Film Pan i Pani Smith powróci w formie serialu! Taką informację podał Donald Glover, aktor i wokalista znany pod pseudonimem Childish Gambino, a także Phoebe Waller-Bridge, którzy wcielą się główne postacie, a oprócz tego będą producentami wykonawczymi. Z kolei showrunnerką została Francesca Sloane, odpowiedzialna m.in. za serial Fargo. Produkcja trafi na platformę Amazon Prime Video, a jej premiera zaplanowana jest na 2022 rok. „Donald i Phoebe są jednymi z najbardziej utalentowanych twórców na świecie. Praca z nim to dla nas spełnienie marzeń – podobnie jak dla naszej globalnej publiczności. Pan i Pani Smith to kultowa pozycja i nie możemy doczekać się, by zobaczyć jak Donald, Phoebe i Francesca zrobią z niej coś swojego” – napisała w oficjalnym oświadczeniu szefowa Amazon Studios, Jennifer Salke.

Kim są Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge, czyli nowi Pan i Pani Smith?

Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge to uznane nazwiska w świecie kinematografii. On, poza aktorstwem pasjonujący się także muzyka (na pewno doskonale znacie hit This Is America), ma na koncie świetny serial Atlanta (2016), w którym wystąpił, a także go wyreżyserował, popularny serial Community (2009-2015), jak również sporo filmów: Marsjanin (2015), Spider-Man: Homecoming (2017), Guava Island (2019), gdzie zagrał u boku Rihanny czy Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (2018). Na jego planie poznał właśnie Phoebe Waller-Bridge. Ona z kolei to niezwykle utalentowana aktorka teatralna, filmowa, serialowa, również spełniająca się w roli producentki. Odpowiadała za seriale Fleabag (2016), Obsesja Eve (2018) oraz Ucieczka (2020). We wszystkich zagrała, a główna rola we Fleabag przyniosła jej w 2020 roku Złotego Globa.

Pan i Pani Smith – o czym jest kultowy film, na podstawie którego powstanie serial?

Pan i Pani Smith to film, na planie którego Angelina Jolie i Brad Pitt zakochali się w sobie, a następnie przez 11 lat byli parą, a 2 lata małżeństwem. Co ciekawe, jeszcze w trakcie zdjęć Pitt związany był z Jennifer Aniston, więc kiedy ta dowiedziała się o romansie męża, natychmiast złożyła pozew o rozwód. Co do samego filmu, Pan i Pani Smith to historia małżeństwa z kilkuletnim stażem, które na co dzień praktycznie niczym nie różni się od innych par, gdyby nie fakt, że oboje są zabójcami na zlecenie. Oboje starają się, aby ich życie zawodowe nie miało wpływu na to prywatne. Wszystko jednak ulega zmianie, kiedy każde z nich dostaje od swojego mocodawcy zlecenie na zabicie… swojego małżonka!

Film Pan i Pani Smith z Bradem Pittem i Angeliną Jolie z 2005 roku to nie pierwsza odsłona tej historii. Produkcja w reżyserii Douga Limana inspirowana była serialem o tym samym tytule z 1996. Głównie role zagrali w nim Scott Bakula oraz Maria Bello. Jest jednak jedna znacząca różnica między serialową a filmową produkcja – w tej pierwszej pan i pani Smith byli udawanym małżeństwem i nic o sobie nie wiedzieli. Jak będzie w wersji przygotowywanej dla Amazon Studios? O tym przekonamy się już wkrótce.