Kariera Sary James nie zwalnia tempa. O utalentowanej 13-latce cała Polska usłyszała po raz pierwszy przy okazji czwartej edycji „The Voice Kids”. Na etapie Przesłuchań w Ciemno zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem poruszającej ballady „Anyone” z repertuaru Demi Lovato. Po występie Cleo porównała wschodzącą artystkę do młodej Whitney Houston. Słowa jurorki muzycznego show okazały się prorocze – Sara nie miała sobie równych i w wielkim stylu wygrała cały program.

Kolejnym marzeniem James był wstęp w Eurowizji Junior, które spełniła w grudniu ubiegłego roku. 13-latka reprezentowała Polskę podczas 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci z piosenką „Somebody” i była o włos od zwycięstwa. Nasza reprezentantka zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Malénie z Armenii. 

Sara James w amerykańskim „Mam talent”

Jak się okazuje,  Sara James nie zamierza spoczywać na laurach. W poniedziałek za pośrednictwem mediów społecznościowych młoda piosenkarka poinformowała, że wzięła udział w najnowszej edycji amerykańskiego „Mam talent”.

„Guys! W końcu mogę wam ogłosić coś, co długo było tajemnicą! Poleciałam jakiś czas temu do Los Angeles i wzięłam udział w przesłuchaniach do „America's Got Talent”. Już jutro startuje najnowszy sezon” – napisała na Instagramie, gdzie zamieściła także kilka zdjęć z planu. 

Pod postem zwyciężczyni „The Voice Kids” natychmiast pojawił się mnóstwo komentarzy z gratulacjami, wśród nich m.in. te od znanych osób, na czele z Alkiem Baronem, Roxie Węgiel, Kayah i Patricii Kazadi. Jak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące występu 13-latki przed amerykańską publicznością. Można jednak przypuszczać, że Sara wywarła ogromne wrażenie na jurorach talent show, bowiem fragment jej performance'u znalazł się w oficjalnym zwiastunie programu. 

Polacy w „America's Got Talent”

Sara James ma szanse powtórzyć sukces Marcina Patrzałka, gitarzysty z Kielc, który wystąpił w 14. sezonie amerykańskiego „Mam talent”. 21-latek doszedł do półfinału, zjednując sobie serca widzów i jurorów.

„Niesamowite, to było niesamowite. Wiem jakie to jest trudne, ponieważ sam próbowałem nauczyć się gry na gitarze, kiedy byłem mniej więcej w twoim wieku. 99 proc. ludzi, którzy pojawiają się na scenie z gitarą nie potrafią na niej grać. Ty zademonstrowałeś do czego ten instrument tak naprawdę został stworzony. To było niesamowite” – mówił po jednym z występów Simon Cowell, znany brytyjski „łowca talentów” i juror „America's Got Talent”.

Choć Polak nie awansował do wielkiego finału, to udział w programie zaowocował kontraktem z amerykańskim oddziałem wytwórni Sony Music.

Zobacz także: