Francuska sieć Promod zamyka swoje sklepy w Polsce! Do kiedy będzie można zrobić zakupy?

To nie jest dobry rok dla branży mody... Polska traci kolejną światową markę. Tym razem decyzję o zamknięciu sklepów w naszym kraju podjęła znana francuska sieć Promod. Proces ten już się rozpoczął. Jeśli lubicie ubrania marki, to ostatni moment, by zrobić zakupy w jednym z 15 butików, które Promod ma w największych miastach w Polsce (pierwszy został otwarty w 1999 roku). W 2021 roku wszystkie mają zniknąć z galerii handlowych.

Dlaczego Promod wycofuje się z Polski?

Pierwsze sklepy Promod w Polsce już zostały zamknięte – miało to miejsce w listopadzie br. W ciągu najbliższych kilku miesięcy ten sam los spotka pozostałe, w których teraz twa wielka wyprzedaż. Nową kolekcje przeceniono aż o połowę, a ubrania ze starszych lini można kupić nawet 70% taniej! Dokładna data zamknięcia placówek nie jest jeszcze znana, ale podejrzewamy, że nastąpi to, kiedy tylko towar zostanie wyprzedany – i nie ma co liczyć już na dostawy. 

Polska marka uwielbiana przez gwiazdy kończy swoją działalność. Nie przetrwała pandemii >>>

Dlaczego Promod zamyka swoje sklepy w Polsce? Według portalu money.pl Promod wycofuje się z Polski, bo chce się skupić na rynku francuskim. Jest jednak jedna dobra wiadomość – wciąż będzie można zrobić zakupy online. 

Promod to nie pierwsza marka, która w 2020 podjęła decyzję o zamknięciu swoich sklepów w Polsce

To decyzja inna od tych, które podjęły inne zagraniczne marki, które w 2020 roku postanowiły zamknąć swoje sklepy w naszym kraju. Mowa o francuskiej sieci Camaieu, która zdecydowała się na ten krok już w maju, a także niemieckiej marce obuwniczej Salamander, która ogłosiła, że zniknie z polskiego rynku do marca 2021 roku, które wraz z zamknięciem sklepów stacjonarnych, zrezygnują także z możliwości robienia zakupów przez internet. 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że rynek mody w Polsce jeszcze bardziej się skurczył, po tym jak z naszego kraju wycofały się światowe marki, takie jak: Marks & Spencer, Aldo, American Eagle, GAP czy Cubus.