10 maja rozpoczęła się retrogradacja Merkurego w Bliźniętach i Byku, czyli drugi z czterech spacerów wstecznych w tym roku. Będzie trwała przez ponad trzy tygodnie, a konkretnie do 2 czerwca. W tym czasie nie będziemy narzekać na brak wrażeń (niestety także takich, których w ogóle nie chciałybyśmy i nie chcielibyśmy doświadczać). Warto uzbroić się w cierpliwość, bo możliwe są opóźnienia w różnych sferach życia, wykazać się wyrozumiałością dla siebie, jak również dla innych oraz zrezygnować z rozpoczynania nowych projektów (nie tylko) zawodowych. Oczywiście – jak to z gwiazdami zwykle bywa – retrogradacja będzie różnie oddziaływać na poszczególne znaki zodiaku. Jedne odczują ją mocniej, a inne mniej (szczęśliwcy i szczęściary). Wskazujemy 4 z nich, którym będzie najtrudniej podczas trwającej teraz retrogradacji Merkurego. Co więcej, podpowiadamy, na jakie sfery powinny zwrócić szczególną uwagę, by nie stracić kontroli na własnym życiem. 

Retrogradacja Merkurego a znaki zodiaku: Byk

To trudny czas dla osób, które urodziły się pod znakiem Byka. Należysz do tego grona? W takim razie nie będziesz mogła / nie będziesz mógł dłużej uciekać przed problemami. Pora się z nimi zmierzyć. Jeśli nie chcesz stracić kontroli nad własnym życiem, zwróć szczególną uwagę na finanse. Zastanów się, na co i jak dużo wydajesz, a następnie: czy można w jakiś sposób poprawić twoją sytuację? Co więcej, zadbaj o relacje z ważnymi dla ciebie osobami. Poświęć uwagę swoim bliskim, słuchaj ich, zadawaj pytania. Dzięki temu możesz dowiedzieć się czegoś ciekawego nie tylko o nich, ale również o sobie. 

Retrogradacja Merkurego a znaki zodiaku: Bliźnięta 

Jeżeli urodziłaś bądź urodziłeś się pod znakiem Bliźniąt, podczas drugiej retrogradacji Merkurego w tym roku dopadnie cię gonitwa myśli. Zaczniesz analizować to, co wydarzyło się w twoim życiu zawodowym i prywatnym, poza tym będziesz rozmyślać o przyszłości. Możliwe, że dojdziesz do bardzo ciekawych wniosków. Niestety nawet własne myśli mogą nas czasem przytłoczyć. Właśnie dlatego gwiazdy radzą, abyś nie poświęcała czy nie poświęcał całej swojej energii na dywagacje nad sensem istnienia bądź twojego miejsca na świecie. Zaplanuj więc różne aktywności, które pomogą ci się oderwać od codziennych problemów i zrelaksować – nie szczędź sobie przyjemności i spędzaj wolny czas z ludźmi, których obecność najlepiej na ciebie wpływa. 

Retrogradacja Merkurego a znaki zodiaku: Panna

Zodiakalna Panna jest królową perfekcjonizmu. Nie lubi, jeśli pewne sprawy rozwijają się w innym kierunku, niż zakładała (albo stoją w miejscu). Czuje się bardzo źle, gdy traci kontrolę nad własnym życiem. I to m.in. dlatego negatywnie znosi retrogradację Merkurego. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie będą narzekać na nudę w maju i czerwcu. Niestety powinny się przygotować na problemy w życiu osobistym (warto zwrócić uwagę na relacje z członkami oraz członkiniami rodziny). Różne sprzęty będą odmawiać im posłuszeństwa, bardzo możliwe, że Panny będą musiały pomyśleć także o remoncie albo przeprowadzce. Rada od gwiazd? Jeżeli należysz do grona zodiakalnych Panien, nie podejmuj pochopnie ważnych decyzji pochopnie. 

Retrogradacja Merkurego a znaki zodiaku: Ryby

Osoby urodzone pod znakiem Ryb są z natury wrażliwe i skryte. Można je łatwo skrzywdzić. Niestety tak może być i tym razem – podczas retrogradacji Merkurego w Bliźniętach i Byku. Jesteś zodiakalną Rybą? W takim razie między 10 maja a 2 czerwca 2022 roku popracuj nad komunikacją. Słuchaj innych, ale również (a może nawet „przede wszystkim”) naucz się mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Nie będzie to łatwe, ale może ci przynieść wiele dobrego. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: