Pomadka powiększająca usta – jak działa?

Pomadki powiększające usta mogą mieć różne składy i liczne wykończenia, nie tylko te błyszczące, lecz także matowe czy satynowe. Ich działanie mające na celu zwiększanie objętości warg wynika z zastosowanych składników będących w stanie drażnić delikatną skórę w tym miejscu. Może być to zarówno chilli, jak i mięta, imbir, cynamon czy kofeina. Takie naturalne środki powodują lepsze ukrwienie skóry ust, przez co nabrzmiewają one i stają się pełniejsze. Wiąże się to z uczuciem lekkiego mrowienia lub szczypania, które ustaje po kilku minutach. Niestety, efekt uzyskany za pomocą takich produktów jest krótkotrwały, dlatego wymaga on nawet kilkukrotnego powtarzania w ciągu dnia. Nie jest to również rozwiązanie wskazane w przypadku alergików i osób o bardzo wrażliwej skórze.

Pomadka do ust: najlepsze balsamy ochronne, które sprawdzą się nie tylko zimą >>>

Usta można powiększyć również za pomocą zwykłego błyszczyka bez dodatków składników drażniących skórę. Odpowiednio wypielęgnowane wargi pozbawione suchych skórek są w stanie wyglądać na znacznie pełniejsze, szczególnie w połączeniu z mokrym błyszczykiem odbijającym światło. Wszelkie produkty o takim wykończeniu dają efekt lekko powiększonych warg bez mrowienia i szczypania. Kluczem do uzyskania takiego rezultatu jest jednak odpowiednia pielęgnacja ust, czyli ich regularne peelingowanie i nawilżanie, głównie w sezonie zimowym.

Szminka powiększająca usta – produkty polskich marek

Szminki powiększające usta nie muszą kojarzyć się jedynie z drogimi, zagranicznymi produktami. Obecnie znaleźć można bowiem wiele kosmetyków tego typu stworzonych przez polskie marki. Zazwyczaj są to pomadki płynne z dodatkiem ekstraktu z papryczki chilli. Mowa tu o serii produktów marki Wibo, czyli płynnych pomadkach w bardzo budżetowej wersji. Kosztują one nie więcej niż 15 zł, dzięki czemu niemal każda osoba jest w stanie wypróbować taki kosmetyk na własnej skórze. A dokładniej mówiąc, na delikatnej skórze warg.

Błyszczyki powiększające usta 

Błyszczyki powiększające usta same w sobie mają działanie optycznie zwiększające ich objętość. Wszystko dzięki efektowi błysku sprawiającego, że wargi wydają się pełniejsze i przyciągają wzrok. Niektóre z błyszczyków dostępnych na rynku posiadają jednak dodatkowe składniki lekko drażniące skórę w tym miejscu, przez co staje się ona delikatnie nabrzmiała. Taki produkt, w przeciwieństwie do matowych pomadek, pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej widocznego efektu, który jednocześnie jest w stanie odmładzać i prezentować się bardzo dziewczęco.

Najlepsze przezroczyste błyszczyki, dzięki którym uzyskacie efekt glossy. Podpowiadamy, gdzie je kupić >>>

Takie błyszczyki powiększające usta występują zarówno w wersji bezbarwnej, jak i kolorowej. Niektóre z nich cechują się na tyle mocnym kryciem, że mogą w pełni zastępować klasyczne pomadki. Błyszczyki powiększające usta o nieco subtelniejszych kolorach stanowią również świetny dodatek do delikatnego makijażu odmładzającego na co dzień. Takie produkty często można zauważyć u Anny Lewandowskiej, która stawia na naturalny efekt z subtelnym błyskiem na ustach.

Zobacz także:

Balsam powiększający usta 

Balsamy powiększające usta zazwyczaj nie zawierają żadnych składników, które mogłyby drażnić wargi. Zwykle ich działanie polega jedynie na nawilżaniu i optycznym wypełnianiu ust poprzez usunięcie suchych skórek i nieestetycznych załamań wynikających z nadmiernego przesuszenia skóry w tym miejscu. Na rynku znaleźć można produkty łączące w sobie cenne, naturalne olejki roślinne oraz drobinki ścierające, dzięki którym możesz jednocześnie peelingować i odżywiać usta. Funkcję peelingu pełnią najczęściej kryształki cukru lub pestki malin, ale zdarzają się także produkty ze zmielonymi ziarnami kawy.

5 balsamów do ust, które pokochałyśmy za designerskie opakowania. Są nie tylko urocze, ale i doskonale nawilżają >>>

 
 

Produkty powiększające usta – lakiery i klasyczne pomadki

Szminki powiększające usta zazwyczaj mają formę płynną, jednak zdarzają się także produkty znanych marek w postaci klasycznego sztyftu. Niektóre z nich posiadają naturalne ekstrakty drażniące skórę warg oraz olejki dodatkowo je nawilżające i zabezpieczające. Na rynku znaleźć można również specjalne lakiery, które wyglądają podobnie do zwykłego błyszczyka, jednak są w pełni trwałe i zastygają w taki sam sposób, jak płynne pomadki. Z ich pomocą możesz optycznie powiększyć usta, a uzyskany efekt pozostanie z tobą przez znacznie dłuższy czas niż szminki o błyszczącym wykończeniu.

Lakiery o błyszczącym wykończeniu można z powodzeniem nakładać na klasyczne i zastygające pomadki. Niektóre z nich są przezroczyste, podczas gdy inne posiadają bazowy kolor, niekiedy o naprawdę imponującym kryciu. Używanie takich produktów nie wiąże się z mrowieniem i szczypaniem, co ma miejsce w przypadku kosmetyków z ekstraktami, jednak uzyskane powiększenie warg to jedynie optyczny efekt, a nie ich rzeczywiste nabrzmienie. Obecnie lakiery do ust są chętnie testowane przez vlogerki i blogerki z branży beauty, dlatego możemy wyraźnie zobaczyć ich działanie na prawdziwych ustach, a nie tylko swatchach.

Oto ulubiona pomadka Red Lipstick Monster. Kosztuje mniej niż 20 zł! >>>