Co oznacza sen o koleżance?

Sen o koleżance może mieć różny kontekst. Zdarza się, że widzimy bliską nam osobę na ślubnym kobiercu. Innym razem śnimy sen o koleżance w ciąży. Zdarzają się też niepokojące projekcje, np. dotyczące choroby lub nawet śmierci danej osoby. Niektórym z nas przytrafia się nawet  sen o całowaniu koleżanki. Nie można jednak stwierdzić, że te symbole mają jednoznacznie pozytywne lub negatywne znaczenie, gdyż każdy z nich wymaga oddzielnej interpretacji.

Bez względu na towarzyszący jej kontekst, senną wizję, w której pojawia się nasza koleżanka będziemy rozpatrywać przede wszystkim w dwóch kategoriach - dobrej i złej. Trzeba bowiem zrozumieć, że świat snów działa tak samo jak świat jawy - bliska naszemu sercu koleżanka może okazać się niezawodną podporą, która zawsze okaże nam wsparcie i ostrzeże przed niebezpieczeństwem, może jednak mieć nieczyste intencje, a pozorna przyjaźń ma służyć wyłącznie jej celom.

Sen o koleżance w ciąży

Sen o ciąży koleżanki zwykle staramy się interpretować dosłownie - wydaje nam się, że osoba, która pojawiała się w nocnej projekcji wkrótce rzeczywiście zajdzie w ciążę. Sennik wskazuje jednak, że taki motyw ma nico inne znaczenie.

Jeżeli koleżanka w ciąży śni się kobiecie, oznacza to, że śniąca wkrótce będzie spodziewać się dziecka. Gdy o koleżance w ciąży śni mężczyzna, niebawem zostanie ojcem, ale matką jego dziecka będzie nie osoba ze snu, a jego życiowa partnerka, nie jest to zatem zapowiedź zdrady.

Niektóre senniki wskazują też na inne interpretacje tego motywu. W wierzeniach słowiańskich koleżanka w ciąży stanowi zapowiedź materialnego powodzenia i życiowego szczęścia. Współczesne tłumaczenie tego symbolu jest jednak nieco odmienne i znacznie mniej pozytywne.

Wyśniona ciąża koleżanki ma zapowiadać problemy w związku. To sygnał, że osoba śniąca musi zastanowić się nad relacją łączącą ją z drugą osobą. Być może uda się pogrzebać wszystkie różnice, ale jeżeli nie, trzeba będzie rozważyć zakończenie związku na własnych zasadach. W przeciwnym wypadku finał tej znajomości może być smutny i problematyczny.  

Marzenia senne: czym są i jak je objaśniać? Co oznacza ich brak? >>>

Zobacz także:

Sen o ślubie koleżanki

Sen o ślubie koleżanki to kolejny motyw, którego nie należy interpretować zbyt dosłownie. Gdy widzisz bliską ci osobę na ślubnym kobiercu, nie oznacza to, że ta wkrótce wyjdzie za mąż. Taki sen dotyczy ciebie, jednak nie stanowi zapowiedzi zmiany stanu cywilnego.

Gdy śnisz o koleżance przed ołtarzem, możesz spodziewać się dodatkowych obowiązków. Sennik nie wskazuje precyzyjnie na ich rodzaj. Motyw ten może więc odnosić się do obowiązków służbowych, jak i domowych.

Gdy śni ci się, że uczestniczysz w przygotowaniach do ślubu koleżanki, powinnaś spodziewać się powodzenia w interesach. Planujesz nowe przedsięwzięcie? Na horyzoncie pojawiła się interesująca inwestycja? Świetnie! Możesz oczekiwać sporych zysków, zwłaszcza gdy we śnie jesteś świadkową na ślubie swojej koleżanki.  

Sen o całowaniu koleżanki

Sen o całowaniu koleżanki może wywoływać uczucie zmieszania, zarówno gdy śni się mężczyźnie, jak i kobiecie. Co oznacza taki motyw?

Gdy o pocałunku z koleżanką śni mężczyzna, symbol ten wyraża jego wewnętrzną nieśmiałość, nie tylko w kontaktach z innymi osobami, ale w ujęciu ogólnym. Taka nocna projekcja sugeruje, że trzeba zacząć wierzyć w swoje możliwości. Nieśmiałość jest niezwykle ograniczającym uczuciem, niepozwalającym na osiągnięcie sukcesu na wielu płaszczyznach. 

Jeżeli taki sen śni kobieta, powinna zachować wzmożoną czujność. W otoczeniu śniącej znajdują się osoby, które nie są jej przychylne, mimo że na co dzień zwodzą ją szerokimi uśmiechami i pozornie dobrymi intencjami. Taką znajomość należy natychmiast zerwać, w przeciwnym wypadku nie uda się uniknąć poważnych kłopotów.

Niektóre senniki wskazują na inną interpretację snu o całowaniu koleżanki. Bohaterkami takich projekcji zwykle są kobiety, z którymi łączy nas silna relacja, więc motyw ten może wyrażać nasze przywiązanie do tej osoby. Gwoli ścisłości, ta interpretacja nie ma podtekstu miłosnego lub erotycznego, a sen o pocałunkach z koleżanką nie jest niczym niezwykłym nawet w przypadku kobiet o orientacji heteroseksualnej. 

Sen o śmierci koleżanki

Śmierć należy do najbardziej niepokojących motywów sennych. Gdy taki symbol pojawi się w nocnej projekcji, najczęściej szybko sięgamy po sennik, by poznać jego znaczenie. Zapoznanie się z interpretacją snu udowadnia, że nie ma się czego bać, bowiem śmierć należy rozpatrywać w kategoriach symbolu zapowiadającego nadejście zmian w życiu osoby śniącej

Na jakie zmiany wskazuje śmierć koleżanki we śnie? Aby móc to zrozumieć, należy zastanowić się nad relacjami, które łączą nas z daną osobą. Znasz ją z pracy? Więc możesz spodziewać się awansu zawodowego lub podwyżki. W twoim śnie pojawiła się koleżanka z dzieciństwa, która zawsze miała większe niż ty powodzenie u chłopców? Spodziewaj się, że poznasz kogoś interesującego, z kim być może spędzisz resztę życia. Sen dotyczy najbliższej ze wszystkich koleżanek? Niebawem otworzysz nowy rozdział w życiu.

O ile stopień zażyłości i łącząca cię z tą osobą forma relacji mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia przekazu, to bez względu na to możesz się spodziewać, że czekające cię zmiany mają charakter wyłącznie pozytywny. Sennego motywu śmierci koleżanki nigdy nie należy rozpatrywać jako zapowiedzi zbliżającego się nieszczęścia. 

Niektóre księgi snów każą jednak spojrzeć na ten motyw z nieco innej perspektywy. Nie można bowiem wykluczyć, że podświadomie chcesz pozbyć się tej osoby ze swojego otoczenia. Być może coś was poróżniło albo prowadzicie wzajemną rywalizację?  

Sennik: pieniądze. Co oznacza sen o pieniądzach? >>>