Shawn Mendes ma za sobą kilka medialnych związków, w tym z Hailey Bieber i Camilą Cabello. Wiele wskazywało na to, że niedawno zaczął spotykać się z kolejną gwiazdą. A konkretnie z Sabriną Carpenter. Główni zainteresowani całą sprawą długo milczeli. Jednak jeden z najpopularniejszych wokalistów na świecie w końcu skomentował krążące w sieci plotki. Oto, co powiedział. 

Shawn Mendes skomentował plotki o związku z Sabriną Carpenter

Shawn Mendes opowiedział o (domniemanym) związku z Sabriną Carpenter, goszcząc w duńskim programie telewizyjnym „RTL Boulevard”. Wiele fanek i fanów długo czekało na ten moment, Niestety słowa artysty mogą niektórych rozczarować. Bo, jak sam przyznał, nie są w związku. 

Nie jesteśmy razem – skwitował krótko autor hitu „If I Can’t Have You”.

Co ciekawe, wokalista szybko zmienił temat i zasugerował, aby porozmawiać o jego współpracy z Tommym Hilfigerem. Warto dodać, że jest to na razie jedyne stanowisko, które otrzymałyśmy i otrzymaliśmy w tej sprawie. Sabrina Carpenter nadal nie wypowiada się na temat relacji z Shawnem Mendesem

Shawn Mendes i Sabrina Carpenter – historia ich tajemniczej relacji

Jednak nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przypomniały, dlaczego i skąd wzięły się plotki o romansie Shawna Mendesa i Sabriny Carpenter. Wszystko zaczęło się w lutym tego roku, kiedy to para została sfotografowana razem po raz pierwszy. Potem 24-latek i 23-latka byli na paru wspólnych spacerach, a nawet imprezach branżowych (w tym m.in. na wieczorze promującym nowy album Miley Cyrus czy na oscarowym after party). Jednak nigdy nie pozowali razem na ściankach i nie spędzali czasu w swoim towarzystwie publicznie. Wyglądało więc na to, jakby chcieli coś ukryć albo chociaż nie wzbudzać kolejnych (niepotrzebnych jak się okazało) sensacji.

W marcu 2023 informator serwisu „Entertainment Tonight” wyznał, że Shawn Mendes i Sabrina Carpenter spotykają się i że piosenkarz jest szczęśliwy. Wygląda jednak na to, że wszyscy pospieszyli się z oceną sytuacji (albo zrobili to niewłaściwie). Biorąc pod uwagę ostatnią wypowiedź piosenkarza, to z aktorką łączy go jedynie przyjaźń.