Shakira i Gerard Piqué – głośne rozstanie

Jedno z najgłośniejszych rozstań 2022 roku będzie miało kolejny akt. Shakira i młodszy o dziesięć lat Gerard Piqué byli jedną z najpopularniejszych par show-biznesu oraz jedną z bardziej trwałych. Zakończyli swój 12-letni związek po tym, jak kolumbijska wokalistka dowiedziała się o zdradach partnera. Środkowy obrońca FC Barcelony przez lata spotykał się z 22-letnią Clarą Chía Martí, która rzekomo mieszkała w domu pary i nosiła ubrania artystki, gdy ta była w trasie koncertowej. Jakby tego było mało, o romansie wiedziała mieszkająca na tej samej ulicy matka piłkarza, która pomagała mu ukrywać przed Shakirą relację z 14 lat młodszą kobietą. 

Jak można się domyślić, Kolumbijka nie była zachwycona, gdy dowiedziała się, że Piqué wdał się w romans. 46-latka postanowiła rozstać się z piłkarzem, wydając pół roku później utwór „BZRP Music Sessions #53”. Kawałek, który natychmiast osiągnął szczyt popularności (bijąc rekordy wyświetleń na platformach streamingowych) zyskał status revange song. Wszystko za sprawą tekstu, w którym Shakira odnosi się do zdrady byłego partnera i jego nowej ukochanej. Zachowujesz się tak dziwnie, że nawet cię nie poznaję / Jestem warta tyle co dwie 22-latki / Zamieniłeś Ferrari na Twingo / Zamieniłeś Rolexa na Casio / Spędzasz tyle czasu na siłowni, może powinieneś też popracować trochę nad swoim mózgiem – śpiewała wokalistka, wbijając szpilę, odnosząc się do inteligencji ojca swoich dzieci.

Jak do głośno komentowanego utworu odniósł się zawodnik FC Barcelony?  Ludzie, których kocham i na których mi zależy znają mnie najlepiej. Reszta nie jest dla mnie ważna  powiedział w rozmowie z z portalem El Pais. Piqué dotychczas cieszył się z rozstania z Shakirą, mówiąc w wywiadach, że w końcu jest szczęśliwy. Ostatnia decyzja byłej partnerki wyprowadziła go jednak z równowagi.

Shakira ogranicza Piqué kontakt z synami

To już oficjalne: Shakira wraz z synami (10-letnim Milanem i 8-letnim Sashą) już niebawem pożegnają się ze słoneczną Hiszpanią. O tym, że wokalistka planowała opuścić Barcelonę wiemy nie od dziś. Kolumbijka została tam jednak kilka miesięcy dłużej ze względu na stan zdrowia swoich rodziców. Jak podają hiszpańskie media, wykonawczyni hitu „Hips Don't Lie” dopięła już wszystkie sprawy niecierpiące zwłoki i nareszcie może zacząć nowe życie. Gdzie? Jak się okazuje, w czasie przerwy świątecznej 46-latka wraz z dziećmi przeprowadzi się do Miami. Dzieci piłkarza i piosenkarki mają już zapewnione miejsce w ekskluzywnej Miami Country Day School, gdzie zaczną naukę 11 kwietnia. 

Z decyzji Shakiry nie jest zadowolony ojciec chłopców oraz dziadkowie. Wszyscy chcieli, by dzieci dokończyły rok szkolny w Hiszpanii i podjęły naukę w Stanach Zjednoczonych dopiero od września. Ostatnie słowo należało jednak do artystki, która wygrała negocjacje w sprawie opieki nad pociechami i od dawna zapowiadała szybki wyjazd z kraju. Piqué będzie więc musiał zacisnąć zęby i pogodzić się z nadchodzącą wielkimi krokami wyprowadzką synów za ocean.

fot. Getty Images / James Devaney

 

Zobacz także: