Serial Ty (You) to jeden z hitów Netflixa od 2018 roku. Produkcja platformy, pierwotnie realizowana przez stację Lifetime, oparta została na podstawie książki autorstwa Caroline Kepnes z 2014 roku. A że światło dzienne ujrzały w sumie dwie części – Ty oraz Ukryte ciała – można było spokojnie spodziewać się, że serial doczeka się sequela. I tak też się stało. Wierne fanki serii You z pewnością dopatrzyły się różnic między serialem a powieścią, ale to temat na osobny artykuł. Co więcej – Kepnes ogłosiła, że pracuje także nad 3. częścią serii, zaś Netflix nad kolejną ekranizacją.

„Ty”/ „You” – o czym jest serial Netflixa?

W premierowym sezonie Ty poznajemy granego przez Penna Badgleya Joe Goldberga, pozornie spokojnego i nieśmiałego pracownika nowojorskiej księgarni. Dlaczego pozornie? Bo Joe to tak naprawdę niebezpieczny stalker, który za swoją ofiarę obiera sobie Guinevere Beck (Elizabeth Leil), aspirującą pisarkę, która pewnego dnia odwiedza miejsce pracy Joe. Ten zabiega o jej uwagę, a i ona szybko okazuje się być nim zainteresowana. By dopiąć swego, czyli zdobyć Beck, Joe nie cofnie się przed niczym. Jego obsesja zaczyna jednak osiągać tak niebezpieczne rozmiary, że w dziewczyna w końcu zaczyna orientować się, z kim ma do czynienia. Finał tej znajomości jest dla Beck tragiczny.

W drugim sezonie obiektem westchnień Joe, którzy przeprowadził się z Nowego Jorku do Los Angeles, jest Love Quinn (Victoria Pedretti), pasjonująca się gotowaniem. Jednocześnie Joe zaprzyjaźnia się z jej bratem Fortym (James Scully), Delilah Alves (Carmela Zumbado), od której wynajmuje mieszkanie, jej siostrą Ellie (Jenna Ortega) i kompletnie nie spodziewa się powrotu Candace (Ambyr Childers), czyli swoje byłej dziewczyny, o której jedynie wspomina w 1. sezonie. W sequelu Candace sporo miesza w życiu Joe, jak i rodziny Quinnów. A Love okazuje się mieć z Golderbgiem więcej wspólnego, niż na początku się wydaje.

„Ty” 3. sezon – fabuła. Co się wydarzy?

Czego można spodziewać się kolejnym, trzecim sezonie serialu Ty? Kto oglądał 2. część – kto nie, niech przestaje czytać ten tekst i nadrabia zaległości – wie, że Joe i Love spodziewają się potomka i przeprowadzają do wspólnego domu. W ostatnich kadrach finałowego epizodu widzimy nową sąsiadkę bohaterów, którą Joe wydaje się być bardzo zainteresowany. Ba, można również domniemywać, że nie wybrał takiego sąsiedztwa przypadkowo. Dlatego pojawiła się teoria, że tajemniczą sąsiadką może być mama postaci granej przez Penna Badgleya. O niej dowiadujemy się bowiem co nieco w 2. sezonie. Kiedy Joe był mały, matka oddała go w ręce opieki społecznej i zniknęła. Czyżby 3. część serii Ty miała skoncentrować się na tej skomplikowanej relacji? Bardzo możliwe, ale póki co nie znamy żadnych szczegółów. Niewielki rąbek tajemnicy uchylił rok temu Penn Badgley, w jednym z wywiadów mówiąc: - Sam Joe mówi trochę jednoznacznie, że nie są już z Love bratnimi duszami. On się jej boi. Zostało to tak zaplanowane na 3. sezon, żeby oni stali się swoimi największymi wrogami.

3. sezon „Ty”/ „You” – obsada. Kto pojawi się na ekranie?

W kolejnym sezonie Ty w obsadzie na pewno znaleźli się Penn Badgley (Joe) oraz Victoria Pedretti (Love). W październiku 2020 roku dowiedzieliśmy się, kto do nich dołączy. Są to Shalita Grant (Agenci NCIS: Nowy Orlean, Santa Clarita Diet), która zagra mamę-influencerkę Sherry, tylko pozornie miłą i przyjacielską wobec Love, a także Travis Van Winkle (Transformers, Dwóch i pół), wcielający się w serialowego Cary’ego. Będzie to nowy kolega Joe, który wprowadzi go do swojego hermetycznego grona znajomych.

Zobacz także:

Kiedy premiera 3. sezonu „Ty”/ „You”?

O tym, że powstanie 3. sezon serialu Ty dowiedzieliśmy się na początku zeszłego roku. Data premiery to 15 października 2021 roku.

3. sezon „You” – zwiastun

Zobaczcie zwiastun nowego sezonu serialu z Pennem Badgleyem w roli głównej. W życiu bohatera szykuje się sporo zmian, będzie musiał się on sprawdzić w roli męża i ojca, ale pewne sprawy będą przebiegały, hm, po staremu... Więcej informacji o 3. sezonie znajdziecie tutaj.

 

Co więcej, wiemy już, że szykuje się kolejny sezon hitu Netflixa!