Film „Dom Gucci” to nie tylko kryminalna historia i zajrzenie za kulisy modowego imperium, lecz także prawdziwa uczta, jeśli chodzi o kostiumy (są inspirowane sławną aktorką!) i scenografię. Miejsca, które pojawiają się w produkcji w reżyserii Ridley'a Scotta z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych także zasługują na uwagę. Podkreślają one luksusowy styl życia bohaterów. Szczególnie głośno w ostatnich dniach jest o posiadłości nad jeziorem Como, willi Balbiano, która w filmie była siedzibą modowego klanu. Teraz Airbnb daje nam możliwość wynajęcia tego wyjątkowego domu otoczonego ogromnym ogrodem i pełnego unikalnych przedmiotów!

Willa z filmu „Dom Gucci”

Pochodząca z końca XVI wieku willa, a właściwie pałac, znajduje się w Lombardii, dokładnie w Ossuccio, tuż nad brzegiem jeziora Como, które widać z okien. Dom otoczony jest pełnym roślinności ogrodem, w którym znajdują się basen i fontanny. Kiedy zajrzymy do środka, oczarują nas XVII-wieczne barokowe freski, ogromne żyrandole, pokryte welurem kanapy, ściany i podłogi wyłożone marmurem. Oprócz pięknych sal idealnych do wyprawiania przyjęć, znajdują się tutaj sypialnie z iście królewskimi łóżkami i łazienki czy raczej pokoje kąpielowe z widokiem na Como.  

W XVIII wieku willa należała kardynała Angelo Marii Duriniego. Za jego panowania hierarchowie Kościoła bawili się tutaj na wystawnych przyjęciach. Dziś nadal możemy poczuć tu ducha dawnej świetności. We wnętrzach znajdziemy antyki, między innymi pochodzące z najlepszych na świecie domów aukcyjnych, ale i wyselekcjonowane dzieła sztuki. 

Jak wynająć willę Balbiano?

W odnowionych apartamentach będzie można zamieszkać już w marcu. O ile uda nam się je zarezerwować. Rezerwacje na platformie Airbnb ruszają 6 grudnia. Jeśli więc chcecie poczuć się jak w filmie, to ustawcie sobie przypomnienie! I przygotujcie się na koszt 1125 dolarów za noc, bo tyle ma kosztować wynajęcie posiadłości, jak podaje „New York Post”.

Przy okazji warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy filmowe czy serialowe domy i mieszkania można wynająć za pośrednictwem Airbnb. Dopiero co żyliśmy możliwością pobytu w słynnym nowojorskim apartamencie Carrie Bradshaw. Teraz czas na pałac z filmu Ridleya Scotta. Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądają wnętrza i otoczenie posiadłości!

Poznajcie prawdziwą historię morderstwa Maurizia Gucciego, na podstawie której powstał film „Dom Gucci”