Robert Pattinson jest jednym z najbardziej zapracowanych aktorów w Hollywood. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy film „Mickey 17” w którym gra pracownika misji kolonizacyjnej planety Niflheim, natomiast w 2025 roku do kin na całym świecie trafi sequel „The Batman”, gdzie powróci jako Bruce Wayne. Jak się właśnie okazało, już wkrótce zobaczymy go w jeszcze jednej produkcji. A mianowicie w czarnej komedii „Average Height, Average Build” w reżyserii Adama McKaya. Oto wszystko, co wiemy na ten temat. 

„Average Height, Average Build”: Robert Pattinson zagra seryjnego mordercę w komedii Adama McKaya

Już niebawem zobaczymy Roberta Pattinsona w nowej – totalnie zaskakującej kreacji. Znany na całym świecie aktor został obsadzony w filmie „Average Height, Average Build” w roli seryjnego mordercy, który chce zmienić prawo, a dzięki temu uniknąć kary za popełnione zbrodnie. Po ujawnieniu pierwszych szczegółów produkcji wiadomo, że jest mistrzem zacierania śladów. Poza tym skutecznie manipuluje opinią publiczną. 

„Average Height, Average Build”: obsada i twórcy

Zapowiada się naprawdę interesująco. Szczególnie, że mamy do czynienia z czarną komedią, która jest dość wymagającym gatunkiem. Jednak nie tylko fabuła, ale również obsada „Average Height, Average Build” robi wrażenie. Do produkcji zaproszono bowiem Amy Adams, Roberta Downeya Jr., Foresta Whitakera, a także Danielle Deadwyler. Już teraz wiadomo, że 48-letnia gwiazda zagra waszyngtońską lobbystkę. Z kolei 57-letni aktor wcieli się w postać emerytowanego policjanta. I to właśnie on będzie chciał powstrzymać głównego bohatera. 

Jeśli chodzi o twórczynie i twórców, to wspomniany Adam McKay odpowiada zarówno za reżyserię, jak i scenariusz. Do tego jest zaangażowany w produkcję czarnej komedii z gwiazdorską obsadą. Przypomnijmy, że Amerykanin ma na swoim koncie takie filmy jak „Big Short”, za którego dostał Oscara, „Vice” czy „Nie patrz w górę”. Poza tym współtworzył bijący rekordy popularności serial „Sukcesja”. Jesteśmy ciekawe, czym zaskoczy widzów i widzki przy okazji „Average Height, Average Build”

„Average Height, Average Build”: data premiery 

Niestety za wcześnie, by mówić (czy pisać) o dacie premiery. Produkcja nie jest jeszcze na zaawansowanym etapie realizacji. Według dostępnych w mediach informacji, Adam McKay szuka źródeł finansowania jego nowego filmu z topowymi gwiazdami w obsadzie.