Wróżby dla par andrzejkowe, walentynkowe czy też związane z jakimiś istotnymi wydarzeniami (na przykład ze ślubem) warto traktować zawsze z przymrużeniem oka, ponieważ nie są to szczegółowe wytyczne co do związku. Mogą jednak naprawdę odkryć przed nami sporo ciekawych rzeczy z przyszłości, a przede wszystkim pozwalają na dobrą zabawę we dwoje!
 

Wróżby dla par: rodzaje

Wróżby dla par dzielą się na różne rodzaje, a jest ich tak wiele, że ciągle można sprawdzać w kolejnym miejscu i w kolejny sposób, czy dwoje ludzi jest do siebie dobrze dopasowanych! Wróżyć można z kart, z dat urodzenia, sprawdzać zgodność horoskopów i dopasowanie imion. Wróżby dzielimy na te, które potrzebują dodatkowych akcesoriów do ich wykonania i na te, gdzie wystarczy mieć jedynie wiedzę do zrozumienia wyników. Specyficznym rodzajem są na pewno andrzejkowe wróżby dla par, w końcu Andrzejki to ciekawy, ludowy zwyczaj. W nocy z 29 na 30 listopada organizowany jest bowiem specjalny wieczór wróżb. W czasie Andrzejek kiedyś wróżyły sobie tylko niezamężne panny – odpowiednikiem męskim były Katarzynki. W tej chwili jednak można wróżyć w parach, ze znajomymi czy z rodziną. Wśród wróżb specjalne miejsce zajmują również wróżby dla pary młodej – zwykle wesołe i urozmaicające zabawę weselną.

Wróżby dla par: numerologia

Wróżby dla par – zarówno randkowiczów, narzeczonych, jak i małżeństw – mogą opierać się na ich numerologicznym dopasowaniu lub jego braku. Numerologia partnerska opiera się przede wszystkim na dacie urodzenia. Żeby sprawdzić dopasowanie, sumuje się cyfry z daty urodzenia jednej i drugiej osoby – tak, żeby utworzyły jedną cyfrę lub liczbę specjalną. I tak na przykład osoba z cyfrą urodzenia 1 i osoba z cyfrą urodzenia 5 będą stanowiły dość zgrany związek. Zapewne będą dużo podróżować, poznawać wielu ludzi i robić mnóstwo interesujących rzeczy, ponieważ uwielbiają zmiany i nowości. Jednak już osoba z cyfrą urodzenia 6 będzie dla 1 dużo gorszą parą – z uwagi na skłonności do narzekania. Warto sprawdzić, jak wzajemnie pokrywają się także i inne kwestie, na przykład rok osobisty.

Wróżby dla par: dopasowanie imion

Wróżby dla par walentynkowe czy ślubne mogą opierać się także na imionach zakochanych! Niektóre imiona pasują do siebie lepiej niż inne - można to sprawdzić i oczywiście dobrze się przy tym bawić! Dopasowanie imion można zweryfikować w specjalnym kalkulatorze, który wyliczy je w procentach, albo powie czy jakaś para bardziej nadaje się na przyjaciół, czy na małżeństwo.

Znaki zodiaku a dopasowanie w łóżku: Jak się zachowują poszczególne znaki zodiaku i z którymi seks będzie najlepszy?

Wróżby dla par: andrzejkowe

Wróżby dla małżeństw, narzeczonych, czy też osób które dopiero zaczęły się spotykać mogą być naprawdę różnorodne. To właśnie Andrzejki są momentem, kiedy najwięcej osób wróży sobie, sprawdzając jaka czeka ich przyszłość. Najczęściej w czasie zabawy andrzejkowej lejemy wosk przez klucz, odgadując przyszłość z kształtu, który się w ten sposób pojawił.

Czytaj więcej >>> Wróżby z wosku - co oznaczają symbole?

Można również w dość łatwy sposób sprawdzić czy miłość aby nie wygaśnie. W tym celu na podłodze należy rozstawić tyle świec, ilu się ma adoratorów (lub adoratorek). Świece należy zapalić i nadać im imiona – przypisując do konkretnych osób. Następnie należy przez nie przeskoczyć – te, które zgasną, symbolizują uczucia, które również wygasną. Para może też razem przygotować ciasteczka z wróżbą – losując kolejne i sprawdzając, co zdarzy się w przyszłości.

Narzeczeni, małżeństwa czy osoby w wieloletnich związkach mogą sobie także wywróżyć imię dziecka! Z papieru należy wyciąć duże serce i zapisać na nim imiona żeńskie oraz męskie. Zapisana może być tylko jedna strona. Imiona nie powinny być napisane zbyt dużym pismem i lepiej by znajdywały się od siebie w pewnej odległości. Następnie jeden z partnerów przekłuwa serce szpilką, sprawdzając na jakie imię natrafił. Chłopiec czy dziewczynka? Jeśli zaś chybił i szpilka nie trafiła w żadne imię, lecz w niezapisany obszar kartki, oznacza to po prostu, że para będzie musiała jeszcze trochę zaczekać na pojawienie się potomstwa.

Czytaj również >>> Wróżenie z kart klasycznych

Ciekawa jest również wróżba andrzejkowa dla pary, która jeszcze nie zalegalizowała związku – na przykład jest dopiero w fazie randek. Jeśli zakochani chcą się dowiedzieć czy ich miłość przetrwa, powinni puścić na wodzie wlanej do miski dwie łupinki – połówki tego samego orzecha. Jeśli zaczną płynąć ku sobie, oznacza to, że para weźmie kiedyś ślub.

Istnieją jeszcze inne wróżby dla par – zabawne i pozwalające lepiej poznać daną osobę oraz jej plany na przyszłość. Często już sama reakcja na wynik wróżby może świetnie pokazać, czy ktoś ma wobec tej relacji poważne plany. W Andrzejki można też wróżyć z kart tarota, ze zwykłej talii kart, z zapałek, a nawet z kostki do gry. Można wróżyć w parach, w większym gronie, a nawet w samotności. Liczy się dobra zabawa i wiara, że może pozytywna wróżba już wkrótce się spełni!

Zobacz także:

Zobacz także: Gry erotyczne dla młodych par, czyli jak urozmaicić swój związek – top 5 najlepszych planszówek