Shawn Mendes dopiero rozpoczął swoją trasę koncertową Wonder World Tour. Szybko zorientował się jednak, że nie jest gotowy, żeby ponownie ruszyć w drogę i występować przed publicznością. Jego koncerty były przekładane już wcześniej z powodu pandemii. Powód, który teraz sprawił, że artysta podjął właśnie taką decyzję, nie jest wcale mniej ważny. Kanadyjki piosenkarz zrobił to bowiem z powodu swoich problemów ze zdrowiem psychicznym. W poruszającym wpisie na Instagramie wyjaśnił swoim obserwatorom i obserwatorkom, dlaczego podjął właśnie taką decyzję i z czego dokładnie ona wynika.

Shawn Mendes odwołał trasę koncertową

Podziwiamy artystów, którzy zachwycają nas swoim talentem, zarażają pozytywną energią i inspirują w kwestiach mody czy urody. Często jednak za wykreowaną maską kryje się zupełnie inna osoba. Shawn Mendes także ma oblicze, którego nie poznalibyśmy patrząc na niego jedynie przez pryzmat występów na koncertach. W sytuacji, kiedy postanowił zrzucić tę maskę, poznaliśmy go zupełnie na nowo. Dzięki temu okazało się, że największą mocą piosenkarza nie jest wcale jego talent wokalny, ale siła, którą w sobie znalazł, żeby wyjść z odgrywanej roli i skupić się na sobie, a nie na kimś, za kogo wszyscy go mają. To niezwykłe, bo może okazać się bardzo pomocne dla ludzi, którzy podobnej siły jeszcze w sobie nie odkryli.

To łamie mi serce, ale muszę powiedzieć, że niestety będę musiał przełożyć kolejne trzy tygodnie koncertów w Uncasville. Jestem w trasie od 15 roku życia i szczerze mówiąc zawsze było mi ciężko z dala od przyjaciół i rodziny. Po kilku latach przerwy w trasie czułem, że jestem gotowy na powrót, ale to była przedwczesna decyzja. Niestety ciężar i presja mnie dopadły. Osiągnąłem punkt krytyczny. Po rozmowie z moim zespołem i specjalistami od zdrowia, muszę poświęcić trochę czasu, żeby zadbać o siebie i moje zdrowie psychiczne, przede wszystkim. Jak tylko pojawią się kolejne informacje, to obiecuję, że dam wam znać. Kocham was – napisał w mediach społecznościowych Shawn Mendes.

 

Dla wielu fanek i fanów ta wiadomość może być ogromnym rozczarowaniem. Inni dzięki decyzji piosenkarza mogą poczuć wsparcie. To kolejna znana osoba, która zwraca uwagę na kwestię zdrowia psychicznego i tego, że czasami musimy sobie po prostu pewne rzeczy odpuścić. Do tej pory o swoich problemach głośno mówiły między innymi Bella Hadid i Kendall Jenner. Wsparcie osób, które uchodzą za idealne i wyglądają na szczęśliwe, pokazuje, że choroby psychiczne wcale nie objawiają się w stereotypowy sposób. Mogą zjadać kogoś od wewnątrz, choć na zewnątrz wszystko wydaje się nawet lepsze niż tylko dobre. Pozostaje nam jedynie życzyć dużo zdrowia artyście i wszystkim osobom, które również borykają się z podobnymi problemami. Nie jesteście sami!

Kryzys psychiczny: gdzie szukać pomocy?

Zmagasz się z jakiegokolwiek rodzaju trudnościami psychicznymi? Nie czekaj, nie wstydź się, zgłoś się do specjalisty, pozwól sobie pomóc! Wsparcia możesz poszukać w tych miejscach:

  • 116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym; bezpłatna linia wsparcia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-22:00.
  • 116 111 - Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę; dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • 22 484 88 01 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka; czynny w poniedziałek i czwartek w godzinach 17:00-19:00.
  • 22 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji; konsultanci są dostępni w środę i czwartek w godzinach 17:00-19:00.