Rozkład tarota na miłość pozwala dowiedzieć się więcej o już istniejącym związku, ale też sprawdzić jaka będzie przyszłość relacji, która dopiero się tworzy. Tarot miłosny daje odpowiedzi na wiele nurtujących pytań - o to czy ktoś będzie umiał się z kimś porozumieć, czy relacja przetrwa i jakie stoją przed nią zagrożenia. Dzięki kartom możemy dowiedzieć się czy dane osoby do siebie pasują i jakie będą ich wzajemne relacje. Tarot partnerski jest bardzo popularny - pozwala dokonać analizy podobieństw i różnic między konkretnymi osobami. W ten sposób można sprawdzić na przykład czy partner darzy nas szczerym uczuciem i jaka będzie przyszłość związku. Jakie są najpopularniejsze sposoby wróżenia z kart? Co oznacza wylosowanie danej karty? Jak wygląda stawianie tarota krok po kroku?

Tarot miłosny - znaczenie kart krok po kroku

Tarot miłosny pozwala sprawdzić czy osoba, która się komuś podoba będzie zainteresowana bliższą znajomością. Jest to również szansa na sprawdzenie jak dwie osoby do siebie pasują i jaka będzie przyszłość związku, który już trwa. Żeby jednak znaleźć odpowiedzi na swoje pytania dotyczące związku, trzeba wiedzieć co oznaczają konkretne karty i jak interpretować ich ułożenie. Karty tarota pozwalają poznać odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w głowach singli, jak i osób pozostających w związku. Każdy może wróżyć!

Każda karta ma swoje znaczenie. Na jej interpretację wpływa też ułożenie - czy jest w pozycji prostej, czy też odwróconej. Warto omówić krótko znaczenie poszczególnych kart tarota:

 • Głupiec - jeśli osoba, która wylosowała tą kartę z większym optymizmem podejdzie do kwestii miłości, uda jej się ją znaleźć. Jednak jeśli nie będzie w stanie wyjść poza swoją strefę komfortu, może nie znaleźć szczęścia w miłości.
 • Mag - karta oznacza, że uwierzenie w siebie może zagwarantować szczęście w miłości, ale jeśli dana osoba nie zyska większej pewności siebie, może być nieszczęśliwa.
 • Kapłanka - odczytanie znaczenia tej karty jest możliwe w kontekście innych kart. Jeśli są one przychylne, Kapłanka jest również pomyślną wróżbą. Jeśli jednak dana osoba nie jest zainteresowana poważnym związkiem, a karty nie były przychylne, karta ta daje negatywną odpowiedź na pytanie.
 • Cesarzowa - to pozytywna karta, która wskazuje na dużą namiętność w związku.
 • Cesarz - karta pozytywnie odnosi się do związku z osobą starszą. Rówieśnicy i młodsze osoby nie są odpowiednimi kandydatami na trwały związek.
 • Papież - karta sugeruje, że pytający znajdzie szczęście z osobą o podobnych poglądach.
 • Kochankowie - pozytywna karta, która jednak sugeruje, że pytający będzie musiał dokonać wyboru między dwiema osobami.
 • Rydwan - związek się uda, jeśli obie strony będą sobą zainteresowane.
 • Moc - pozytywna karta. Warto zawalczyć o związek nawet z osobą pozornie nieosiągalną.
 • Eremita - karta negatywna. Nie zazna szczęścia osoba, która nie lubi ludzi. Nie może być szczęśliwa w związku, nim tego nie zmieni.
 • Koło Fortuny - karta ta da szczęście odważnym. Kto będzie nieśmiały, dla tego los nie będzie przychylny.
 • Sprawiedliwość - związek się uda, jeśli pytający chce go stworzyć z osobą wolną, bez zobowiązań wobec kogoś innego.
 • Wisielec - karta nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od postępowania - jeśli pytający uwierzy w związek z osobą, która teoretycznie średnio do niego pasuje, znajdzie szczęście.
 • Śmierć - karta daje negatywną odpowiedź na pytanie. Związek się nie uda - najprawdopodobniej w grę wchodzą uczucia do poprzedniego partnera, które jeszcze nie umarły.
 • Umiarkowanie - jako odpowiedź na pytanie, karta ta oznacza "nie". Na związek trzeba będzie jeszcze poczekać.
 • Diabeł - wbrew pozorom to pozytywna karta. Dana osoba już wkrótce pozna kogoś wartościowego i stworzy związek pełen namiętności.
 • Wieża - negatywna karta. Niestety, z tą konkretną osobą związek się nie uda, a pytający skończy samotnie jeśli nadal będzie się trzymał nadziei.
 • Gwiazda - to bardzo pozytywna karta. Wskazuje, że wszystko będzie dobrze, a jeśli tylko pytająca osoba uzbroi się w cierpliwość, stworzy związek o jakim marzy.
 • Księżyc - karta, która daje negatywną odpowiedź na pytanie. Wszystko dlatego, że dana osoba ma niewłaściwe, nierealne wyobrażenie o miłości i nikt nie jest w stanie sprostać jej oczekiwaniom.
 • Słońce - niezwykle szczęśliwa karta! Wskazuje, że związek będzie bardzo szczęśliwy!
 • Sąd Ostateczny - pojawienie się tej karty jest bardzo pozytywne. Sąd Ostateczny oznacza jednak, że aby marzenia się spełniły, trzeba będzie zerwać znajomość z fałszywymi osobami.
 • Świat - karta ta daje pozytywną odpowiedź na pytanie. Oznacza, że niebawem wszystkie życzenia pytającej osoby się spełnią.

