wczorajszego wieczoru dał prawdziwe show! Występ Maneskin na sopockiej scenie nie mógłby byļ bardziej gorący. I to nie chodzi tylko o energetyczną rockową muzykę, ale i charyzmę lidera zespołu Damiano Davida – największego przystojniaka tegorocznej Eurowizji, który zawsze wzbudza ogromne emocje. Wczoraj również, kiedy pod koniec koncertu pocałował kolegę z zespołu – gitarzystę Thomasa Raggiego! Wszystko po to, by okazać solidarność społeczności LGBTQIA+. „Miłość nigdy nie jest czymś złym” – wykrzyczał ze sceny, dodając, że każdy powinien mieć prawo, by zrobić to co on – bez odrobiny lęku. 

Beata Kozidrak ze sceny Polsat SuperHit Festiwal 2021 podziękowała byłemu mężowi

Warto wspomnieć także, jakie gwiazdy pojawiły się w Sopocie podczas pierwszego dnia Festiwalu, bo wcale ich nie brakowało. To właśnie w piątek, 25 czerwca 2021 roku na Sopockiej scenie wystąpiła Beata Kozidrak i zespół Bajm. Co ciekawe, diwa polskiej muzyki podziękowała z Opery Leśnej byłemu mężowi Andrzejowi Pietrasowi, dzięki któremu – jak powiedziała – jest dzisiaj na tej scenie. „Wspólnie stworzyliśmy taką legendarną grupę” – podkreśliła i zaśpiewała dla niego kolejną piosenkę – „Płynie w nas gorąca krew”. Warto zwrócić także uwagę na strój, w jakim wystąpiła – mieniący się 40 tysiącami kryształków Swarovskiego gorset w czarno-czerwonym kolorze, który uszyła marka Queens Factory. 

Piątkowego wieczoru na sopockiej scenie wystąpiła także Cleo ubrana w białą minisukienkę z mocno podkreślonymi ramionami, a także popularni kabareciarze: Jerzy Kryszak, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Smile, Kabaret Kałasznikoff i Kabaret Czesuaff.

Imprezę poprowadzili Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, a wśród gości wydarzenia pojawili się m.in: Jarosław Bieniuk z Zuzanną Pactwą, Wiktoria Gąsiewska, Karolina Gilon czy Nina Terentiew. Najlepiej zresztą zobaczcie sami. Zdjęcia czekają w naszej galerii u góry strony.

Polsat SuperHit Festiwal 2021: Kto wystąpił w sobotę?

O największej gwieździe Polsat SuperHit Festiwal – włoskim zespole Maneskin – już wspomnieliśmy, ale drugiego dnia sopockiego festiwalu nie zabrakło także innych gwiazd. Wystąpili: Enej, sanah,  Sławomir i Kajra (po jej występie ogłoszono, że artystka weźmie udział w 12 edycji „Tańca z Gwiazdami”!), Michał Szpak. Doda, która powróciła po 1,5-rocznej przerwie od muzyki, oprócz swoich najpopularniejszych hitów zaśpiewała także najnowszy singiel „I don't wanna hide”, promujący film „Dziewczyny z Dubaju”. Na scenie Opery Leśnej pojawili się także: Pectus, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Golec uOrkiestra i Gromee, Kamil Bednarek, Kayah i Viki Gabor, Ira, Kortez i Justyna Steczkowska.

Michał Szpak wzruszył wszystkich swoją interpretacją piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, zaśpiewał także swoją nową piosenkę „Hiob”. On także podczas Polsat SuperHit Festiwalu wręczył Złotą Płytę gościowi zza granicy, czyli zespołowi Maneskin! 

Zobacz także:

Fajny był także wspólny koncert Kayah i Viki Gabor, które, mamy wrażenie, piosenki – „Ramię w ramię” również nie wybrały przypadkowo. „Bo żadna dama nie będzie tańczyć sama, gdy sióstr tyle ma (...). Zmieniamy ten świat, wspierając się tak.” – zaśpiewały w duecie. Działo się!