Seriale o lekarzach od lat cieszą się ogromną popularnością. Kto nie zna takich kultowych produkcji jak Ostry dyżur czy Chirurdzy. To kilkusezonowe hity, które przyciągały przed telewizory miliony widzów i zdobyły kilkadziesiąt nagród w tym najważniejsze dla telewizyjnych przedsięwzięć Złote Globy oraz Emmy. Jeżeli darzycie wielkim sentymentem te dwa tytuły, z pewnością zainteresuje was serial New Amsterdam, który można oglądać na platformie Netflix. Jest on aktualnie w czołówce najchętniej odtwarzanych tytułów, bo na samym szczycie zestawienia TOP 10.

„New Amsterdam” – o czym jest nowy serial na Netflix?

Serial New Amsterdam, który został wyprodukowany dla amerykańskiej stacji NBC, nie jest nową produkcją. Pierwszy sezon miał bowiem swoją premierę prawie trzy lata temu, 25 września 2018 roku. Na Netflix trafił jednak kilka dni temu i szybko zdobył uwagę użytkowników platformy. Twórcą serialu jest David Schulner, mający w swoim dorobku ma m.in serialowy hit Gotowe na wszystko.

Pomysł na New Amsterdam wziął się, jak w przypadku wielu innych seriali z książki, a konkretnie z Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital autorstwa Erica Manheimera. Serial opowiada historię doktora Maxa Goodwina, dyrektora jednego z najstarszych szpitali w Stanach Zjednoczonych – tytułowego New Amsterdam Medical Center. Lekarz robi wszystko, aby przywrócić placówce dawną świetność.

Serial „New Amsterdam” – ile ma sezonów?

Serial New Amsterdam doczekał się póki co dwóch sezonów i oba można obejrzeć na platformie Netfix. Pierwszy liczy 22, a drugi 18 odcinków – każdy z nich po około 40 minut. 2 marca 2021 roku swoją premierę będzie mieć 3. sezon, ale nie wiemy, czy od razu trafi na Netflixa.

„New Amsterdam” – obsada serialu 

Główną rolę w serialu New Amsterdam gra Ryan Eggold, którego możecie kojarzyć z takich produkcji jak Czarne bractwo. BlacKkKlansman, Ojcowie i córki czy z serialu Czarna lista. Na ekranie partnerują mu Janet Montgomery w roli doktor Lauren Bloom (Salem), Tyler Labine, czyli doktor Iggy Frome (Porąbani), Freema Agyeman jako doktor Helen Sharpe (Sense8) czy Anupam Kher w roli doktora Vijay'a Kapoora (Poradnik pozytywnego myślenia).