Tarot miłosny z trzech kart

Znaczenie kart tarota jest kluczowe, jeśli chcemy poznać odpowiedzi na pytania o związek, jednak bez prawidłowego ich rozłożenia niewiele zdziałamy. Stawianie kart tarota to sztuka, jednak istnieją zarówno rozkłady proste, jak i bardziej skomplikowane. Do najprostszych należy wróżba z trzech kart. Żeby poprawnie powróżyć, najpierw trzeba skupić się na pytaniu - dla pewności może ono zostać nawet zapisane.

Następnie losuje się trzy karty - z dowolnego miejsca w talii. Pierwsza karta wskazuje na przeszłość, druga na teraźniejszość, a trzecia na przyszłość związku lub znajomości z daną osobą. Istnieją też inne interpretacje - pierwsza karta może wskazywać na obecną sytuację, druga opisywać partnera, a trzecia wskazywać na to, co spotka pytającego w związku z tą osobą.

Tarot rozkład na nową miłość - czy to ma sens?

Wróżba z kart tarota może odnosić się do już istniejącego związku lub do znajomości z nową osobą, która - w życzeniu osoby pytającej - zakończy się szczęśliwym związkiem. Karty tarota potrafią opisać dokładnie istniejącą sytuację i służą radą - można dowiedzieć się, czy potencjalny partner jest godny zaufania i jakie problemy mogą się pojawić. Układanie tarota trzeba rozpocząć zawsze od dokładnego potasowania kart. W trakcie tasowania, jak i wybierania kart należy skupić się na pytaniu oraz na osobie, której owo pytanie dotyczy.

Najczęściej taki rozkład tarota na miłość składa się z sześciu kart, przy czym oznaczają one kolejno: potencjalnego partnera, trwałość ewentualnego związku, osobowość potencjalnego partnera, wyzwania stojące przed związkiem, przydatne wskazówki dla związku, miejsce poznania. Karciana wróżba może się też składać z pięciu kart, gdzie pierwsza karta odnosi się do życzenia osoby pytającej względem wyglądu związku, druga karta odpowiada na pytanie czy pozna się niebawem kogoś odpowiedniego, trzecia karta wskazuje na uczucia, które ta nowa osoba rozbudzi, czwarta karta daje wskazówki odnoszące się do tego związku i jego budowania, a piąta karta to porada jak dalej postępować względem tej osoby lub co robić by poznać kogoś wartościowego.

Zobacz także:

Rozkład tarota na związek

Rozkład partnerski pozwala dowiedzieć się więcej na temat już istniejącego związku i jego przyszłości. Warto korzystać z tego rodzaju porad, by poznać lepiej uczucia partnera, a także dowiedzieć się więcej o sposobach na polepszenie jakości związku i jego przyszłości. Tarot partnerski przeznaczony jest dla osób, które już są w związku i interesują się wzajemnymi relacjami, podobieństwami, różnicami. Rozkład na przyszłość związku może być mniej lub bardziej skomplikowany. Popularna jest wróżba z trzech kart, z których jedna mówi o przeszłości, jedna o teraźniejszości, a ostatnia o przyszłości związku. Każda z trzech kart może się też odnosić do przyszłości relacji, jeśli wybierze się na wstępie takie założenie.

Rozkłady mogą być jednak bardziej skomplikowane - składać się nawet z dziesięciu, trzynastu czy piętnastu kart. Nauka stawiania tarota nie jest prosta właśnie dlatego, że jest wiele różnych układów, które można wykorzystać w różnych momentach. Popularny jest rozkład zawierający dziewięć kart, ułożonych w dwóch rzędach, z jedną kartą pomiędzy nimi. Lewa strona odnosi się do strony pytającej, prawa do partnera, a karta pośrodku wskazuje na przyszłość tej relacji.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.