Co przyniesie przyszłość, jeśli chodzi o miłość, uczucia i relacje? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. I to niezależnie od tego, czy są w związkach, czy należą do grona singli oraz singielek. Jeśli ciebie też to interesuje, nie mogłaś / nie mogłeś lepiej trafić. Przedstawiamy różne rodzaje wróżb miłosnych, a także podpowiadamy, jak wykonywać popularne rytuały, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Wśród nich m.in. wróżby miłosne z imion i wróżby miłosne z kart klasycznych

Wróżby miłosne: rodzaje

Wróżby miłosne przez niektórych traktowane są jako rodzaj dobrej zabawy, natomiast inni przywiązują do nich dużą wagę. Zwyczajowo wróżba miłosna stanowi element obchodów takich dni, jak Andrzejki lub Walentynki. Większość z nich można jednak wcielić w życie dowolnego dnia, by dowiedzieć się, co planuje los. Jakie są wróżby miłosne i co mówią o teraźniejszości i przyszłości?

Wróżeniem można zajmować się samodzielnie, choć nie brakuje osób oferujących takie usługi w pełni profesjonalnie i odpłatnie. Dzisiejsze wróżki czytają przyszłość, korzystając z następujących sposobów:

  • karty tarota (rzadziej karty klasyczne),
  • cygańska kabała,
  • numerologia,
  • czytanie z linii papilarnych.

Każdy z tych sposobów wróżenia wymaga pewnej wiedzy i biegłości. Trudno porównać je go domowego przelewania wosku czy nasłuchiwania, z której strony szczeka pies. Tajemnic zawarta w tarocie, rytuałach kabalistycznych czy numerologii przyciąga i budzi ludzką ciekawość. Wróżby miłosne to dziedzina magii, która według wielu wróżek i wróżbitów cieszy się największym zainteresowaniem klientów. 

Linie papilarne - czy mają znaczenie?

W ofercie współczesnych wróżek często pojawiają się także rytuały przyciągające uczucie. Korzystanie z usług wróżek budzi wiele kontrowersji i wywołuje burzliwe dyskusje. Niektórzy uważają to za przejaw naiwności i marnotrawstwo pieniędzy, inni wręcz nie wyobrażają sobie życia bez udziału wróżb i magii. Wiele zależy tutaj od wiary i indywidualnej wrażliwości. Rzadko zdarza się praktykowanie rytuałów przyciągających miłość o czarnomagicznych konotacjach. Osoby wierzące w moc magii stanowczo przestrzegają przed tego typu ingerencją w rzeczywistość. Rytuały rozbijające konkurencyjny związek czy mające na celu zmanipulowanie kogoś nie są oparte na dobrych emocjach, na których powinno się budować miłość i bliskość.

Wróżby z wosku - sprawdź co oznaczają figury.

Zobacz także:

Wróżby miłosne z imion

Wróżby miłosne mogą być bardziej lub mniej skomplikowane. Jedne z prostszych opierają się na przekonaniu, że imię nadane dziecku niesie ze sobą pewien przekaz na całe jego dalsze życie. Wróżenie z imienia nie musi jednak opierać się wyłącznie na przypisanych imieniu informacjom o cechach i losie osoby je noszącej. Z imion korzysta także numerologia. Imię zainteresowanej osoby oraz jej data urodzenia pozwalają wróżce stworzyć indywidualny profil numerologiczny. Niekiedy praktykuje się także tworzenie wspólnego profilu dla pary – mówi on, jaki związek tworzy dwójka ludzi i jak rozwinie się on w przyszłości. Wróżba zawiera także ostrzeżenia o potencjalnych trudnościach oraz wskazówki, jak sobie z nimi radzić. A czy można samodzielnie uzyskać informację o tym, co imię mówi o powodzeniu w miłości? W tym celu warto sięgnąć do ksiąg imion i sprawdzić, czy przypisane cechy odnoszą się do tworzenia związków – jeśli nie, pozostaje samemu wyciągnąć wnioski z wyczytanych informacji. Oczywiście trudno byłoby zakładać, że nadane po urodzeniu imię determinuje całe życie osoby – Agnieszki czy Katarzyny znacznie różnią się między sobą. Dlatego warto spoglądać na takie wróżby z dystansem.

Wróżby miłosne z kart klasycznych

Wróżby miłosne wykonuje się także przy pomocy klasycznych kart. Są ona dużo prostsze, niż czytanie kart tarota, które trzeba najpierw odpowiednio poznać. Wróżby karciane miłosne to częsta praktyka domowa, głównie z okazji Andrzejek, Walentynek czy innych dni uważanych za szczególnie sprzyjające magii. Istnieją różne sposoby układania i odczytywania kart, aby „wyciągnąć z nich prawdę o przyszłości”. Szczególnym powodzeniem w takiej domowej, magicznej praktyce cieszy się znany pasjans. Przekaz jest tu niezwykle prosty. Jeśli pasjans wyjdzie: pokocha, jeśli nie: nic z tego nie będzie... Oczywiście znów warto zachować zdrowy dystans i traktować taką wróżbę raczej w kategoriach dobrej zabawy, solo lub w grupie przyjaciół.

Walentynkowe wróżby miłosne

Wróżby miłosne najlepiej sprawdzają się w lutym. To właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. niektórzy z jego okazji umawiają się na spotkanie z wróżką, inni stawiają na własną intuicję i praktykują domową magię. Jakie wróżby pomogą poznać uczuciową przyszłość? Do najpopularniejszych należą wróżby przy użyciu obrączki i fotografii, a także obserwowanie płomienia świecy zapalonej z odpowiednią intencją.

Pierwszym ze znanych i często praktykowanych rytuałów walentynkowych jest pytanie losu o to, którego z kandydatów na partnera najlepiej będzie wybrać. W tym celu potrzebna będzie ślubna obrączka, nitka oraz zdjęcia potencjalnych wybranków. Należy przesunąć powoli obrączkę nad zdjęciami i odrzucić te, nad którymi się ona nie obróci. Nie wolno pomagać losowi i samemu wprawiać obrączki w ruch! Jeśli potencjalni kandydaci jeszcze się nie pojawili, podobnie można wywróżyć sobie cechy przyszłego małżonka, używając zdjęć znanych (sobie lub powszechnie) osób. Wielu informacji dotyczących życia uczuciowego dostarcza obserwacja płomienia świecy palącej się na stole podczas walentynkowej randki. Iskry idące od płomienia zwiastują dużo emocji i płomienny romans. Prosty, równy i jasny płomień to stabilność i silne uczucie. Chwianie się płomienia wróży rozłąkę, a nierównie płonące świece to znak, że w życiu uczuciowym nadejdą wzloty i upadki.

Czytaj również >>> Wróżenie z kart klasycznych